Bu şartlar, https://yapisal.net/ adresindeki İnternet forumunun kullanımını yönetir. Forumu kullanmak için, forumu işleten şirket olan company_name ile bu koşulları kabul etmelisiniz.

Şirket, farklı şartlar altında başka ürün ve hizmetler sunabilir. Bu koşullar yalnızca forumun kullanımı için geçerlidir.

Geç:

Önemli Terimler

Bu şartlar, Feragatnamelerdeki sorumluluk reddi beyanları, Sorumluluk Sınırları’nda şirketin size olan sorumluluğunun sınırları, forumda forumu kötüye kullanmanızdan kaynaklanan Kullanma Sorumluluğu gibi haklarınızı ve sorumluluklarınızı etkileyen bir dizi önemli hüküm içerir Kullanımınıza İlişkin Sorumluluk ve Anlaşmazlıklardaki anlaşmazlıkları tahkim etmek için bir anlaşmayı içerir.

Forumu Kullanma İzniniz

Bu şartlara tabi olarak, şirket size forumu kullanma izni verir. Forumu kullanmak için herkesin bu şartları kabul etmesi gerekir.

Forum Kullanma Koşulları

Forumu kullanma izniniz aşağıdaki koşullara bağlıdır:

 1. En azından on üç yaşında olmalısın.

 2. Şirket sizinle doğrudan iletişime geçip yapamayacağınızı söylerse, forumu artık kullanamazsınız.

 3. Forumu Kabul Edilebilir Kullanım ve İçerik Standartları’na uygun olarak kullanmalısınız.

Kabul Edilebilir Kullanım

 1. Forumu kullanarak yasaları ihlal edemezsiniz.

 2. Özel izinleri olmadan forumda başka birinin hesabını kullanamaz veya kullanmaya çalışamazsınız.

 3. Forumda kullanıcı adlarını veya diğer benzersiz tanımlayıcıları satın alamaz, satamaz veya başka şekilde takas edemezsiniz.

 4. Forum aracılığıyla reklam, zincir mektup veya başka talepler gönderemez veya forumu ticari posta listeleri veya veritabanları için adres veya diğer kişisel verileri toplamak için kullanamazsınız.

 5. Bir web tarayıcısı, tarayıcı eklentisi veya eklentisi veya web tarayıcısı olmayan başka bir bilgisayar programı gibi foruma erişimi otomatikleştiremez veya forumu izleyemezsiniz. Eğer çalıştırırsanız, herkese açık bir arama motoru için endekslemek üzere forumu tarayabilirsiniz.

 6. Forumu dağıtım listelerine, haber gruplarına veya grup posta takma adlarına e-posta göndermek için kullanamazsınız.

 7. Şirkete bağlı olduğunuzu veya şirket tarafından onaylandığınızı yanlış bir şekilde ima edemezsiniz.

 8. Forumdaki diğer web sayfalarındaki resimlere veya diğer hiper metin olmayan içeriğe köprü bağlayamazsınız.

 9. Forumdan indirdiğiniz materyallerden mülkiyet sahibi olduğunu gösteren hiçbir işareti kaldıramazsınız.

 10. Forumun herhangi bir bölümünü diğer web sitelerinde <iframe> ile gösteremezsiniz.

 11. Forumun herhangi bir güvenlik veya erişim kısıtlamasını devre dışı bırakamaz, engelleyemez veya alt edemezsiniz.

 12. Forumun altyapısını makul olmayan miktarda taleple veya forumun temelini oluşturan bilgi sistemlerine mantıksız bir yük getirmek için tasarlanmış taleplerle zorlayamazsınız.

 13. Forum aracılığıyla başkalarının kimliğine bürünemezsiniz.

 14. Bu şartları ihlal eden kimseyi teşvik edemez veya yardım edemezsiniz.

İçerik Standartları

 1. Yasadışı, saldırgan veya başkalarına başka şekillerde zararlı olan içeriği foruma gönderemezsiniz. Bu, taciz edici, uygunsuz veya taciz edici içeriği içerir.

