Proje Bedeli ve Fenni Mesuliyet Hizmet Bedeli Programı Güncel !!!

Arkadaşlar arasıra vakit buldukça yazılımla ilgilendiğimi söylemiştim, Öncelikle hobi olarak gitsede, yaptığım çalışmaların bazılarını siz sevgili meslektaşlarımlada paylaşmayı düşündüm . Bu bağlamda bütün meslektaşlarıma faydası olacağını düşündüğüm bir program hazırladım. Çok az bir kaç eksiği kaldı, onlarıda tamamlayınca kararlı son sürümünü burda sizlerle paylaşacağım.

Şimdilik bu programa ait bir kaç ekran görüntüsünü sizlerle paylaşayım istedim.

Bu linkten indirebilirsiniz.

Anlatımlı Video

//youtu.be/TW-eE-FVNfo

10.09.2011 tarihine kadar dosya sistemini kontrol ediyorumda, toplamda neredeyse 4000’ni aşkın kişi indirmiş kullanıyor, teşekkür edenlerin sayısı ise indirenlerin .004 bile değil… Böyle bir toplumuz, hazırı severiz, hesapsızca… ama o hazır bize gelene kadar ne yaptı ne çekti acaba, bunun muhasebesini sormayız kendimize…

Kısa zamanda setup dosyasını burda sizlere paylaşıma açacam. Programı imo yada vermeyi düşünüyorum onlarında web sitelerine bu setup dosyaya link verirlerse daha faydalı bir paylaşım olabilir.

Nasıl buldunuz görselleri? Düşüncelerinizi açıklarsanız memnun olurum.

Sayın boza,
çok hoş olmuş merakla bekliyoruz. Elinize sağlık…

Abi eline sağlık Güzel olmuş gerçekten

Program 3 ana form başlığından oluşmakta, ilk iki form için (Proje ve Fenni Bedel) tasarlanmış görünümler ilk mesajdaki resimlerde mevcut.

Aşağıdaki ekran görüntüsündeki form, “Basitleştirilmiş Hesap” Butonuna tıklandığında açılan 3. formun ekran görüntüsüdür. Bu formda, kişi ilgili kat sayıları kendisi elle girip hesabı yaptırabilmekte ve yine önceki formlardaki gibi yapılan hesabın bir çıktı dosyasınıda alabilmektedir.

Arkadaşlar yazılım bitti, setup dosyasıda hazır ama sitenin dosya upload bölümünde bir sorun var sanırım mesaj ekine dosyayı ekleyemiyorum… İsmail bir el at gözüm şu işe, olmadı dosyayı sana gönderiyim sen yükle siteye.

Eklenti Yöneticisinde sanırım bir sorun var ama Link olarak ekledim .tekrar eline sağlık. Ayrıca Programı denedim çalışıyor.

Youtube sitesine, programın nasıl kullanıldığını anlatan bir video yüklüyorum, upload bitsin videoyu siteye eklerim.

Söz konusu eğitim ve kurulum videosu aşağıda.

//youtu.be/TW-eE-FVNfo

Güzel olmuş elinize sağlık

Geri dönüşü pek olmadığına göre sanırım sorun yaşayan yok…

Program çok yararlı ancak bilgi girişlerinden sonra bedel hesapla butonuna basınca milyon değerlere varan ücret çıkıyor.
Birkaç sefer denedim her seferinde aynı şey oldu.Eksik bişey mi yapıyorum acaba ?

“Basitleştirilmiş hesap” formundamı bu degere ulaşıyorsun? mesela P.Ü.O. değerini tablo-5 den % cinsine denk gelecek oranda gireceksin, diger formlarda zaten o oranı kendi enterpole edip hesaplıyor. Bir diger sorunda şu olabilir, yazdığın ondalıklı degerler “,” (virgül) değil “.” (nokta) kullanarak giriş yapınız!

Hesap sayfasını gönderdim, eklentide sorun var link vermek zorunda kaldım.

Denetim masasında, iletim sistemi bölge dil ayarı bölümündeki ondalık ayracı simgesini değiştir.

Aynı degerlerle ben analiz ettim sorun yok.

http://hotfile.com/dl/121714546/f900011/projebedel.jpg.html

Katsayılardaki Hata düzeltildi Yeni Güncel link eklendi!!!

sayın boza program çok güzel emeğine teşekkürler sadece yapı sınıfı katsayısı her durumda 1.10 oluyor. Buda düzelirse sorunsuz olacak.

program çok güzel eline sağlık sadece yapı sınıfı katsayısı her durumda 1.10 oluyor.

[QUOTE=boza;93712]Denetim masasında, iletim sistemi bölge dil ayarı bölümündeki ondalık ayracı simgesini değiştir.

Aynı degerlerle ben analiz ettim sorun yok.

http://hotfile.com/dl/121714546/f900011/projebedel.jpg.html[/QUOTE]

Ondalık ayraç değiminden sonra düzelmişti ama bugün tekrar hesap yaptırdığımda ücret bölümünde ve yapı sınıfı bölümünde
‘’ NaN ‘’ şeklinde3 ibare çıkmaya başladı???