Onarım İşleri İş Bitirme Belgesi

Arkadaşlar; şu anda 2 katlı dubleks bir konutun onarım ve dekorasyon işi ile uğraşıyorum. Mal sahibi ile sözleşme imzaladık ve işe başladım. İş sonunda da mevcut şahıs şirketim üzerinden fatura keseceğim.
Sormak istediğim ise şu; kamu kurumları tarafından ihale edilen onarım ve tadilat işlerine mevcut sözleşme ve keseceğim fatura ile girebilirmiyim? Bu gibi işlerde B/III grubu işler benzer işler olarak kabul edilir deniliyor. Acaba benim yapmakta olduğum onarım ve dekorasyon işi B/III grubu işler sınıfına girer mi? Yardımlarınızı bekliyorum…

kestiğiniz faturalar iş bitirme belgesi yerine geçmez bu sebeple kamu ihalelerine bu şekilde giremezsiniz.ancak kamudan bir ihale alan bir şirketin taşeronu olarak sözleşme yapar ve iş bittikten sonrada idareden iş bitirme belgesi alırsanız ihalelere girebilirsiniz.

Özel sektöre yapılan işler sözleşme ve fatura sunulunca iş bitirme belgesi yerine geçiyor. Bunu kesin olarak biliyorum, ancak onarım işi için imzalanan sözleşme B-III grubu işleri kapsar mı onu bilemiyorum…

akarev bilgin yanlış.kamu kurum ihalelerinde iş bitirme belgesi, daha önce kamu kurumlarından alınmış olması gerekir.Onarım işi b3 belgesi yerine geçer.ama sana naçizane tavsiyem faturayla ihaleye girme,kimseyi kendine güldürme.