Teknik Uygulama Sorumluluğu

Merhaba Arkadaşlar Bir Devlet Memuru Inşaat Mühendisinin Kamu Binalarinin Inşaatlarinda Kontrolluk Yaptiği Için Inşaat Ruhsatina Imza Attirilmasi Ne Kadar Doğrudur. Bu Konuda Bilgisi Olanlardan Acil Yardim Talep Ediyorum. Teşekkürler.

doğrumudur doğrudur yalnız devlet kamu binalarında olanlarda var böyle yalnız belediyelerde böyle bişey olamdığını biliyorum.yalnız doğru mu kesinlikle doğru değil tabiki.kişi bulunduğu yerin kontrollüğünü yapmasında sakınca bulmuyorum ancak tabi olacağı bir başka kontrollük olmalıdır diye düşünüyorum

Aynı durum belediyeler içinde geçerlidir.

konyada bulunmaktayım ve buradaki belediyelerde belediyeler dair yapılan işlerde kontrollük serbest mühendislerin yani fenni mesuliyeti olanlara veriliyor.tabi belediye öncülüğünde yapılan ihale edilen işlerde ama belediyenin kendi yaptığı( belediyeye ait bina vs de)işlerde bünyesinde bulunan mühendisler görev alıyor bu da bence gayet normal geliyor.kendi mühendisini bu şekilde kullanıyor ve fenni mesullük istemiyor.ama deddiğim gibi ihale edilen işlerde kontrollük için dahi ihale( fenni masul için ) ediliyor