Wrap Around ( Kurt ağzı)

Daha önceki versiyonlarda böyle bir problem ile hiç karşılaşmamıştım, kurt ağzı kesilmiş bir profilin kurt ağzı kesim şablonunu wrap_tp template i ile yapabiliryorduk deneyebildiğim her yolu denedim, help dosyasını inceledim ama ne yazikki bir çözüm yolu bulamadım , aynı model içinde 8 tane daha kurt ağzı profilin şablonunu sorunsuz aldım , ama bir tanesini kendi ekseni etrafında döndürdüm attributes un içini boşalttım , aynı ölçüler ile yepyeni bir model de çizdim ama bir sonuç alamadım işte kurt ağzı açılmış profil için verdiği şablon resmini aşağıya yüklüyorum , yardımcı olacak olan kişiye şimdiden teşekkürler

http://imageshack.us/a/img259/1434/warpe.png

Bir kaç ince ayarla halledilebilir. Kurtağzı açılan profil çapı ile bağladığınız profil çapları aynı yada yakınmı ?

evet aynı, 323.9x10

Modeli atabilirsen düzeltip yollayabilirim.

model bir tane değilki, hem sadece bu modele özel bir cevap aramıyorum genel bir sorun , ama yinede teşekkürler

Bu genel sorunun nedeni bir tane değil. Bir kaç nedenden birisi olabilir. Neyin buna sebeb olduğunu öğrenmek için modeli görmem lazım. Modelde düzeltme yaptıktan sonra zaten açıklamasıyla buraya koyacağım. Eski mesajlarımı aratırsan zaten bu şekilde cevapladığımı görürsün. Ayrıca model koymak çok mu zor ? Yada çok gizli bir projemi bu ? İnanın bu tarz yaklaşımlar yüzünden burada eskisi gibi yardımsever insan kalmadı.

Sayın, Miralay benim yaklaşımımdan bu sonuç çıkıyorsa gerçekten üzgünüm fakat sizin gönderin düzeltip göndereyim söyleminden şunu anladım , elimde düzeltilmiş bir model olacak artık hangi ince ayar keşfedebilmiş değilim , ben onu save as , save as kullanacağım gibi bir anlam çıkıyor , modeli gönderebilirim elbette gizliliği var projenin ama bu sadece ufacıcık bir parçası yani göndermem ile ilgili bir sorun zaten yok

Saygılarımla,

http://www.dosya.tc/server22/SS5GWI/YeniWinRARar_ivi.rar.html V.17 dir

Merhabalar kurtağzı şablon çıkarmak için uyguladığım yol şudur;çizim ekranındayken çift tıklayıp part represent bölümünde outline ı workshop from diyorum ve parçanın dışındaki mavi çerçeveye çift tıklayıp fit by part diyorum ve sorunsuz bir şekilde şablonum çıkıyor,tabi parça bazen ilginç görünebilir ama özelliklerden kesim olmamasını seçerseniz bütün olarak görünür.

Sorunun profil kenarındaki kesimden sonra kalan çıkıntıdan oluyor. Eğer güçlü bir bilgisayarın varsa solid size i arttırırsan bu sorunu çözersin. Yada profile tıkla ve kurtagzi olan noktadaki boyunu az bir mesafe geri cek. Doğru acıda profili döndürmekte is görür. Bunların hiçbiri ise yaramazsa profilin o kucuk çentik kısmını manuel olarak part cut yap. Sonuncu yöntem kesin sonuc verir.

Arkadaşlar Advanced ayarlarıyla limitleri değiştirip uygulayın, sonra tekrar eskiye dönün böylelikle tekrarlı wrapp alımlarında(genelde diagonelerde olur) hatalar düzelir. Yukardakini denedim oldu…

Herkese cevaplar için teşekkürler ,
Sayın firstclass sizin söylediğiniz kurtağzını program zaten açmış sa fakat display ile ilgili bir problem varsa görüntüyü ekrana getirmek ile ilgili ,

Sayın Miralay ın cevapları ile ilgili ise şunu söyleyebilirim iyi bilgisayarımda var ona geçtim fakat solid size ile bu problemi aşamadım sadece kalıntı parçayı kesmem veya profili geri çekmem sonucunda kurt ağzını açtırabildim fakat buradada şöyle bir durum ortaya çıkıyo hemen hemen aynı özelliklere sahip başka kurtağızları açılıyor da bu neden böyle bir işleme gerek duruyor, isterseniz onlarıda yükleyebilirim ,

Sayın aipek limitler derken hangi limitlerden bahsettiğinizi anlayamadım

Solid size ı 150000 e kadar yükselttim ,