Inşaat şirketı kurmak,,lütfen yardım bilen arkadaşlar ..

Arkadaşlar ben bır girişimci olarak, inşaat şirketı kurmak istiyorum…
Bayındırlık ihalelerıne , aynı zamanda özel konut işlerı yapmak istıyorum ,işçi istihtamını karşılayabılme imkanlarım da var ,param da var allah a çok şükür,

mühendisler ve işçi istihamı harıcınde neler gereklı ,lütfen yardımcı olurmuusunuz …

önce bir muhasebeci bulman gerekiyor.sonraki adımları o anlatır zaten…ihaleleri gireceksen ilk başta şahıs firmanı kurmanı tavsiye ederim…

bayındırlık ihalelerine girmen için iş bitirme lazım.mühendissen şahıs firması kurup diplomanı kullanabilirsin.

arkadaşlar anlamadınız galıba,ben sadece bir müteşebbisim ,iktisat mezunuyum
mühendiste değilim ,müteahhitte değilim,
sadece inşaat işinde bir yerlere gelmek istiyorum ,
bayındırlık işlerı için bir ltd kurup, yanımada sağlam bir mühendis aldığım takdırde ,işçi istihtamınıda sağladım zaman , bayındırlık işlerı ve toplu konut işlerıne girme şansım yokmu ,

inşaat şirketınde olması gereken nitelıklerı bulundurduğum taktırde olumsuz ne olabılır kı…

Size yardım etmek için cevap veren arkadaşlara “anlamadınız galiba” diye cevap yazmak , okurken yanlış anlamaya sebep olabilir,biraz gereksiz olmuş; sorunuzda ben iktisatçıyım veya mühendis değilim cümlesi yok ve yukarıdaki hiç kimse sizin mühendis olmanız gerektiğini yazmamış.Bana göre yolun başında iken tek başınıza değil ,işten anlayan dürüst bir ortakla start verin.Tecrübelerinin size çok büyük faydası olacaktır, hem zaman hemde maddi açıdan.Başarılar

bayındırlık neya resmi kurum ihaleleri için teknik bir elemanın şirkete ortak olması lazım %51 hissesi olmalı özel inşaatlar için hiç bir sorun yok bilgilerinize

yeşekkurler arkadaşlar bu iş için bir inşaat mühendisi ortğım olması gerekıyor galıba …inşaat mühendisinin iş bitirmesıne gerek var mı ,yanı üniversıteyı bitirmış her hangi biri olabılır mı…

ortağının mühendis olması şart değil. iş bitirmesi olan bir şirkete ortak olmalısınız yada devralmalısınız. benim ortalama 2 trilyonluk işlere girebilen şirketim var ama vergi borcundan dolayı ihalelere giremiyorum bende yanıma bir ortak arıyorum.

oncelıkle selamlar arkadaslar
Ben yenı mezun ozel bı sırkette calısmakta olan ınsaat muhendısıyım.ozel sektorun butun inceliklerini ogreniyorum ogrenmeyede devam edecegim.onumuzdeki yillarda(1-1.5 sene) bir ekiple ozel sektore girmek istiyorum.Makina muh.elektrik elektronik muh.Jeoloji muh.Insaat muh ve mimar Yapacagimiz is otomasyon-zemin etut-planproje-tesisat-dogalgaz.ekip kadrosunda calisacak teknik elemanlarda halihazirda bekliyor.yani 5 kisilik bir ekiple bir buro acmayi dusunuyoruz sektorde tutunabilecegimize ve ciddi olcude kazanacagimiza inaniyorum sizce yerinde ve uygun bir karar midir?(Arkadaslar alaninda uzmanlasmaktadir)