karayolları ıcın yardım pls

arkadaslar bu sene karayolları arastırma bas muh. te yaptık elinde orenk olanlar yollarsa sevinirim simdiden tsklerr

konunu açıkça ve düzgün birş ekilde yazmanı tavsiye ederim bu şekilde yanıt alacağını sanmıyorum. hazır staj değilde neler yapılabilir diye sorarsan yardımcıda oluruz.

arkadasalar beton . bitum . toprak laboratuvarlarında staj yaptım . Elinizde bu tur deneyelerle ilgili not varmı ilk stajımda nasıl yazcam bakımından bir fikir edinmek istiyorum simdiden tsklerr

düzeltten kastım bu değildi ilk mesajını düzelt ve açık şekilde yaz ama neyse elek analizi benden olsun kendi notlarımdan tarayıcıyla tarattım
http://www.hemenpaylas.com/download/1417124/Untitled.pdf.html

biliyorumda abi yaa napalım anla durumdan sende ogrenciyiz surda :smiley: halden anlıya diger abiler sizde bir yardımcı olursanız surda pazartesi imzalatmam lazım bir staj defteri var sanada tskleerrrr İsmail SEKBAN staj defterimin arkasına yazcam İsmail SEKBAN katkılarıyla dye :smiley:

rica ederim aslında taratırdım bilkaç sayfa daha ama tarayıcı de problem var sen önce bir staj planı yap ona göre dökümanları topla mesela :
1.gün tanışma
2. malzeme ocağına gidildi dolgu malzemesi olarak kullanılan malzeme incelendi(maden müh ile)
3.ocaktaki kırıcılar ve konkasörler incelendi
4.topagraflarla araziye çıkıldı(terasman kotu belirlendi
5.mekanik plent ve asfalt plent i incelendi
6. dere malzemesinin serilişi
7alttemel tabakasının serilişi
8.pmt tabakasının serilişi
9.bitümlü temel tabakasının serilişi
10.binder tabakasının serilişi
11. aşınmanın serilişi
12.labaratuvarda yapılan deneyler(beton presi kum konisi proctor elek analizi exrasyon proctor tireşimli tokmak marshall deneyleri
13. arazşden numune alınması(karot kum konisi truxler ile)
14.toprak arme panellerin yapılışı
15. ön gerilemeli krişlerimn yapılışı yerleştirilmesi vs.
16.beton santralinde yapılan çalışmalar
17 bordür koprü menfez vb .saanat yapılarının incelenmesi
18…
artık başka neler yaptıysan aklıma bunlar geldi

bu şekilde bir staj programına uygun olarak yazarsana hem kaynak bulma hemde yazmak kolay olur.

eywallah abicim saol ilgin için şimdiden tşkler …
soyle bir sema cıkardım :
1Karayolları Arastıma Basmuh hakkında kısa bilgi
2bitumle ilgili deneyler
bunlar :
penetrasyon denyi
viskozite deneyi
vialit deneyi
nicholson deneyi
yassılık index taini
elek anaalizi taini
parlama nok. tayini
marsahll denyi
ekstraksiyon deneyi
3toprakla ilgili deneyler
elek analizi
kompaksiyon
cbr
likit-limit-plastik limit
hidrometre
4betonla ilgili deneyler
elek analizi
aşınma denyei
abs oranı deneyi
özgül ağırlık
beton karısım dizaynı
no200 deb gecen malzeme
birim(hacim)agırlık

elinde olanların yollamasını rica ediyorum pazartesi bunların hepsi yazılmıs olmalı :frowning: saygılar

likit limit deneyi
uğraştırıyor bu tarayıcı ama neyse

http://www.hemenpaylas.com/download/1419198/Untitled.rar.html

yassılk indexi deneyi
http://www.hemenpaylas.com/download/1419209/Untitled.rar.html

ismail kardeş paylaşımların benim de işime yaradı cok teşekkürler ayrıca benim kazı ve dolgu çalışmalarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye de ihtiyacım war ilgilenirsen sevinirim

acirci kardeş ben de seninle aynı dertteyim banada sen yardımcı olsan ben ismail kardeşinkileri indiremedim sen başka şeylerde bulmuşundur sende bana bir kıyak yap acil be kardeşim

elimde bu konuyla ilgili döküman malesef yok

ismail abi abilerin kralı yaa sunlar varmı elinde :

karot alma

hacim kütlesi deneyi

su emme deneyi

özgül kütle deneyi

zahiri porozite

tek eksenli basınç deneyi

çekme kırılma yükü

nokta yükü dayanım indexi

bu yazdıkların ile alakalı deney formu mu itemektesin?

Yol Staj Defterİne Nasil GİrİŞ Yapacam ArkadaŞlar …

Yardim Edersenİz Sevİnİrİm

Ewet arkadaşlar sizlerin yardımıylada dosyayı teslim etmiş bulunuyorum vatana millette hayırlı olsun teşekkür ettim hepinize :smiley:

Alttaki dosyayı karayoları satajımda yazmıştım 2 sayfadır fazla birşey yok hemen heveslenmeyin yinede işinize yarayabilir;

http://www.hemenpaylas.com/download/1665022/Karayolllari_Staji_Notlarim.doc.html

makıne muh orencısıyım
mamlesef ınsaatcıalr kadar sanslıda deılız yok bole bı sıtemız
ddım gıbı karayollarında yapılmıs bı staj defterı cok ısımızı gorur
yardımcı olursanzı sevınırız
tesekkurler sımdıden

malesef staj defteri yok ama elimde özenle bir dönem üzerinde çalışılmış karayolu projesi var…:stuck_out_tongue:

arkadaslar bu yaz karayolu stajı yaptım…labaravatuar olarak 15 gun ankara karayolları genel mudurlugu ust yapı sube mudurlugunde ve gayet guzel bılgıler edındım ogrenım bu bılgılerı ısteyen arkadaslarla paylsabılırım.

15 gunde ankara karayolları 4. bölgede santıye olarak yaptm .asfalt dokumu vs. ılıskın santıye stajım ( ankara-kırıkkale yolu delıce yolu yapım bakım ) baslar baslamaz son buldu santıye sefının bana dedıgıne gore gorulecek bırsey kalmamıs :frowning: hem ogrenemedıgım ıcın hemde staj defterım yarıda kaldıgı ıcın cok uzluyorum :frowning: 24 eylulde okulum acılıyor ve santıye kısmı hakkında hıc bır bılgım yok son sınıf ogrencısıyım lutfen aceele yardımlarınızı beklıyorum

mail : ozalylmaz@yahoo.com

msn : ozal-yilmaz@hotmail.com