taş ev yaptırmak istiyorum

Çanakkale’nin bir köyünde sürekli oturmak amacıyla taş ev yaptırmayı planlıyorum.
biraz araştırdım, yapanı bulmak pek kolay değil.
tek katlı, 150 m2 civarında olacak.
kim yapar, kaça malolur gibi sorulara cevap arıyorum.

şimdiden teşekkürler.

Merhaba,
taş ev yaptırmak istediğiniz köy bilgilerini ve telefon numaranızı ersinergun@ttmail.com adresine gönderirseniz yardımcı olmaya çalışırım. İyi çalışmalar.

[QUOTE=bzknt;89728]Merhaba,
taş ev yaptırmak istediğiniz köy bilgilerini ve telefon numaranızı ersinergun@ttmail.com adresine gönderirseniz yardımcı olmaya çalışırım. İyi çalışmalar.[/QUOTE]

size mail attım ama yanıt alamadım.

konu günceldir, yardıma ihtiyacım var.

Merhaba,
Taş evin yapımında kullanılacak taş çeşidi, varsa proje bilgilerini, telefon ve köyün adresinide maile ekler , tasdekoryalitim@hotmail.com adresine yollarsanız yardımcı olabilirim veya www.izolasyontr.com izolasyon şubemizin web sitesine tlf bilgilerinizide bırakablirsiniz. Yaklaşık 35 yıldır taş ev projeleri gerçekleştirmekteyiz.İyi günler…

Merhaba,403 m² arsama 80² dubleks tas ev yaptirmak istiyorum.Alt kat salon,oda mutfak ve banyo,ust kat iki yatak odali ve 1 ebeveyn banyolu olacak.Bu evin maliyetini asgari ve azami olarak kim bana soyleyebilir?Tesekkurler simdiden.

1111111111111111

Çanakkale mimarlık ve muhendislik firmasıyız. mail: projeofisi@yahoo.com

merhabalar ben kayseri ilinden ali deveci yıllardır taş işçiliği ile uğraşmaktayım ulaşabilirseniz bana size yardımcı olabileceğimi bildiririm saygılarımla.0533 515 61 28

Köyünüzde İnşaat Yapabilmek İçin Gerekli Koşullar Nelerdir?
Köy içinde ve köy dışında inşaat yapabilmeniz için, Ruhsat ve Yapı İzin Belgesi almanız gereklidir. Bu sebeple inşaata başlamadan önce Çanakkale İl Özel İdaresinden “İmar Durumu” almanız gereklidir. İmar durumu için gerekli evraklar;
• İmar Durum Dilekçesi -
• Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
• Harita Plan Örneği
• Güncel Tapu Kayıt Sureti
Yukarıda yazdığım evrakları tamamladıktan sonra, Çanakkale İl Özel İdaresine İmar Durumu için başvurmanız gereklidir. Harita Plan Örneğini ilgili Kadastro Müdürlüğünden, Tapu Kayıt Suretini ise ilgili Tapu Müdürlüğünden almanız gerekmektedir. Çanakkale İl Özel İdaresinden dilekçenize istanaden İmar Durumu Belgesi düzenlenecek olup, tarafınıza ulaşan imar durumu belgesi ile proje çizdirmeniz gereklidir. Yeni yapacağınız inşaatlar için Çanakkale İl Özel İdaresinde Hazır Tip Projeler bulunmaktadır. Eğer arsanızın durumu uygun ise bu hazır tip projeleri alarak, inşaata başalayabilirsiniz. Eğer bu tip projelere uymak istemez yada daha değişik proje yapmak isterseniz Serbest Çalışan Mimar-Mühendis ile irtibata geçerek istediğiniz şekilde proje çizdirebilirsiniz.
Köyünüz’de izin alınmaksızın yapılan yapıların muhtarlıkça, Çanakkale İl Özel İdaresi’ne bildirilmeleri zorunlu olup buna uymayan muhtarlıklar ve izinsiz inşaat sahipleri hakkında cezai işlem uygulanacaktır.

