Sırrı sakık için başsağlığı...

Milletvekili Sayın Sırrı Sakık oğlunu initihar neticesinde kaybetti.Sanırım dünyadaki acıların en büyüğü evlat acısıdır.O anlamda Allahtan kimseye evlat acısı vermemesini diliyorum.Sayın Sırrı Sakık İçin Allahtan sabır vermesini ve başsağlığı diliyorum.Hayatını kaybeden oğlu içinde Allahtan Rahmet diliyorum…

Ahmet ÇELİKKOLLU
İnşaat Mühendisi
ESKİŞEHİR

Sayın SIRRI SAKIK a ve yakınlarına sabır diliyorum… böyle büyük acı yaşadığı bir zamanda bile sosyal medya üzerinden sevinen insanların olduğu bir coğrafya haline geldik. yazık kimse empati kuramaz hale geldi… birbirimizin acılarına sevinir hale mi gelmeye başlıyoruz. 30 yılı geçen bu savaşın getirdiği nokta… zamana yayarak daha da savaşı derinleştirmek ve halkları birbirnden uzaklaştırmanın kimseye faydası olmaz ( sillah baronları hariç)… birbirimizin acılarını anlama ve kardeşçe yaşanacak bir coğrafya umuduyla…

Evet, Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın, belkide Allah şehit ailelerinin neler çektiğini anlaması için bu acıyı Sırrı SAKIK’a vermiştir.

Keşke bunu yazmasaydınız…

Ahmet ÇELİKKOLLU
İnşaat Mühendisi
ESKİŞEHİR

ben sayın SAKIK ın hiç bir ölüme sevindiğime inanmıyorum… o coğrafyada yaşıyorum ve insanların her iki tarafın acılarına da üzüldüklerini çok iyi biliyorum. bunun en bariz örneği geçenlerde uluderede çocukları kaçakçılık yaptıkları için bombalanan insanların kaza geçiren askerlerin yardımına koşması kadınların feryadı gösteridır. o arbada dağdaki olsaydı ve batıda bir yer olsaydı insanlık dışı muamelelerle karşılaşırdık çok eminim. ben tanrının insanları evlat acısı yaşatarak gerçekleri göstereceğini düşünmüyorum ki böyleyse iki tarafa da bakmak gerekiyor…

[QUOTE=CELİKKOLLU;105471]Keşke bunu yazmasaydınız…

Ahmet ÇELİKKOLLU
İnşaat Mühendisi
ESKİŞEHİR[/QUOTE]

Ahmet Bey,

Şu an için bu konunun gösterim sayısı 126 ve sadece 4 mesaj var, bunun benim gözümde oluşturduğu tablo şu; insanlar birşeyler söylemekten korkar hale gelmiş veya gidişattan o kadar bezmiş ki yazı yazmaya bile üşeniyor.

Anne, babanın, ailesine zarar verecek herhangi bir olay karşısında ilk önce çocuğu aklına gelir. Çocuğum der, başka birşey düşünmez. O nedenle önceden de yazdığım gibi Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın, belkide Allah şehit ailelerinin neler çektiğini anlaması için bu acıyı Sırrı SAKIK’a vermiştir.

Ne yazık ki bende tam tersini düşünüyorum, özellikle siyasilerin bir tanesinin bile sözlerinde samimi olduğuna inanmıyorum. O kadarki hepsinden aynı derecede soğumuş vaziyetteyim. Hani Ahmet Bey’in açmış olduğu bir konu vardı Aptal Kimdir adında işte o…

Bahsettiğiniz coğrafyada yaşayan halka göre değerlendirirsek olayı benim eşimde 5 sene o coğrafyada öğretmenlik yaptı ve neler yaşadığını gayet iyi biliyorum, benim veya eşimin onlara baktığımız açıdan bir bakış açısı ile bize yaklaşan olmadı. İyi niyetli ayrım yapmadan bir yaklaşım sergilememize rağmen dağdakinin zihniyetini yansıtan tavırlarla karşılaşınca sizin bahsettiğiniz gibi her iki tarafında acısına üzüleni malesef göremedim. O yüzden bu yazdıklarınıza inanmıyorum. Sırrı SAKIK için olan düşüncenizde dahil.

[QUOTE=algorist;105495]Ahmet Bey,

Şu an için bu konunun gösterim sayısı 126 ve sadece 4 mesaj var, bunun benim gözümde oluşturduğu tablo şu; insanlar birşeyler söylemekten korkar hale gelmiş veya gidişattan o kadar bezmiş ki yazı yazmaya bile üşeniyor.

Anne, babanın, ailesine zarar verecek herhangi bir olay karşısında ilk önce çocuğu aklına gelir. Çocuğum der, başka birşey düşünmez. O nedenle önceden de yazdığım gibi Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın, belkide Allah şehit ailelerinin neler çektiğini anlaması için bu acıyı Sırrı SAKIK’a vermiştir.

