Ölüm Yarışı1975 yapımı Death Race 2000 adlı filmin yeni versiyonu olan Death Race 3000 / Ölüm Yarışı, yakın gelecekte geçen bir aksiyon-macera-bilimkurgu. Aksiyon filmlerin ünlü aktörü Jason Statham’ın başrolünü üstlendiği filmde, çok tehlikeli katil mahkumlar arasında düzenlenen araba yarışları konu ediliyor. Televizyon ekranlarından canlı olarak yayınlanan Ölüm Yarışı’nda mahkumlar beş yarış kazandıklarında özgürlüklerini de kazanacaklar, kaybettiklerinde ise öleceklerdir… 17 Ekim 2008’de gösterimde…

Filmin konusu:
Yarış pistlerinde üç kez şampiyon olduktan sonra, cinayet suçundan hapse düşen Jensen Ames’e (Jason Statham), hapishanenin acımasız müdiresi Claire Hennessey (Joan Allen) tarafından bir tercih yapma şansı sunulur. Ya Ölüm Yarışı adlı reality Tv programına katılacak, ya da geride bıraktığı küçük kızını bir daha asla göremeyecektir. Jensen Ames, özgürlüğüne kavuşmak amacıyla üç gün sürecek ölümüne bir yarışa katılacaktır.

Ancak bu yarışta, ülkenin en azılı katili Makineli Tüfek Joe’nun da (Tyrese Gibson) yer aldığı katil ruhlu suçlulara karşı ölüm kalım mücadelesi vermek zorundadır. Üzerine iki adet mini-top, alev makinesi ve napalm monte edilmiş Mustang V8 Fastback yarış aracını kullanmak için antrenöründen (Ian McShane) eğitim alan Jensen, dünyanın en tehlikeli sporunun büyük ödülü özgürlüğe ulaşmak için yoluna çıkan herşeyi yok edecektir.

Yönetmen: Paul W.S. Anderson Oyuncular: Jason Statham, Joan Allen, Ian McShane, Tyrese Gibson, Natalie Martinez, Max Ryan, Jason Clarke, Frederick Koehler, Jacob Vargas, Justin Mader, Robert LaSardo, Robin Shou Senaryo: Paul W.S. Anderson Türü: Aksiyon-macera-bilimkurgu Yapım: 2008 ABD yapımı Süre: 107 dk. imdb notu: 6,8/10 Gösterim Tarihi: 17 Ekim 2008 ([u]UIP Türkiye[/u])
Web Sitesi: [u]http://www.deathracemovie.net/[/u]