Proje çizdirilme aşamasında iki türlü durum söz konusudur. “Muhtarlık İznine Tabi” yada “Ruhsata Tabi Olma” durumu. Her iki durum için farklı uygulamalar söz konusudur.

Muhtarlık İznine Tabi olma durumu:
İnşaat yaptırmak için başvurmuş olduğunuz Tapu eğer Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan Yerleşik Alan Haritaları içersinde yer alıyorsa, yapacağınız inşaat Muhtarlık İznine Tabidir. Her iki durumda 3194 sayılı İmar Yasası’na bağlı olarak çıkartılan “Belediye ve Mücavir Alan Sınırları İçinde ve Dışında Planı Bulunmayan Alanlarda Uygulanacak İmar Yönetmeliği” hükümleri geçerlidir.

Muhtarlık iznine tabi olduğunda istenen belgeler aşağıdaki gibidir.
• Mimari Projesi (Enaz 2 Takım – Proje Müellifi Taahhütlü)
• Statik Projesi (Enaz 2 Takım – Proje Müellifi Taahhütlü)
• Elektrik Projesi (Enaz 2 Takım – Proje Müellifi Taahhütlü)
• Eğer parsel karayolu kenarında ise “Karayolu Görüşü”
• Arsa hisseli ise, inşaatı yapacak olan diğer maliklerin Noter Onaylı Muvafakatnameleri
• Başvuru Dilekçesi
Köy imar yasasına göre aşağıdaki durumlar söz konusudur.
• İfraz edilmedikçe bir parsel üzerine yapılacak konut, tarımsal ve hayvancılık amaçlı yapılar ve bunların lüzumlu müştemilat binaları dışında birden fazla yapı yapılamaz. Ancak, bir yapıda birden fazla bağımsız bölüm yapılabilir.
• Köy ve mezraların yerleşik alanlarında ve civarında bir parselde yapılacak tarımsal ve hayvancılık amaçlı yapıların ve konut yapılarının toplam inşaat alanı %50 ı geçemez. (Emsal:0,50)
• Köy ve mezraların yerleşik alanlarında 2 kat (6.50) m. den fazla katlı bina yapılamaz. Meyilden dolayı birden fazla kat kazanılamaz.
• Bina cephe ve istikametlerinin, köy ve mezraların mevcut teşekkülü esas alınarak tayin ve tesbitine Köy İhtiyar Heyeti yetkilidir.
İmar Durumu ile birlikte hazırlamış olduğunuz Mimari, Statik, Elektrik projeleri ve başvur dilekçesi ile birlikte Çanakkale İl Özel İdaresine başvuruyoruz. Eğer dosyamızda eksik yoksa, projeler Çanakkale İl Özel İdaredeki yetkililer tarafından onaylandıktan sonra, vermiş olduğunuz adrese veya Köyünüz Muhtarlığına taahütlü olarak yollanır. Yollananlar arasında 1’er adet onaylı projeler ve Yapı İzin Yazısı bulunmaktadır. Son olarak Köyünüz Muhtarı Özel İdareden Gelen yazıya istinaden Yapı İzin Belgesi düzenler ve karar defterine işler ve düzenlenen “Yapı İzin Belgesini “ projeler ile birlikte inşaat sahibine verir. Yapı sahibi bu belgeyi saklamak ile yükümlü olup, elektrik aboneliği için ilgili Elektrik Kurumuna ibraz etmek durumundadır.

Tabi işlem henüz btimedi, yapı sahibi inşaatı projelerine uygun yapmakla mükelleftir. Eğer projelere uygun yapılmazsa ne olur, projelere uygun olmadığında aynı işlemleri tekrar yapmak durumda kalabilirsiniz. İnşaat bitti, projelere uygun yaptınız. Kapı numarası almanız gerekecek. Yine kapı numarası içinde Çanakkale İl Özel İdresine kapı numarası almak için dilekçe ile başvurmanız gereklidir. Dilekçenize istinaden Çanakkale Özel İdare görevlileri gelerek yaptığınız evi projelere uygunluğuna kontrol eder ve sonrasında tarafınıza Kapı Numarası verilir.
Köyünüz Köyünde Ev Yapmak ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular_?
Köyde en fazla kaç katlı yapı yapabilirim_?
Yönetmeliğe göre saçak yüksekliği 6,50mt olacak şekilde 2kat’tan fazla yapılamaz. Eğer parselde eğim söz konusu ise birden fazla olmayacak şekilde bodrum katta yapılabilir.

