mımarlık büro staj defterı örnegı

İlk gün için tanışma oldu falan diyosun bürodakilerin adlarını falan yaz sonra büronun adresini yaz. Daha ilk gün oldugu için bi iş yapmadım falan yazıyosun. Mesai , saaatte baslayıp, saatte bitiyo diyosun.

İkinci gün büroda devam eden işler vardı .işte planı cizilmaş kesitleri çiziliyodu falan de . sonra kesitin nasıl çizildigni anlatıyosun. İşte diyosun ki planlardan önce duvarları tasıdık .sonra döşemeyı çizdik. Kesite giren yerlerden sonra görünüse girenleri çizdik . kotları yazdık gibi.yani biz projeyi nasıl çiziyosak öyle anlatıyosun .mesala bi güne kesitleri nasıl çizdiğini anlatık.

3,gün görünüslere basladık diyosun yine aynı sekilde anlatıyosun .tasıyarak çizdik işte pencereleri yerleştirdik.kotları yazdık aksama kadar aynı işlemleri yapıp dört görünüşü tamamladık diyosun.işte çizilmiş çatı planından çatı görünüşlerını cikartıp diger görünüslerin üstüne yerleştırdik.

4.gün . sivasın … ilçesinde … ada/parsel için hazırlanan proje çizimlerinde vaziyet planının çizimlerine basladık. Yine aynı sekilde işte diyosun ki vaziyet planında binayı yerlestirdik otoparkı çidik . daha önceden çizmiş oldugumuz kesitleri kücülterek vaziyet planına ekledik işte bende mimara bunu neden yaptıgımızı sordum oda bana arazi durmunu bellirtmek için bunu yaptıklarını anlattı falan dersin.

5,gün mimarlar odasına gidip tus ve proje mühellifligi belgelerini aldık daha sonra diger dosyalarla birlikte elektrık projesi, tesisat projesiyle vs ile onay raporu almak için belediyeye başvuruda bulunduk

6,gün daha önceden görüşmesi yapılan ,adresindeki arsa için mimarın daha önceden hazırlanan taslakları bilgisayara geçirdik önce planı nasıl cizdiğini anlatıyosun işte önce aksları belirledık sonra duvarları çızdık sonra kapılar falan die normal projeleri nasıl çiziyosak herseyi anlatıyosun.

Sonraki günlere bastakiler gibi işte kesit çizdik ertesi gün görünüs falan hep aynı işler yani laf kalabaı yapıyosun hep

abi cok saolasında bunun daha duzenli bi şekild ornegi yok mu bana baya lazımda acil cevap verseniz iyi olur valla

herkes kıvranıyor anlaşılan ama internette olmalı ben aramaya dewam ediyorum

ilk defa bu yıl staj yaptım
ve defterleri şimdi yazıyorum, gördüm ki internette hiç kimse bulamamış
ilginçtir…
ama merak etmeyin bitireyim de internete aktarıcam.

:slight_smile:

kardeşlik bitirdiysen bi zahmet atıver buraya valla kıvranıyorum bende…yaa demekki yaz boyu yatmak iyi deilmiş:D acil düzenli bi büro stajı lazım fikir verebilecek arkadaşlarda çok faydalı olur !

baba bencede erken atsın artık yoksa biz batarız:D

arkadaslar kusura bakmayın msjınız yenı gordüm.uzun zamndır sayfaya giremiyordum.bı kac gune kadar wordde yazar gönderirim.:slight_smile:

Kardesim çook tesekkür ederim inan yararı olacakdır.sağolasın ama keske daha fazla bilgi sunsan daha ii olurdu neyse buda yeter tesekkurler.

beyler kımsenın bısey aktacagı yok bırbırımızı kandırmayalım
herkes baksın basının caresıne

lütfen staj defteri için yardım edein imdaaaaaaaaattttttttttttttttttttttttttt:(

lütfen staj defteri için yardım adiniz imdatttttttttttttttttttttttttttttttttt:mad:

[quote=alpdoğan;41060]beyler kımsenın bısey aktacagı yok bırbırımızı kandırmayalım
herkes baksın basının caresıne[/quote]
doğru diyorsun

İmdat diyecek kadar zor bir şey değilki staj defterini yazmak. Yardım edeyim. Ne öğrendiysen onu yazacaksın, hepsi bu. Stajda yapman gereken şeyler işi öğrenmek, defterede öğrendiğini yazmak. Üniversite öğrencilerisiniz. Staj defteri yazmakta zorlanmamanız lazım.

--------------------------------------------------------------------------------arkadaslar kusura bakmayın msjınız yenı gordüm.uzun zamndır sayfaya giremiyordum.bı kac gune kadar wordde yazar gönderirim. safa ardan iki yıl geçmiş az sözünün eri ol mlllet kıvranıyo sana umut bağlamış

ben mahvoldum arkadaşlar lütfen büro stajı hakkında yardımcı olun internettekilerin hiç birisi olmaz çünkü çizim yok

olum aadam ol adam koycam demısın mıllette adam sanıyor kalıbna varya nasıl ınsansını la sız

boş insan…nedir