Mimarlık Bölümünü okuduğunuz üniversiteyi tercih sebebiniz?

[COLOR=“Purple”]Mimarlık Bölümünü okuduğunuz üniversiteyi tercih sebebinizi bizimle paylaşın[/COLOR]

ben okuduğum üniversiteyi değil okuduğum fakülteyi tercih ettim dersem daha doğru olur. çünkü fakültemin konumu ve gelecek için önerdikleri benim için daha önemliydi.
(not: fakülte : fethi toker güzel sanatlar ve tasarım fakültesi, zkü)

Okudugum okulu secerken, (gazi univ. mimarlik bolumu)

1. buyuksehirde olmasi; mimari burolarin yogunlugu nedeniyle, cunku okurken calismak, mimarlik ogrencisinin ufkunu acmada buyuk yarar sagliyor. ilave olarak arastirma yapilabilecek kurum sayisi fazla. kaynak problemi cok yasanmiyor.
  2. saglam bir kutuphanesi, arastirma olanaklarinin fazlaligi…
  3. hocalari kalitesi… guclu bir yapi egitimi veriliyor.
  4. Ankara burolarinda mezunlarinin is bulma problemini cok yasamiyor olmasi. (diger illeri bilmiyorum) emegin karsiligini aliyor olmak herkes icin gecerli olmasa bile, isteyen pekcok kisiye is var.

durumlari tercihimi yonlendiren nedenler oldu… :slight_smile:

herkese iyi calismalar.

benim bölümümün akademik kadrosu erçekten ii
uludağ mimarlık gerçek bir mimarlık okulu
hocalarımız sağolsunlar bize her türlü imkanı sağlamak için çok çalışıyrlar
birde naab a uygunluk çalışmaları var tabi
diplomamla dünyanın her yerinde mimar ünvanımı kullanmak isterim doğal olarak
e onlar dabunun için uğraşıyor
herkese kolaygelsin…

yorumlar için teşekkürler. tüm mimar arkadaşlar lütfen ankete katılalım

Ben istanbulda olduğu ve okuyanlar tarafından önerildiği için okulmu(istanbul kültür üniversitesi) seçtim.

kocaelı unıversıtesının proje agırlıklı egıtım vermesı benım okulumdan memnun olmam ıcın gecerlı bı ssebep. cunku bugun gazetelerı acıp ıc mımar arayan sırketlere baktıgınz zaman alacakları elemanın proje tasarım bılgısıne guvenıorlar.

ben bu sene yeleştim nasıl olduğunu bilmiyorum yatay geçiş yapmayı düşünüyorum. fethi toker ve güzel sanatlar fakültesinde mimarlık okuyanlar varsa yardımcı olursalar sevinirim. nasıl iş olanağı ordan mezun olduğumda sıkıntı çeker miyim? teşekkürler