Okulda aldığım teknik eğitim

Mrb şu an autocad görüyoruz bize öğretilen 2 boyutlu çizimler ve 3 boyutlu çizimlerin yandan önden üstten bi de kesit alanlarının çizimi. bana biraz yetersiz geldi sanki dersi öğrenmek için öğreniyoruz gibi geldi. bundan sonra teknik resim dersimiz yok yani ben mezun oldugumda sanki bu bilgilerle sahaya cıksam afallarım gibi geliyo. kurs falan mı gitmeliyim sizce

Mezun olana kadar yapacağın ödevler, alacağın tasarım dersleri zaten sana meslek hayatında kullanacağın kadar öğretecektir Autocadi. İnşaat mühendisi olarak sahada bir mimar kadar autocad kullanman gerekmiyor. Neyi nasıl yapacağını bildikten sonra, pratik 15-20 komutla işini göreceksin. Ben kursa gittim 1 ay sonra unuttum kullanmadığım için. Son sınıfta aldığım betonarme yapı tasarımı dersinde öğrendim autocadi tam olarak. Sertifika lazım değilse kursa gitme bence dediğim gibi sana lazım olacak kadarını kendin kullanarak öğrenebilirsin. Kolay gelsin.

Aykut ÖZDEMİR

teşekkür ederim bi hocamız herşeyi bilmek zorunda değildiniz diyordu zaten

Bana sorarsanız okulda verilen eğitimlerimiz ne yazık ki fazla teorik. öğrendiğim ilk şeyler staj zamanımda olmuştu. ama kurslar inaılmaz faydalı oluyor, hele ki sertifika verenler.
bu yüzden size de öneririm. özellikle bilişim eğitim merkezinin programları oldukça yeterli.

Okul sonuna kadar zaten bir sürü çizim yapacaksınız,bence kursa gerek yok,eğer çok istiyorsan bir kitap alarak çalış.

kesinlikle bir kursa gitmelisin . okulda aldıgın egitim de senin işine yarıcaktır ama bir kursa devamlılık saglarsan eger teknik bilgileri en ince ayrıntısına kadar öğrenip daha profesyonel olursun . kurs olarak da bilişim eğitim merkezini öneririm sana .

Müthi? iyi bir yaz? te?ekkürler