Imam hatipler...

İmam Hatipler de eskiden egitim sistemimizde vardı.Yeni sistemle tekrar devreye girdi.İradenin tasarrufu diyecek birşeyimiz yok.Ancak bir İmam Hatip in eğitim-ögretime açılışında"imam hatiplerden teröristmi çıkıyor kapattınız?" gibi bir söylemde doğru olmasa gerek.Eğitimin amaclarından birisi zaten terörizmin karşısında olan bireyler yetiştirmek.Dolayısıyle imam hatiplerden terörist çıkmayacagı gibi diğer okullardan da terörist çıkmayacak.İmam hatipler varkende hatırlıyorum çok başarılı değillerdi.Dolayıısyle imam hatipleri güzide okullar olarak tanımlamak diğer okullarada haksızlık olur.İmam Hatipler tabii ki güzide eğitim kurumlarıdır ancak diğer ortaokul ve liselerimizde güzide okullardır.Bu tür söylemler,imam hatiplerei diğer okullara göre öne çıkarmaya çalışan söylemler kim söylerse söylesn ülkede bölünmüşlüğe yol açar.İmam hatiplilerin diğer okul bireylerini, diğer okul bireylerininde imam hatiplileri kötü görmesine sebep olur.Özellikle din istismarının sürekli yapıldığı ülkemizde bu tür istismarcıların eline bu tür fırsatlar vermemek gerekir.Daha önceki devlet iradesi imam hatipleri kaldırdı, bu onların tasarrufundaydı.Şimdiki irade de imam hatipleri eğitim sistemine soktu, buda onların tasarrufu her ikisinin de böyle bir hakkı var ve yaptı.Bu iş bu kadar basit.

Ahmet ÇELİKKOLLU
İnşaat Mühendisi
ESKİŞEHİR