oda yankı yapıyor.

Arkadaşlar merhabalar,

yeni mezun inşaat mühendisiyim.bu yüzden pek bi mesleki bilgiye sahip değilim. bi 20-23 m2 lik bi derslikte yankı problemi bulunmakta. odada 6 sıra 1 tahta ve perde bulunmaktadır.

Bir arkadaşıma danıştığımda maliyeti ucuz olan yumurta sünger uygulamasını ; bel hizasına kadar süngerleri duvara yapıştırmamı söyledi. fakat böle bir uygulama yaparsam estetik açısından çok kötü bir gorunum oluşacak.

Diğer bir yolun alçıpan ile şişirip araya sünger koymak olduğunu söyledi tabi bu işlemin maliyeti cok daha yüksekmiş.

Bu sorunu daha farklı bir yolla çözebilirmiyim ? yada yumurta süngerleri şık bir gorunume nasıl sokabilirim ? halıflex koysak pek bi faydası olurmu ?

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

ön tarafta kara tahta, sol tarafta pencere+perde var sadece sağ ve arka taraf duvarlarına yumurta süngerleri koyabilirim de bunu nasıl yerleştireceğim ? arka taraf duvarı 3 metre yükseklikte 4 metre uzunlukta (12m2), sağ taraf duvarı 3 metre uzunlukta (9m2) bu bölüme kaç tane 1x1 m lik sünger yapıştırsam kurtarır ? ektradan yere haliflex yapmalımıyım ?

sesi emecek en iyi care süngerdir atış poligonlarında dahi sünger kullanılır.

Şuan yumurta süngerler en çok tercih edilen ses yutma ürünü, yankıları, akustikler, oda içerisinde ortalama %40 civarında döşemiş olsan tüm yankılar kesilecektir.