müteahhitlik başlangıç yardım

Öncelikle merhaba

Degerli arkadaşlarıma bir sorum olucaktı.

10 dairelik bir inşaat yapmak istiyorum.Maliyeti ne olur istanbul gültepe kagıthane çekmeköy 3’ünden birinde olucak 600 bin tl param var işin içinden çıkabilirmiyim önceki meslegim tesisat dogalgaz ve elektrıkcı arkadaşla ortak yapıcagız yanı elektrık dogalgaz tesısat kendımız halledicez giderlerim ne olur ne kadar aşar 600 bin tl ne kadar kazanırım yarı yarıya yaptıgımda inşaata başlangıcım ne kadar olur sizce başlamalımıyım
Saygılarımla
Mücahit Kayhan

şahri fikrimi söyliyim bu soruyu kafanda oluşturamayıp burda soruyosan bence biraz daha bekle bu işe başlamak için. elindeki nakittin çok güzel bir para, ilerde bende olsa müteahhitliğe bomba bir giriş için mükemmel olacak bir para.Bu yüzden bence biraz ağır ağır git piyasayı gözlemle şimdilik, unutma ki ne kadar işin ayrıntılarını öğrenirsen o kadar kar oranın yüksek olur.

Değerli görüşlerin için teşekkür ederim ama ben başlamak istiyorum bir risk almak istiyorum tahmini bir bina 300 bin tl kar bırakırmı

İnşaat alanınızın m2 ne kadar ise bayındırlık 2012 birim fiyatlarına göre betonarme bir yapının yaklaşık m2 600-700 TL aralığındadır.Buradan bir fikir yürütebilirsiniz.Dairenin size ne kadar bırakacağı sorularının cevabı ise arsa sizin mı ? Arsanın yeri sizin arz talep oranınızı belirlemenizde önemli faktör oluşturacaktır.Düşündüğünüz yerlerde ki emsallere bakın daireler ne kadara satılıyor.Buradan m2 fiyatınızı 600-700 TL ile hesaplayın ( vergiler harçlar mimarı mühendislik hizmetleri hariç tutardır ) Daha detaylı bilgi için özelden msj atın yardımcı olalım.İyi çalışmalar

200 bin tl kabsı biter

200 300 arası

arsanız varmı

o parayla binayı rahat bitirirsiniz ama önemli olan yaptığınız daireleri kaça satacağınız. kazanacağınız parada o bölgedeki daire fiyatlarıyla orantılı olacaktır.

arsa benım degıl oncelıkle daıreler ıkı tane 160 olur ıkı tane 130 dıgerlerı 120 den 8 daıre arsa yarı yarıya alıcam yanı arsa sahıbıne 5 daıre kendıme 5 daıre bundan karım olurmu cevremde dubleksler 300 den satılıyo 160m 2 ler 130 m2 ler 200 250 arası 120 lıklerde 180 225 arası fıyatı bu yanı

hayırlı günler Mücahit Bey;
eğer çekmeköy de inşaat düşünürseniz size gerek kaba inşaat yapımında gerek tüm uygulama projelerinin yapımında ve gerekse yapı denetimde yardımcı olmak isteriz.
arkadaşlarında dediği gibi 600 bin tl ye rahat bi şekilde kat karşılığı yaparsınız.hatta şöyle diyeyim o parayla 2 inşaat bile yapılabilir.tabi herşey nasip meselesi.
ümraniye çarşı da bulunan ofisimize buyrun gelin bi çayımızı için hem yüzyüze görüşmüş oluruz…beraber iş yapmasak bile bi dost kazanmış oluruz.bu bizi çok mutlu eder.saygılarımla.