ınsaatın kabası bıttı beraber yorumlayalım- sonrakı hareket ne olmalı

Merhaba,
Arkadaslar yaklasik 70 gun once baslatmis oldugum yaklasik 130*130m2 lik brut alanda yaptirmismis oldugum iki katli yigma insaatin kabası bitti.

USTALIK: 9500 TL (CATIYI VURUP BITTI)
BETONc20: 9000TL (84m3 iki adet pompa dahil (C20)
DEMIR: 5600tl (3.8 ton (8-10-12 lik)
KERESTE: 5600tl (Butun agaclar)
KOPUK : 850 TL (Alt ve ust tavan icin)
KEPCE: 1500TL (Insaat yerinin tesviyesi harfiyat tasinmasi)
IVIR ZIVIR: 750TL (Perde beton icin Sika-Sıvı mebran-el arabası-kazma-kurek-tel-civi ve bir kac nakliye)
CIMENTO: 400TL
KIREC:300TL
YIGMA TUGLA: 4000TL(Alt katta enine kullandik)
TUGLA: 300TL(8.5 LUK TUGLA)
KIREMIT: 1300TL
KUM+MICIR: 800TL
OLUK:800TL
3 ADET YEVMİYE: 300TL(BACA SIVASI VE TAŞ DUVAR ICIN)
KURBAN: 350 TL

Malzemeleri biz temin ettik. Yaklasik-41500 TL oldu. Karkas olmadi ama on tarafta balkon icin 2 kolon ve arka duvarin biri 2 m yuksekliginde perde beton oldu.

Bu bina guvenli sayilirmi?

Kurbanı da mı maliyete eklediniz? :slight_smile:

Dostum binanin temeli icin almis oldugumuz kurba. Dini vecibe icin yaptigimiz kurban degil.

Bina olmasaydi 350 tl de gitmeyecekti dolayisiyla bir masraf soz konusu ve maliyetlere yansimasi lazim.

Evet arkadaslar yorumlarinizi bekliyorum olumlu olumsuz bu saatten sonra cok degismez ama iyi bir tecrube oldu.

Bundan sonrasi islemlemlerde de yardim talep ediyorum.

İse pencerelerle baslayacagiz.

Guncel++++++++++++++ Yorumlari bekliyorum. Maliyet, Binanin yapisi v.b her konuda gorusler bekliyorum

Vaayyy anasini sayin seyirciler tek yorum yapan olmamis. (Kurban icin yapilan haric)
Burdan yaptigim isin mukemmel hatasiz oldugu sonucunu cikariyorum:)

harcadığın paraya göre mi soruyorsun bu bina güvenli mi sayılır mı diye?ne yorum yapılmasını bekliyordun ki.hımm evet güvenilir…

Binayi yaparken fikir verecek nasil olmasi gerektigine dair bir destek yoktu. Tamamen ustaya bagli yapilmis bir insaat.
Hatta beton 60m3 gider dendi kereste daha azdi. Birde karkas ve yiğma ikilemi vardi. Maliyet acisindan yigmada karar verdim ama hepde bir suphe var
borc harc karkas mi yapsaydim. Yani hic bilmedigin bir konuda herseye ben karar verdim.

Yorum bekledigim noktalar
1.) Bu bina sağlamlik acisindan guvenilirmi? Mesela ikinci katin betonu birinci katin uzerine atiliyor birde catinin yapildi en ust tavan var ordada beton var
birde cati agirligi var. Bu kadar yuku zemindeki tuglalar ne olcude tasir?
2.) Harcanan rakamlar normalmi?