İnşaat Mühendisliği Dergisi

Merhabalar. Ben son sınıf inşaat mühendisliği öğrencisiyim. Bilim ve Teknik, Atlas, Geo gibi üye olabileceğimiz ve mesleğimle ilgili olan önerebileceğiniz kendi alanında kült olmuş bir dergi var mı?

Tamam ben cevabımı buldum

cevabı paylaşsan da bize de faydası dokunsa =)

:slight_smile: Yapı Dergisi diye bir dergi buldum ancak abonelik ücreti biraz fazla :slight_smile:

Öncelikle sektör çok geniş olduğundan hangi alanla ilgili dergi istediğine karar vermelisin.

Örneğin teknik konularla ilgili dergi arıyorsan (ki bu konuda ders kitapları her zaman tercih sebebidir) İmonun yayınlarından faydalabilirsin. Teknik dergi, imo şube dergileri gibi.

Şantiyecilik ve şantiye tekniği, Müteahhitlik, İnşaat firmaları hakkında bilgi veren bir içerik arıyorsan her sene yapılan Yapı Fuarına katılıp ilgili dergi standlarını inceleyebilirsin. Bu gibi dergilerin aylık ücretleri 5-10 TL arası değişir

Ben size öğrenci olduğunuzu da göz önüne alarak İMO’nun ücretsiz dergilerini tavsiye ederim.

Selamlar.

Hakan.

arkitera ve yapı merkezinin yayınları teknik olarak yeterli olacaktır.
sektörle ilgili güncel bilgiler içinse farklı yayınlar mevcut dünya gaetesne ait inşaat dergisi var
yine internettende takip edebileceğiniz
www.insaatburada.com.tr stesine bakabilirsin

yapı dergisinin içeriğiyle ilgili bilgi verir misiniz ?

Kaan bey bana ulaşır mısınız lütfen acil