Yaklaşık 350m2 dubleks villa maliyeti ne kadar olur ?

Arkadarşlar merhaba,

Forumunuzu google aramalarında keşfettim.Böyle bir platform oluşturduğunuz için teşekkür ederim.
Şimdi izninizle size bir kaç soru yönelteceğim.

Antalya’nın Korkuteli ilçesinde merkezde 945 m2 %25 imarlı bir arsa satın aldım.
Şimdi bu hesaba göre 236 m2 tabana inşaatımı kondurabiliyorum.Villa yapacağım için sanırım oldukça yeterli. :slight_smile:

Ben kendim bir plan düşündüm ;

50m2 bodrum,
160m2 zemin kat,
160m2 1. kat,
50m2 çatı katı.

Bu hesaba göre 420 m2 yapıyor.
Yapı türlerini araştırdım ve betonarmede karar kıldım.Aslında çelik de hoşuma gitti ama maliyetleri betonarme ile aynı olduğu için tercihim betonarme oldu.

Bu noktada villamızın lüks’e yakın olmasını istediğimize göre bana bir fiyatlandırma çıkarmanız mümkün müdür ?
Atladığım bir nokta,vermem gereken bir bilgi varsa lütfen affedin çünkü daha önce hiç inşaat yaptırmadım ve bu konuda neredeyse sıfır bilgiye sahibim.

Teşekkür ederim.

[QUOTE=Kurtkan;98099]Arkadarşlar merhaba,

Forumunuzu google aramalarında keşfettim.Böyle bir platform oluşturduğunuz için teşekkür ederim.

Antalya’nın Korkuteli ilçesinde merkezde 945 m2 %25 imarlı bir arsa satın aldım.
Şimdi bu hesaba göre 236 m2 tabana inşaatımı kondurabiliyorum.Villa yapacağım için sanırım oldukça yeterli. :slight_smile:

50m2 bodrum,
160m2 zemin kat,
160m2 1. kat,
50m2 çatı katı.

Yapı türlerini araştırdım ve betonarmede karar kıldım.Aslında çelik de hoşuma gitti ama maliyetleri betonarme ile aynı olduğu için tercihim betonarme oldu.

Bu noktada villamızın lüks’e yakın olmasını istediğimize göre bana bir fiyatlandırma çıkarmanız mümkün müdür ?
Atladığım bir nokta,vermem gereken bir bilgi varsa lütfen affedin çünkü daha önce hiç inşaat yaptırmadım ve bu konuda neredeyse sıfır bilgiye sahibim.

Teşekkür ederim.[/QUOTE]

Vereceğim bilgi tamamen kişisel görüşümdür.Önerim bulunduğunuz yerde bir mühendislik projesi ile görüşmenizdir.İLLA fiyat vermem gerekirse vasatın üzerindeki bir yapı için maliyetiniz yaklaşık metrekare başına 600 tl civarında olur.Bu değer kullandığınız malzemenin lüx e yaklaşması ile artabilecegi gibi vasata kaymazı ile azalır.Yani yaklaşık 420 metrekare bir yapı için maliyetiniz 420M2 x 600 TL/M2 OLACAKTIR.bU RAKAM SİZ BİR ÖNFİKİR VEREBİLİR.kOLAY GELSİN…

Ahmet ÇELİKKOLLU
İnşaat Mühendisi
ESKİŞEHİR

Ahmet bey merhaba,
Cevabınız için teşekkür ederim.
Merak ettiğim konu ise bu 600 TL lik fiyatın lükslük derecesinin ne olduğu doğrusu ?
450 TL ile 1000 TL arasında fiyat biçiliyor ama tam olarak neye göre söyleniyor bilemiyoruz.

[QUOTE=Kurtkan;98104]Ahmet bey merhaba,
Cevabınız için teşekkür ederim.
Merak ettiğim konu ise bu 600 TL lik fiyatın lükslük derecesinin ne olduğu doğrusu ?
450 TL ile 1000 TL arasında fiyat biçiliyor ama tam olarak neye göre söyleniyor bilemiyoruz.[/QUOTE]

