iş grubu yüzdeleri ??

merhaba arkadaşlar, kamu işleri yapan bir firmada çalışıyorum, aldığımız bir işin hakedişini hazırlamam istendi ama bi noktada takıldım.
iş ; subasman altı , üstü, çevre tanzimi … vs. şeklinde gruplanmış. her grubun pursantaj toplamları ayrı ayrı 100e eşit, yani işin yüzde kaçı subasman altı yüzde kaçı subasman üstü vs vs belli değil. grup yüzdesi bulmam lazım. veri olarak sadece kendi içinde 100e tamamlanan pursantaj tabloları ve işin maliyeti var.
bi fikri olan varmı? işe yeni başladığım için sadece ihale dosyası konusunda tecrübe kazanabildim şimdiye kadar,bilgim dahilinde yardımcı olabileceğim bişey varsa seve seve…
teşekkürler

[quote=mildirt;67095]merhaba arkadaşlar, kamu işleri yapan bir firmada çalışıyorum, aldığımız bir işin hakedişini hazırlamam istendi ama bi noktada takıldım.
iş ; subasman altı , üstü, çevre tanzimi … vs. şeklinde gruplanmış. her grubun pursantaj toplamları ayrı ayrı 100e eşit, yani işin yüzde kaçı subasman altı yüzde kaçı subasman üstü vs vs belli değil. grup yüzdesi bulmam lazım. veri olarak sadece kendi içinde 100e tamamlanan pursantaj tabloları ve işin maliyeti var.
bi fikri olan varmı? işe yeni başladığım için sadece ihale dosyası konusunda tecrübe kazanabildim şimdiye kadar,bilgim dahilinde yardımcı olabileceğim bişey varsa seve seve…
teşekkürler[/quote]

[b][i]KONUT İNŞAATLARI ALT SEVİYELERİ

[/i][/b]1- KABA İNŞAAT : % 40 (kALIP, DEMİR BETON TUĞLA EŞİT ORANLARLA )

2- ÇATI : % 3 ( Çatı konstrüksiyonu % 75 ve kaplaması % 25)

3- KASALAR, İÇ SIVA : % 7 (PENCERE KAPI %60 iÇSIVA % 40)

4- TESİSAT % 10 ( TEMİZ VE PİS SU %65 VE Elektrik %35)

5- DÖŞEME KAPLAMASI % 6

6- DIŞ SIVA, DEMİR İŞLERİ, DENİZLİK % 6 ( dIŞ SIVA %50 balkon merdiven korkulukları vb. % 30 denizlik %20 )

7- DOĞRAMA % 8 (kapılar %60 penc. kanatları % 30 madeni aksam % 10 )

8- BADANA, CAM YAĞLI, BOYA FAYANS % 10

9- KALORİFER KAZANI % 2

10- RADYATÖR VE BORULAR % 6

11- ÇEVRE DÜZENLEMESİ % 2