teknik ofis mi sahada mı çalışmak

merhaba ben 1.5 yıllık tecrübesi olan bir inşaat mühendisiyim. Ama şu anda kariyerim için önemli bir karar verme aşamasındayım. iki iş teklif var ikiside ii firmalar yanlız şu var birsi saha mühendisligi digeri ise teknik ofis mühendisligi. Bu durumda kariyerimde ilerleme ve mühendislik açısından hangisini seçemem daha iyi olur. İyi ve ya kötü fikirlerinizi bekliyorum şimdiden teşşekür ederim

Birkaç sene önce ben de o ayrımdaydım. Şimdi farkediyorum ki aslında ayrım falan değil, iyi bir mühendis ikisini de iyi derecede bilmeli, zaten birbirlerinden kopuk iki dal değil, teknik ofis ve saha.
Yeni mezun olduğum zamana dönebilsem ilk 3 senemi sahada, en azından şantiyede geçirmek isterdim. Seçimi yeteneğine göre yapmak lazım. Yeni bir mühendis ikisini de denemeli, hangisinde daha iyi olduğuna inanıyorsa orada devam etmeli diye düşünüyorum. Doğru dürüst bir eğitim alamadığımız için maalesef her mühendisin ilk 3-5 yılı böyle deneme yanılmalarla geçiyor. İkisini de biliyor olmak istediğin yerlere ulaşmanı hızlandıracaktır.