İskan almak için gerekli evraklar?

Herkese merhaba,
Şantiye şefliğini yaptığım kendi villamızı(Ankara-batıkent) bitirdik sayılır.Bunun iskanını almak istiyoruz,bunun için de yangın,elektrik,telefon vizesi vs. gibi işlemleri varmış.Bunları kendim alacağım bunun için nasıl bir yol izlemem lazım yardımcı olurmusunuz?Yani mesela telefon vizesi almak için nereye gidiliyor, hangi belgeler isteniyor(numarataj falan gibi), nereye ne kadar ücret veririm gibisinden yardımcı olursanız sevinirim.Ya da bunları öğrenebileceğim yazı varsa onun linkini de atabilirsiniz,ben araştırdım bulamadım.Şimdiden teşekkürler…

Bilen arkadaşların cevaplarını bekliyorum.Saygılar…

‘‘iskanını almak istiyoruz,bunun için de yangın,elektrik,telefon vizesi vs. gibi işlemleri varmış’’
dediğinize göre birilerinden duymuşsunuz bunları.Gidip belediyeye başurunuzu yapın gereken işlemleri söyleyeceklerdir.
Uygulamalar belediyeden belediyeye farklılık arzedebilir bu yüzden kendi bağlı bulunduğunuz belediye gereken işlemleri size söyleyecektir.

ruhsatın vizeler kısmı o kısmın sorumlusu olan teknik elemanlarca imzalanır 10 adet vize vardır
eğer yapı denetiminiz varsa bu kısmı onlar imzalayacaktır.yoksa teknik elemanlar inş müh. mimar mak. müh. elk. müh. ve harita müh. ayrı ayrı imzalar.

Şu yazıyı okumanızda fayda var :
İskan Raporu Nasıl Alınır?