iç sıva

iç sıva yapılırken çimento mu kullanılıyor yoksa sadece alçı mı? neden bunula ilgili de doküman olarak ne varsa çok işime yarar şimdiden teşekkürler.

Aşağıda verdiğim adrese tıklayarak sıvalarla ilgili dökümana ulaşabilirsiniz. Bu döküman da istemediğiniz kadar bilgi mevcuttur. Bu arada www.turkstudent.net sitesine teşekkür ederiz.

http://www2.turkstudent.net/papers/getpaper.php?paper=355

çok teşekkür ederim çalışmalarında başarılar…

Merhaba,

SIVALAR VE SIVA ÇEŞİTLERİ konulu dökümanı okudum. Malesef alçı sıva ile kara sıvanın karşılaştırımasını yapabilecek bilgiye sahip olamadım. Konu hakkında bilgisi olan tecrübeli arkadaşlardan ricam;
İnşaat halinde iken aldığım ve müteahhitle aramızda yaptığımız sözleşmede iç duvarlarda kara sıva üzerine alçı denmesine rağmen tuğla üzerine doğrudan BMT marka perlitli alçı sıvası uygulanıyor. Bu durum benim zararımamıdır ne gibi sorunlar yaşarım? ne önerirsiniz mutlaka kara sıva konusunda ısrar etmelimiyim?

Bu konuda fikir oluşturmama yardımcı olabilirseniz minnettar kalırım.

Sorun yasamassin, cok daha kolay ve iscilik bakimindan daha az surede isi bitirebilirsin. Malzeme fiyatlari biraz daha pahali olabilir ama uygulama kolayligi ve zmandan cok kar edersin