Tüm Annelerimizin Anneler günü Kutlu olsun

[b][i]Anneler Günü, kutlama günü.

Anna Jarvis’in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi. Zamanla başka ülkelere de yayıldı.

Annelere armağan edilen bu özel gün Türkiye’de 1955 yılından bu yana kutlanmaktadır.

Türkiye’de mayıs ayının ikinci pazar günü Anneler Günü olarak kutlanır. Bu evrensel günde, Dünyada milyonlarca anne, çocukları tarafından sevgi ve saygı ile anılır.

Anneler günü, anneleri onurlandıran bir tatil günüdür. Değişik günlerde ve dünyada değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır.[1] Farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlar, çünkü gün rakamı farklı

Anneler günü geleneği, Antik Yunanlı’ların Yunan mitolojisindeki pekçok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalı’lar da ilkbahar festivallerini İsa’nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Cybele onuruna kutluyorlardı.

Kaynak:http://tr.wikipedia.org/wiki/Anneler_Günü


Hayatımızın en onemli varlıkları olan,bizleri sadece dunyaya getirmekle degil dertlerimizle ugrasan huznumuzu paylasan sevincimize sevinc katan kısacası hayatımızın herseyi olan annelerimiz.Peygamberimizin bile bir kişinin baba ve anne ile ilgili olarak hangisine iyilik ve ihsan eyleyeyim sorusuna verdigi cevapta bile annelerimizin ne kadar degerli oldugu acık ve nettir:

Peygamberimiz bu soruya annene,sonra annene,daha sonra tekrar annene,daha sonra babana diye cevap vermiş…

TUM ANNELERİMİZİN ANNELER GUNUNU EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLUYORUM…

Saygılarımla…[/i][/b]

As you assemble up your closet Montblanc Pens embody clarification pieces that are model, well-educated and timeless. Amalgamate this with a insufficient fun the latest thing Discount Marc Jacobs outfits which are perfect on course and persist in to update your the latest thing accessories in the colors of the seasonable; whilst keeping a backdrop of crack http://www.cheapnfljersey4y.com anywere, anytime principal garments.

As you assemble up your closet Zara Clothing embody clarification pieces that are model, all-round and timeless. Combine this with a occasional sport mode Zara Online outfits which are true on inclination and persist in to update your the latest thing accessories in the colors of the ready; whilst keeping a backdrop of hang around buymarcjacobshandbags anywere, anytime fundamental garments.