şaşırtıcı ama gerçek...

İnsanğlu hangi konuda eksikse o konuda başkalarını suçlar ve dünyayı bu şekilde düzenlemeye çalışır.Sürekli yalan konuşan bir kimse nin her seferinde yalancılardan hoşlanmadığınız söylemesi buna bir örnektir.Aynı şekilde Tüm okulların ileride İmam Haip Okulu olması gerektiğiniz söyleyen ve tüm çocukalrın İmam Hatip Okullarına Gitmesi gerektiğini söyleyen milletvekilide buna örnektir.Bu milletvekili bunları söylerken torununu Fransız okuluna kayıt yaptırdığı ortaya çıktı.Bu örnekler çoğaltılabilir.Birisi size herhangi bir konuda elkinde bulunuyorsa ve birtakım şeyler empoze etmaya kalkıyorsa bilinki o kişide o söylediği şeyler eksiktir.Bu hiç değişmez.

Ahmet ÇELİKKOLLU
İnşaat Mühendisi
ESKİŞEHİR

Malesef ki bazı insanların samimiyetten uzak ve katı söylemleri hem bulundukları siyasi gruplara hem de biz Müslümanlara son derece zarar veriyor. Aslında bölgede erk sahibi olanları seçiyoruz. Görüşümüzü temsil eden insanları değil ne yazık ki. Böyle insanların görüşlerini elbetteki genel düşünce olarak nitelendiremeyiz. Fakat önce bu kişilerin kendi görüşlerini genele yansıyacak şekilde açıklamalarına tepki göstermeliyiz.

Bir Müslümana düşen en güzel vazife “güzel örnek” olmaktır. Güzel olanı hal diliyle de karşıdakilere aktarmaktır. Ne yazık ki bu ülkede Müslümanları temsil etme hakkını kendinde gören nice insan bir Müslüman’ın ilk yapması gereken şeyi, “kendinden başlamayı” unutuyor.