 2. Foruma yasaları ihlal eden, herhangi birinin fikri mülkiyet haklarını ihlal eden, herhangi birinin mahremiyetini ihlal eden veya başkalarıyla yaptığınız anlaşmaları ihlal eden içerik gönderemezsiniz.

 3. Bilgisayar virüsleri veya casus yazılımlar gibi kötü amaçlı bilgisayar kodu içeren içeriği foruma gönderemezsiniz.

 4. Belirli bir adresi, kullanıcı adını veya diğer benzersiz tanımlayıcıları tutmak için foruma yalnızca bir yer tutucu olarak içerik gönderemezsiniz.

 5. Başkalarının gizli veya kişisel bilgileri gibi, ifşa etme hakkınız olmayan bilgileri ifşa etmek için forumu kullanamazsınız.

Uygulama

Şirket, bu şartların ihlallerini en geniş yasal kapsamda araştırabilir ve kovuşturabilir. Şirket, kanun ve bu şartların ihlallerinin takibinde kolluk kuvvetlerine bildirimde bulunabilir ve işbirliği yapabilir.

Şirket, herhangi bir nedenle forumdaki içeriği değiştirme, düzeltme ve silme hakkını saklı tutar. Birinin foruma bu şartları ihlal eden içerik gönderdiğini düşünüyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin.

Hesabınız

Forumun bazı özelliklerini kullanmak için bir hesap oluşturmalı ve giriş yapmalısınız.

Bir hesap oluşturmak için kendinizle ilgili bazı bilgiler vermelisiniz. Bir hesap oluşturursanız, en azından geçerli bir e-posta adresi vermeyi ve bu adresi güncel tutmayı kabul edersiniz. <contact_email> e-posta göndererek istediğiniz zaman hesabınızı kapatabilirsiniz.

Hesabınızı kapatana veya şirkete hesabınızın ele geçirildiğini bildirene kadar, sizin tarafınızdan yetkilendirilmiş olsun veya olmasın, hesabınız kullanılarak gerçekleştirilen tüm eylemlerden sorumlu olmayı kabul edersiniz. Hesabınızın ele geçirildiğinden şüpheleniyorsanız şirketi derhal bilgilendirmeyi kabul edersiniz. Hesabınız için güvenli bir şifre seçmeyi ve bunu gizli tutmayı kabul edersiniz.

Şirket, telif hakkıyla ilgili yayından kaldırma taleplerini ele alma politikasına göre veya şirket bu şartlardaki herhangi bir kuralı ihlal ettiğinize makul olarak inanıyorsa forumda hesabınızı kısıtlayabilir, askıya alabilir veya kapatabilir.

İçeriğiniz

Bu şartlardaki hiçbir şey şirkete hesap bilgileriniz, gönderileriniz veya foruma gönderdiğiniz diğer içerik gibi forumla paylaştığınız fikri mülkiyet üzerinde herhangi bir mülkiyet hakkı vermez. Bu koşullardaki hiçbir şey size şirketin fikri mülkiyetinde de herhangi bir mülkiyet hakkı vermez.

Siz ve şirket arasında, foruma gönderdiğiniz içerikten yalnızca siz sorumlusunuz. Foruma gönderdiğiniz içeriğin şirket tarafından desteklendiğini veya onaylandığını yanlış bir şekilde ima etmemeyi kabul edersiniz. Bu koşullar, şirketin gönderdiğiniz içeriği saklamasını, sürdürmesini veya kopyalarını sağlamasını ve bu şartlara göre değiştirmesini zorunlu kılmaz.

Foruma gönderdiğiniz içerik size aittir ve bunun için başkalarına hangi izni vereceğinize siz karar verirsiniz. Ancak en azından, foruma gönderdiğiniz içeriği forumun diğer kullanıcılarına sağlaması için şirkete lisans verirsiniz. Bu özel lisans, şirketin foruma gönderdiğiniz içeriği kopyalamasına, yayınlamasına ve analiz etmesine olanak tanır.

