İşte O'An { Kitabı }

[b]Oğuz Haksever, NTV‘de ‘Ve İnsan‘ isminde bir program hazırlayıp, sunuyor; izliyor musunuz?

‘Ve İnsan‘ programının içerisinde “O an” isimli bir bölüm var.

Dünyanın dört bir yanındaki haber fotoğrafçılarının çektiği ve ajanslarla dünyanın her yerine dağılan, hayatın içinden fotoğraflar yayımlanıyor…

Çiçek, böcek, manzara ya da stüdyoda yapılan çekimlerden çok; insanları, yaşayış biçimlerini aktaran ve en önemlisi ‘konuşan’ fotoğraflardan hoşlanıyorum.

‘O’ anı yakalamak çok zordur, emek ister, gayret ister ve bazen cesaret ister…

“Ve İnsan” programında ‘O’ An olarak yayımlanan fotoğraflar kitap haline getirilmiş, buradan inceleyebilir, benim gibi siz de satın alabilirsiniz.

Eğer haber fotoğrafçılığına ilginiz varsa, eğer dünyanın farklı yerlerinden insan yaşayışları hakkında küçükte olsa bilgi edinmek istiyorsanız, konuşan fotoğraflardan oluşan bu kitabı mutlaka edinmelisiniz.

Kitapda yaklaşık 90 fotoğrafçının çektiği, 128 tane fotoğraf bulunuyor ve her bir fotoğrafın yanında Oğuz Haksever‘in üç beş satırlık ‘o’ anı anlattığı yazı bulunuyor…

İnternet üzerinden sipariş verdim ve 7 iş günü sonrasında bugün elime ulaştı, tek problem satın alma işleminden sonra gönderdikleri saçma sapan e-posta mesajıydı…[/b]

Kitabın ön sözünden alıntı;

… ‘O’ anları bir büyüsünün bulunduğuna, fotoğrafın duygu zerrelerini yakalayan bir sanat olduğuna inanmanın eşiğinde dolaşmaktayım. Fotoğraf makineniz varsa bir deneyin isterseniz. Duygunun ağır bastığı veya kendinizi hislerinize bıraktığınız anlarda içtenlikle deklanşöre bastığınızda çizgilerin, şekillerin, renklerin, ama özellikle de ışığın size nasıl iltimas geçtiğini muhtemelen göreceksiniz.

Oğuz Haksever

Satın Almak için >>>

çok güzel bir kitaba benziyor…ilk fırsatta almaya karar verdim…

ben ntv de herzaman izliyor …kaçırmamaya çalışıyorum kitap haline getirmeleride güzel bir şey tavsiye ederim…

Benim çok dikkatimi çekerdi o fotoğraflar… Paylaşım için teşekkürler…