Koltuğu bırakmak....

Eskiden koltuğu bırakmayanlarda tüm suçu bulurdu.Ama artık öyle olmadığını düşünüyorum.Anayasa mahkemesiTOBB Odalar borsalar birliği tüzügündekien fazla iki dönem başkanlık yapılabilir sonra iki dönem ara verildikten sonra tekrar başkanlığa seçilinebilir maddesinin iptali için toplanıyor.Bu madde iptal edilirse diğer makamlarda olduğu gibi bu makama geçende ölesiye kadar başkanlık yapabilecek.Şu anki başkan biliyorsunuz rıfat hisarcıklıoğlu.Oda bu kararı merakla bekliyor.hİSARCIKLIOĞLU 2 DÖNEMDİR BAŞKAN.dOLAYISIYLE yeniden başkan seçilmesi mümkün değil ancak mahkeme bu maddeyi iptal ederse tekrar seçilebilecek.İllerin oda ve borsa başkanlarıdaRıfat hisarcıklıoğlunun tekrar başkan olması için yoğun baskı yapıyormuş.Tabii ondan başka kimse başkanlık yapamaz.Artık bu tür makamları işgal edenlere kızmıyorum.Sanrırım bu makamları bırakmamalarının en büyük nedenlerinden biride etraflarındaki yalaka takımları.Artık yalaka takımlarını sorumlu tutuyorum.Kimse unutmasın mezarlıklar yeri doldurulamayacak kişlerle doludur.Yalakalar duyurulur…

Ahmet ÇELİKKOLLU
İnşaat Mühendisi
ESKİŞEHİR