Gönderdiğiniz içerik forumdan siz veya şirket tarafından kaldırıldığında, şirketin özel lisansı, son kopya şirketin yedeklerinden, önbelleklerinden ve diğer sistemlerinden kaybolduğunda sona erer. Creative Commons lisansları gibi gönderdiğiniz içeriğe uyguladığınız diğer lisanslar, içeriğiniz kaldırıldıktan sonra da devam edebilir. Bu lisanslar, başkalarına veya şirketin kendisine, içeriğinizi forum aracılığıyla yeniden paylaşma hakkı verebilir.

Foruma gönderdiğiniz içeriği alan diğer kişiler, içeriğinizi lisansladığınız koşulları ihlal edebilir. Şirketin bu ihlallerden veya bunların sonuçlarından size karşı sorumlu olmayacağını kabul edersiniz.

Sorumluluğunuz

Şirketi, bu şartları ihlal etmenizle ilgili olarak başkalarının yasal taleplerinden veya forumda hesabınızı kullanan başkaları tarafından bu şartların ihlal edilmesine karşı tazmin etmeyi kabul edersiniz. Hem siz hem de şirket, şirketi mümkün olan en kısa sürede tazmin etmeniz gerekebilecek yasal talepleri diğer tarafa bildirmeyi kabul edersiniz. Şirket sizi bir yasal hak talebinden derhal haberdar etmezse, derhal bildirimde bulunarak savunabileceğiniz veya hafifletebileceğiniz zararlar için şirketi tazmin etmek zorunda kalmazsınız. Şirketin, şirketi tazmin etmeniz gereken yasal taleplerin soruşturulması, savunması ve çözümünü kontrol etmesine ve bu çabalarla işbirliği yapmasına izin vermeyi kabul edersiniz. Şirket, sizin için bir kusur kabul eden veya önceden onayınız olmadan size yükümlülükler getiren herhangi bir anlaşmayı kabul etmemeyi kabul eder.

Sorumluluk Reddi Beyanları

Forumun ve forumdaki içeriği kullanmanın tüm riskini kabul ediyorsunuz. Yasanın izin verdiği ölçüde, şirket ve tedarikçileri forumu herhangi bir garanti olmaksızın olduğu gibi sağlar.

Forum, başkaları tarafından yürütülen forumlara ve hizmetlere köprü oluşturabilir ve bunları entegre edebilir. Şirket, başkaları tarafından yürütülen hizmetler veya sağlayabilecekleri içerik hakkında herhangi bir garanti vermez. Başkaları tarafından yürütülen hizmetlerin kullanımı, siz ve çalışan hizmet arasındaki başka şartlara tabi olabilir.

Sorumluluk Sınırları

Ne şirket ne de tedarikçileri, bu şartları kabul ettiğinizde, personelinin makul şekilde öngöremeyeceği sözleşme ihlallerinden dolayı size karşı sorumlu olmayacaktır.

Geri Bildirim

Şirket, forum için görüşlerinizi ve önerilerinizi memnuniyetle karşılar. Bizimle iletişime geçmenin yolları için aşağıdaki İletişim(#heading–contact) bölümüne bakın.

Şirketin, sağladığınız geri bildirim ve öneriler doğrultusunda hareket etmekte özgür olacağını ve şirketin geri bildiriminizin kullanıldığını size bildirmek, onu kullanmak için izninizi almak veya size ödeme yapmak zorunda olmayacağını kabul edersiniz. Size veya başkalarına gizli veya tescilli olabileceğini düşündüğünüz geri bildirimler veya öneriler göndermemeyi kabul edersiniz.

Sonlandırma

Siz veya şirket bu şartlarda yazılı sözleşmeyi herhangi bir zamanda sona erdirebilir. Sözleşmemiz sona erdiğinde forumu kullanma izniniz de sona erer.

Aşağıdaki hükümler sözleşmemizin sonunda geçerliliğini korur: İçeriğiniz, Geri Bildiriminiz, Sorumluluklarınız, Sorumluluk Reddi Beyanları, Sorumluluk Sınırları, ve Genel Terimler.

