peri kalip

degerli arkadaslarim ve abilerim ben polonyada calisan bir insaat muhendisiyim cok acil peri kalip hakkinda bilgi edinmem gerekiyor siteye uye oldum ama nasil bilgi edinecegim ve bunlari nasilgorecegimi bilmiyorum ayrica santiyede nelere dikkat etmem gerekiyor?yardimlariniz icin tesekkurler

www.peri.com.tr

Şantiyede işin yönetmeliğe ve proje uygun yapılmasına dikkat edeceksin, iş güvenliğine dikkat edeceksin. M.Kemal Varçın’ın “Proje tamam da uygulamada nelere dikkat ediyoruz” konusuna bakabilirsin. Arama özelliğini kullanarak bulabilirsin.

merhabalar . öncellikle peri kalıp üreten dünyanın belkıde en buyuk fırmasıdır siz eğer kalıp siparişi vercekseniz projeyi yollamanız yeterlidir, projenize uygun kalıp sistemini size fiyatıyla bereber deteylı yollayacaklardır. eğer siz orda çalışacaksanız müh. olarak zaten kalıpları kurmak için süpervisor yollacakdır. sizin kurulu ekpiniz varmıs gibi kabul ederk zaten 6 kişilik bir ekiple rahatlıkla perde ve kolon kalıpları kurarsınız. dikkat etmenız gereken plywoodlar kesılırken düzgün hesap edilip parça malzeme olmaması yani zaiyat verilmemesi. eğer siz döşemede peri kullancaksanız projeye bağlı olarak kaset yada masa kalıbı kullanırsınız. önemli olan ekip dediğmiz yani çalışanların kooordinelı ve disiplinli olmasıdır… ilk maliyetleri yüksek olmakla birlikte malzemler nerdeyse ömürlüktur. klasik sistemlere göre herşey nettir ve ölçüdedir. Şantiyeye gelcek malzemenın teslim alınması önemlidir. eksik gelebilir sonradan aramak çok zor olur. şimdiden kolay gelsin yerli firmalrda var artık bu işi yapan… başarılar

Sevgili arkadaşım,

Eğer vaktin varsa firma olarak peri kataloglarını internet üzerinden sipariş edin,2-3 güne kadar katalog elinize ulaşır ve incelersin.Projenizin büyüklüğü de önemli Peri önce satışcısını şantiyenize yollayacak ondan aldığı referansa göre proejenizi çalışır veya çalışmaz.Öncelikle bilgi olarak söliyim m2 de 150eur’u gözden çıkarmanız şart.Okeyleştikten sonra kalıp projelesine bakarak lego gibi kurulumunu kolayca yapabilirsiniz ama bazı püf noktalara dikkat etmeniz gerekir.Panellerin montajında h20 ve çelik kuşak aralıklarına ve sehim değerlerine dikkat edilmelidir.Kurulum öncesi firmanın taze beton basıncına göre hazırladığı tablo ve abaklara bakmanızda fayda var.