Ne yazık ki bende tam tersini düşünüyorum, özellikle siyasilerin bir tanesinin bile sözlerinde samimi olduğuna inanmıyorum. O kadarki hepsinden aynı derecede soğumuş vaziyetteyim. Hani Ahmet Bey’in açmış olduğu bir konu vardı Aptal Kimdir adında işte o…

Bahsettiğiniz coğrafyada yaşayan halka göre değerlendirirsek olayı benim eşimde 5 sene o coğrafyada öğretmenlik yaptı ve neler yaşadığını gayet iyi biliyorum, benim veya eşimin onlara baktığımız açıdan bir bakış açısı ile bize yaklaşan olmadı. İyi niyetli ayrım yapmadan bir yaklaşım sergilememize rağmen dağdakinin zihniyetini yansıtan tavırlarla karşılaşınca sizin bahsettiğiniz gibi her iki tarafında acısına üzüleni malesef göremedim. O yüzden bu yazdıklarınıza inanmıyorum. Sırrı SAKIK için olan düşüncenizde dahil.[/QUOTE]
siz yıllarca zihninize zorla sokmaya çalıştığı o düşünce ile yaşadığınız için bazı gerçekleri görmemeniz gayet doğal. çok insan gördük öyle objektif yaklaşmış gibi yapan. ben tüm insanların aynı düşüncede olduğunu söylemiyorum zaten ama doğuda yüzde 10 seviniyorsa ölümlere batıdakilerin %95 seviniyordur… sanırım aramızdaki en büyük fark biz her iki tarafın acılarına üzülürken siz % 95 sadece kendi acılarına üzülüyor… 5 sene insanlara üsten bakarak her söylediği cümlede art niyet arayarak toplumdan soyutlanarak yaşamakla öğrenilmiyor bazı şeyler…

İşte sıkıntı burada zaten, şu üstten bakma olayını bir türlü anlayamıyorum, benle aynı evde yıllarca yaşamış, aynı sofrada yemek yemiş aynı sıkıntıları beraberce çekmiş bir insan bu tür konularda sohbet etmeye başlanıldığında diyebiliyor ki;

-Siz bize yukarıdan bakıyorsunuz.
-Peki benden rahatsız mısın? Sana farklımı davranıyorum?
-Değilim, hayır.
-Eee o zaman neden böyle diyorsun.
-İşte öyle.

Bence bu sıkıntı geçmişten doğru geliyor herkesin kafasına bu kalıp cümle bir şekilde kazıtılmış. Bu konular çıkınca hemen hafızadan çağrılıyor. Niye? Böyle olduğuna nasıl emin oluyorsunuz? 5 sene bizle berabermiydiniz? Her söyleneni art niyetli anladığımızı nasıl biliyorsunuz?

Çıkarmış olduğunuz istatistiğe birşey diyemem belki aşağıdadır belki yukarıdadır, belki doğrudur belki değil, ama eğer dediğiniz şekilde her iki tarafada üzülen olsaydı bu olaylar daha fazla uzamazdı. “Ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar.”

kahramanlık bedava 1 liraya ataturk rozetı al .ataturkcu ol .sonra 1lıraya kuranıkerım turkçe açıklaması al 5 veya 6 ayet ezberle sonra sofu ol .sonra 1 lıraya m.h.p rozetı al ulkucu ol .yada bır şiir oku .sonra yan gel yat… !.

bir insan, herhangi bir insanın(veya başka canlının) acısı üzerinden mutluluk duyuyor veya başka bir çıkar sağlıyorsa o kişi benim gözümde birlikte yaşamaya (aynı millete ait olmaya) değer değildir. ben de sırrı sakık ın yaşadığı acıyı hissediyorum ve baş sağlığı diliyorum. bunun terörle şehitlerle siyasetle ilgisi yok.

Arkadaşlar bu bir futbol maçı değil. Acıyı, bizim acımız ve onların acısı diye ayırmak bile ne kadar hastalıklı bir tutumdur. Başbakan çıkıyor, şu kadar İNSAN öldürdük, bu kadarını yakaladık tarzında resmen skor veriyor. Herhalde meseleyi o da bir müsabaka olarak algılamakta… Biz ne zaman ki BÜTÜN bu ölümlere üzülür hale geliriz, ACIYI YARIŞTIRMAKTAN vazgeçeriz, o zaman gerçekten büyük bir yol katettiğimize inanırım. İntikam, dişe diş göze göz naraları atanlardan iğreniyorum. Bu durumun bu hale gelmesindeki tek sorumlu bu savaş sevdalılarıdır.