LÜX lük derecesi demeyelim ama Şöyle açıklayalım.600 TL içinde harçlar,proje bedelleri,yapı denetim ücreti ve arsa parası dahil edilmemiştir.TSE belgeli 1.sınıf malzeme(ithal olmayan), ve 1.sınıf işçilik bu rakamın içerisindedir.Ancak malumunuz bir odayı parke yapabileceğiniz gibi tüm odalarıda parke yapabilirsiniz, Isıtma sizteminiz kendinden ayarlı olabilir. Evde bile olmasanız sistemi programla çalıştırabilirsiniz, ayrıca bir banyo alabilecegi gibi 1 den fazla banyo(jakuzi vb) olabilir. bu banyoların fayansları yerlide olmayabilir, ASANSÖR KOYABİLİRSİNİZ…Yani lüx lük derecesi sizin lüx anlayışınıza bağlıdır.Sonu yoktur.Buradaki metrekare maliyetini her ne kadar malzeme birim fiyatıda belirlese yapacagınız imalatın çokluğu. sayısınınn fazla olmasıda belirler
Umarım anlatabilmişimdir.

Ahmet ÇELİKKOLLU
İnşaat Mühendisi
ESKİŞEHİR

Sayın yetkili iletişime gecebılırsenız detayları konusabılırız inşaat yapılacak arsayı yerınde görmek isterıs saygılar Bilir Mim Müh İnş Taah San Tic Ltd Şti Ahmet Başkıran 532 411 65 89 pbx 0 380 514 75 55 DÜZCE
email:baskiran_81@hotmail.com -bilirmimarlik@hotmail.com<!-- google_ad_section_end -->

0537 283 11 87 ararsanız yardımcı oluruz

Arkadarşlar merhaba,

Şimdi bu hesaba göre 236 m2 tabana inşaatımı kondurabiliyorum.Villa yapacağım için sanırım oldukça yeterli.

50m2 bodrum,
160m2 zemin kat,
160m2 1. kat,
50m2 çatı katı.

Teşekkür ederim.

selam arkadaşım
antalyada kaba ve ince işler yapan inşaat yapım şirketimiz var.
korkutelindeki projeniz için size yardımcı olabilirim.m2 maliyetlerini arkadaşlar size yazmışlar.
benim size daha farklı bir teklifim olucak arayabilirseniz bunu telefonda paylaşabilirim
02423461765 adem
selamlar

Adem bey merhaba,
Size özel mesaj gönderdim.
Teklifinizi duymak isterim.

herkese merhaba benim 450 metre tekirdagda marmara ereglisinde arsam var . bodrum:40 zemin:80 1.kat:80 2.kat:30 metre bir yer yaptırmayı düşünüyorum . degil yaptıracam ama maliyetini bi türlü kimseden ögrenemedim. herkesten yardım istiyorum lütfen !!

Ahmet bey merhaba size bir soru sorucam müsaitseniz !! benim 450 metre tekirdagda marmara ereglisinde arsam var . bodrum:40 zemin:80 1.kat:80 2.kat:30 metre bir yer yaptırmayı düşünüyorum . degil yaptıracam ama maliyetini bi türlü kimseden ögrenemedim. herkesten yardım istiyorum lütfen !!

Konu ile ilgili soru ve sorunlarınız için

Müskon - Müstakil Konut Projeleri

www.muskon.com

Konu ile ilgili soru ve sorunlarınız için

Müskon - Müstakil Konut Projeleri

www.muskon.com

Ankara, Antalya, İzmir, Bursa Müstakil Ev VİLLA Yapımı

[b]http://www.e-villaproje.com sitemizde yer alan yüzlerce projeden seçim yapabilir,

Dilerseniz yalnızca projesini talep edebilirsiniz,

Dilerseniz komple A’dan Z’ye anahtar teslim yapım işini üstlenebiliriz.

İrtibata geçin, tanışalım…

İletişim
Web Adresi : http://www.servilla.net
Web Adresi : http://www.e-villaproje.com[/b]

www.demirfiyatlari.com adresi Türkiye genelinde inşaat demiri, kütük, kangal demir, çelik hasır, demir cevheri, hurda fiyatları hakkında günlük demir fiyatı bilgileri, fiyat arşivleri, günlük gelişmelerin bilgilerini ve günlük yorumları bulabilirsiniz. Ücretsiz olan bu sitede demir fiyatlarının gidişatı hakkında bilgi alabilirsiniz…

Villa, apartman, toplu konut, showroom, otel vb. projelerinizde kaba ve ince inşaat işleriniz anahtar teslim yapılır.

Referanslarımız ve firmamız hakkında detaylı bilgi almak için;

0 232 323 42 42

Betonarme villa modelleri ve detaylı bilgi için;
www.villayasam.com

Betonarme karkas yapı sistemi ile villa modellerimiz ve sorularınız için;