Yurtdışında çalışmak istiyorum..

Yeni mezun İnşaat mühendisiyim. Yurtdışı işleri konusunda önerileriniz ve iş imkanları konusunda bilgi almak istiyorum…

Yurtdışı çalışma isteğini olumlu buldum.Çalışmalarının karşılığını alabileceğin firma ve ülkeleri seçmen gerekiyor .Bu ya teçrübeyle kazanılır yada sana yön verecek insanalarla olur.Her iki durumda da gurbetci statüsünü kazanmaya bak .
Yolun açık olsun.

ben 1 sene çalıştım okul nedeniyle çıkmadım bu sene yurt dışına ama orada mühendislerin konumları ii oluyor yani bizim orada ii idi bilmiyorum ben cezayirde çalıştım cezayiri tavsiye ederim türk olarak çok rahat hareket ediyorduk gezme dolaşma açısından rusya gibi diil benim tavsiyem bu şekilde rusyada çok bela varmış arkdaşların anlatmasına göre

Doğrusu tecrübeden çok yön verecek insanların olması daha etkili… İş bulma sitelerinde görünen o ki işverenler tecrübeden çok daha fazlasını istiyorlar… Bunun yanında yurtdışına giden tanıdığımız arkadaşlardan da hiçbir tecrübe ya da artısını istememeleri… Onlara nasıl olduğunu sorduğumda ‘tanıdık vasıtasıyla’ cevabı da bunu kanıtlıyor gibi…