Aynı parsel üzerinde 2 adet ev yapabilirmiyim_?
Yönetmeliğe göre aynı parsel üzerinde konut amaçlı birden fazla yapı yapılmasına izin verilmiyor. Fakat aynı binada 1’den fazla bağımsız bölüm oluşturulabilir.

Tapu üzerindeki diğer hissedarlardan izin almam gerekli mi_?
Güncel tapu kaydı üzerinde yazan tüm hissedarların, inşaatı yapacak olan hissedara muvafakat (rıza) etmesi gereklidir. Maliklerden birisinin bile rızası olmaz ise Çanakkale İl Özel İdaresi projelere onay vermemektedir. Tüm malikler Noterden Muvafakatname doldurmak zorundadır.

Çanakkale İl Özel İdaresinden habersiz kaçak yapı yaparsam ne olur_?
Eğer Çanakkale İl Özel idaresine başvurmadan kaçak yapı yapılırsa, inşaata elektrik aboneliğine başvuralamaz. Ayrıca şikayet edilmesi veya tespit edilmesi halinde ceazi müyeddiye maruz kalabilirsiniz.

Köyünüz’nde yapılan inşaatlara kat irtifakı yada kat mükiyeti kurulabilir mi_?
Evet, İnşaat projelerine uygun şekilde yapıldıktan sonra Köyünüz Muhtarlığı tarafından Yapı İzin Belgesi alınmış ise ilgili Kat İrtifakı ve Kat Mülkiyeti hükümleri yerine gerilildikten sonra taşınmaz üzerinde Kat İrtifakı yada Kat Mülkiyeti kurulabilir.

Köyünüz’nde yaptığım inşaatıma kapı numarası nasıl alırım_?
Projelerine uygun şekilde inşaatı tamamladıktan sonra, Çanakkale İl Özel İdaresine dilekçe ile başvurulur. Dilekçede inşaatı tamamladığınız ve kapı numarı alma isteğimiz iletilir. Çanakkale İl Özel idaresindeki görevli elemanlar inşaata gelerek projeye uygunluğu kontrol edildikten sonra kapı numarası verilir.

200m2 yüzölçümlü arsaya ne kadar inşaat yapılabilir_?
Arsamızın yüzölçümü 200m2 ise , Emsal:0,50 olduğunu bildiğimizden 200x0,50=100m2 toplam inşaat alanlı yapı yapılabilir. İster tek kat 100m2, ister 50m2’den 2kat inşaat yapabilirsiniz.

mail: emgmuhendislik@gmail.com

mail: emgmuhendislik@gmail.com


adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Taş Ev Villalar için TAŞ EV VİLLA sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Doğal taşlar ve taş evler iler ilgili her türlü bilgiye <a href=“http://mhmtky.com/2016/02/02/tas-ev-fiyatlari/”>taş ev fiyatları</a> hakkında yardıma ihtiyacınız varsa <a href=“http://www.dogalkayraktas.net/tas-ev-yapimi-fiyatlari/”>doğal taşlar</a> sitemize girip yardım isteyebilirsiniz.

Örnek <a href=“http://mhmtky.com/2016/01/26/tek-katli-tas-ev/”>tek katlı taş ev</a>

Betonarme karkas yapı sistemi ile villa modellerimiz ve sorularınız için;

Çanakkale ili sınırları için teknik destek almak istiyorsanız emgmuhendislik@gmail.com

VİLLSAN bungalov, dubleks, tribleks ve A-Plus villa modelleri ile betonarme karkas yapı sistemi, markalı malzeme kullanımı ve kısa inşaat süresi ile projelerinize profesyonel çözümler sunmaktadır.

Detaylı bilgi için;