Disputes

governing_law bu şartlarla veya forumu kullanımınızla ilgili tüm anlaşmazlıkları yönetecektir.

Siz ve şirket, city_for_disputes’de yalnızca yetkili mahkemede bu şartlarla ilgili ihtiyati tedbir talep etmeyi kabul edersiniz. Ne siz ne de şirket bu mahkemelerdeki yargı yetkisine, foruma veya mahkeme yerine itiraz etmeyeceksiniz.

Bir ihtiyati tedbir veya Bilgisayar Dolandırıcılığı ve Kötüye Kullanım Yasası kapsamındaki iddialar dışında, siz ve şirket her türlü anlaşmazlığı bağlayıcı Amerikan Tahkim Derneği tahkimiyle çözeceksiniz. Tahkim, AAA’nın Ticari Tahkim Kurallarını ve Tüketiciyle İlgili Anlaşmazlıklar için Tamamlayıcı Prosedürleri izleyecektir. Tahkim city_for_disputes içinde gerçekleşecek. Herhangi bir anlaşmazlığı, ister davacı ister sınıf üyesi olarak, bir grup davasının veya başka bir temsili yargılamanın parçası olarak değil, bir birey olarak çözeceksiniz. Hiçbir hakem, şirketin izni olmadan herhangi bir anlaşmazlığı başka bir tahkimle birleştirmeyecektir.

Herhangi bir tahkim kararı tahkim masraflarını, makul avukatlık ücretlerini ve tanıklar için makul masrafları içerecektir. Siz ve şirket, yargı yetkisine sahip herhangi bir mahkemede tahkim kararlarına girebilirsiniz.

Genel Terimler

Bu şartların bir hükmü yazıldığı gibi uygulanamazsa, ancak uygulanabilir hale getirmek için değiştirilebiliyorsa, bu hüküm, uygulanabilir kılmak için gereken minimum ölçüde değiştirilmelidir. Aksi takdirde bu hüküm kaldırılmalıdır.

Şirket ile olan sözleşmenizi devredemezsiniz. Şirket, sözleşmenizi şirketin herhangi bir bağlı kuruluşuna, şirketin kontrolünü ele geçiren başka herhangi bir şirkete veya forumla ilgili şirketin varlıklarını satın alan başka bir şirkete devredebilir. Bu şartlara aykırı herhangi bir devir teşebbüsünün yasal bir etkisi yoktur.

Ne bu Sözleşme kapsamındaki herhangi bir hakkın kullanılması ne de bu Sözleşmenin herhangi bir ihlalinden feragat edilmesi, bu Sözleşmenin başka herhangi bir ihlalinden feragat etmez.

Bu şartlar, forumun kullanımıyla ilgili olarak sizinle şirket arasındaki tüm anlaşma şartlarını içermektedir. Bu koşullar, yazılı olsun ya da olmasın, forum kullanımınızla ilgili diğer tüm sözleşmelerin yerine geçer.

İletişim

Şirketi bu koşullar altında bilgilendirebilir ve <contact_email> adresinden şirkete soru gönderebilirsiniz.

Şirket, forumda hesabınız için verdiğiniz e-posta adresini kullanarak veya forumun ana sayfasına veya hesap sayfanıza bir mesaj göndererek bu koşullar altında sizi bilgilendirebilir.

Değişiklikler

Şirket bu şartları en son 21 Eylül 2020’de güncelledi ve bu şartları tekrar güncelleyebilir. Şirket tüm güncellemeleri foruma gönderecek. Şirket, önemli değişiklikler içeren güncellemeler için, bir hesap oluşturduysanız ve geçerli bir e-posta adresi verdiyseniz size e-posta göndermeyi kabul eder. Şirket ayrıca forumda özel mesajlar veya uyarılarla güncellemeleri duyurabilir.

Bu şartlarda yapılan bir güncelleme ile ilgili bildirim aldığınızda, forumu kullanmaya devam etmek için yeni şartları kabul etmelisiniz.