Yapı denetım fırmalarında yardımcı kontrol olarak calısmak dogru mudur?

meraba arkadaslar.ben foruma yeni üye oldum.2007 mezunuyum.1 yıl bı buroda calsıtım.sartları ii degıldı ayrıldım.1 aydır işsizim.bugun bi arkadasın vasıtasıyla bi yapı denetim firmasına iş görüsmesine gittim.ayda 500 ytl vericekler.sadece imza sirküsü ve bi kac belge istediler,hiç gitmesem de olurmus.Şu an işsiz oldugum için aslında benım için cok ii bi fırsat paraya da ihtiyacım var.Fakat tehlikeli olur mu.Ne DERSİNİZ?

sadece diplomanı işlicekler yani
ama ilerde bi problem çıakrsa kontrol mühendisi sensin
sana bişey olcagını zannetmiyorum ama yine de kontrolü elden bırakma tabiki gözyumacagın şeyler olur ama güvenliğide kesinlikle aksatma

lütfen sayın xyzer böyle şeylerden uzak durun.nerede çalışıyorsunuz bilmiyorum ama ne olursa olsun yapmayın derim.haklısınız 4-5 yıl okuyorsunuz ve işsiz geziyorsunuz bu insanı akıl almaz derecede üzüyor.tabiri caizse biz böyle yaptıkça yapı denetimin önde gelen şahsiyetlerin ekmağine yağ sürüyoruz.piyasadan aldıakları parayı size koklatmazlar.kırılmasınlar ama öle.insaf demekten başka bişey gelmiyor aklıma.keşke bu yapı denetim şirketleri yardımcı kontrol elemanları alıp yapıları kontrollüğü yapacaklarına herkes tus sistemiyle kazansın ve yapı denetim şirketleri de tus hakkı kazananları kontol etse.ama bu öyle bir piyasa ki yaptırtmıyorlar.
konuyu yapı denetimlerin durumuna getirdim ama ne yazık ki durumumuz böyle.kimse sizin vebalinizi almaz onun için dikkat derim…kolay gelsin allah yardımcınız olur inşallah

tesekkur ederım.yapmıcam bu işi ama tanıdık be guvenılır bı yer bulursam sureklı işin basında denetlıyerek calısmak ısterım.tesekkur ederım.