inşaat maliyeti hakkında acil yardım!

Muğla dalyan da 1821 m2 arsamıza 900 m2 kapalı alan yapma hakkımız vardır.%50 imar var. apart otel yapmak istiyoruz.
tabanda 350 m2 ve 100m2 ayrı 2 katlı yapı yapmak istiyoruz.
Bunlardan 350 m2 olan yapı 2 katlı ve 20 odalı apart kısmını ,
100m2 olan ise alt restoran üstü ev olacak.Bayındırlığın rakamlarını inceledim.henüz proje çizilmedi ama yaklaşık inşaat maliyeti konusunda bilgi verebilirmisiniz ?
Teşekkürler

[QUOTE=esmesm;104345]Muğla dalyan da 1821 m2 arsamıza 900 m2 kapalı alan yapma hakkımız vardır.%50 imar var. apart otel yapmak istiyoruz.
tabanda 350 m2 ve 100m2 ayrı 2 katlı yapı yapmak istiyoruz.
Bunlardan 350 m2 olan yapı 2 katlı ve 20 odalı apart kısmını ,
100m2 olan ise alt restoran üstü ev olacak.Bayındırlığın rakamlarını inceledim.henüz proje çizilmedi ama yaklaşık inşaat maliyeti konusunda bilgi verebilirmisiniz ?
Teşekkürler[/QUOTE]

Söz konusu yapınız 2012 yılı birim fiyatları baz alındığında IV-A sınıfına girmekte dir.(1 yada 2 yıldızlı statüde).Metrekare birim maliyeti 615 TL/metrekaredir.
900 metrekare inşaat alanınız olduğu düşünüldüğünde 900 x 615=553.500 TL MALİYET olacaktır.Verilen bu değer yaklaşık bir değerdir.Bedele proje ücretleri,arsa payı,denetleme ücretleri,harclar dahil değildir.

Ahmet ÇELİKKOLLU
İnşaat Mühendisi
ESKİŞEHİR

cevabınız için teşekkurler ahmet bey bizim yapı müstakil apart otel olacağından 3B olacakmış.bu fiyat anahtar teslim fiyat mı ?

Çok lüx malzeme kullanılmamak kaydı ile anahtar teslim fiyatı…Bu değer yaklaşık bir değerdir.Size sadece fikir verir.

Ahmet ÇELİKKOLLU
İnşaat Mühendisi
ESKİŞEHİR

bir de projeyi kuzenim çizecek o ücretsiz diğer ruhsat harçlar arsa payı gibi ücretler 100000 i geçer mi ?

MİMAR,İNŞAATMÜHENDİSİ,ELEKTİRİK MÜHENDİSİ,MAKİNE MÜHENDİSİ,JEOLOJİ MÜHENDİSİ VB mühendislik projeleri gerekiyor.Hepsi için ayrı bir bedel gerekiyor.Kuzeninizin branşını bilmiyorum ama branşı konusundaki projeyi bile çizse fatura kesecek dolayısıyle bir maliyet çıkacak.Yapı denetim,harçlar vb verdiğiniz rakama ulaşmaz.Maliyetin yaklaşık yüzde 8-10 düşünebilirsinz.

Ahmet ÇELİKKOLLU
İnşaat Mühendisi
ESKİŞEHİR

tekrar teşekkürler , siz inşaat yapıyormusunuz ? eğer yapıyorsanız biz projemizi çizdikten sonra size iletsek optimum bir fiyat teklifi verebilirmisiniz ?

Bölgenizdeki inşaat firmalarından teklif almanızda yarar var.Mobilizasyonda düşünüldüğünde bu karlı olur sizin için.Çok özel bir iş değil zaten.Teklif alacagınız firmaları iyi araştırıp yaptıkları işlere göre ödeme yaparsannzı sizin için problem olmaz.Hangi firmayla anlaşırsanız anlaşın defaten ödeme yapmamanızı öneririm.
Kolay gelsin.

Ahmet ÇELİKKOLLU
İnşaat Mühendisi
ESKİŞEHİR

Engin bilgilerinizle,beni aydınlattıgınız için teşekkür ederim.benden anahtar teslimi 800000 tl isteyenler oldu diğer masraflar hariç bu nasıl bir kar anlayışı ve aptal yerine koymadır anlam veremiyorum.

İnşaat sektöründe en vasıfsız kişiler çalıştığından ve hiçbir iş yapamayan tipler “inşaatçı !” olduğundan çok dikkatli olmanız gerekmektedir.Hangi işi yaptırırsanız yaptırın kesinlikle 3-4 yerden teklif alınız ve parayı peşin ödemeyiniz.İşi götürü usulde verip yaptığı iş miktarında işçinin parasını ödeyiniz.Yoksa hem işiniz kalır hem paranız gider.Yıllardır inşaat sektöründeki bu etik yanlışılığını düzeltemiyoruz.İnşaallah işleriniz yolunda gider ve iyi insanlarla çalışırsınız.

Ahmet ÇELİKKOLLU
İnşaat Mühendisi
ESKİŞEHİR

sahsen ilk 800 bın gibi rakamları duyunca ailecek şok olduk.hayalım olan aparttan vazgececektım kuzenım kazık atmaya çalışıyorlar deyince rahatladık. iyi dilekleriniz için teşekkürler

Merhaba.
Yapmayı düşündüğünüz projenizde çelik yapı sistemlerini düşünmenizi tavsiye ederiz.Çeliğin gelişen teknoloji ile bütünleşmesi sonucunda,uzun süren inşaat uygulamaları ve bunlara paralel olan işçilikleri en aza indirmektedir.Çelik yapılarda işçilik anahtar teslim 60 gün zarfındadır.Ayrıca depreme dayanıklılık ve uzun ömürlü olması,en başta gelen tercih sebebidir.Bu arada çeliğin geri dönüşümlü bir malzeme olduğunu da unutmamak lazım.Eğer konu ile alakalı bilgi almak isterseniz 0216 642 57 15.
WOLF ÇELİK YAPI SİSTEMLERİ

İyi çalışmalar.

Merhaba,

Yapılan işin kalitesine göre özellikle ince inşaatta verilecek fiyat değişir. Biz 30 yılı aşkın süredir Antalya ve çevresinde hizmet vermekteyiz. Eğer bizimle iletişime geçerseniz mimari, iç mimari ve inşaat konusunda teklif verebiliriz.

ZG Mimarlık & Dekorasyon

Y.Mimar
Özge FIRTINA
Cep: 0 505 688 96 27

arayın görüşelim 0537 283 11 87

Özge hanım şu an arsamız yanyana 2 parsel olduğundan tevhid işlemi yaptıracağız projemiz taslak halinde çizildi.İşlem bittikten sonra size projemizi göndermeyi düşünüyoruz teşekkürler

Merhaba ,
Size de proje çizildikten sonra göndereceğim.Teşekkürler

Metre kare maliyeti 500 tl.özyapı inşaat 0532.511.65.26