Hidrolik proje (yardım lütfen)

arkadaşlar okuldaki hidrolik projem için hocam hidrodinamik kuvvetlerin analizini araştır dedi.sap2000de help e bakabilirsinb dedi ben bişey bulamadm bu konuda yardım edebilcek olan varsa sevinirim

Sap 2000 de hidrolik basınçları modelleyebilirsiniz “Help” de problemler kısmında basit bir örnek var. Ancak Sadece Sap 2000 yetmez.Önce hangi tür yüklerin geldiğini anlamak gerekiyor.

Sonra yüklerin niteliklerini bilmek gerekiyor. Uniform mu Surface pressure mi. Sonra çıkan gerilmeleri değerlendirmeniz gerekiyor. Burada hesap ilkeleri kadar modelleme de önemli olacak.Shell mi solid mi modellemek gerekiyor ona karar vereceksiniz. Yani işi detaylı bilmek gerekecek.Bunların tümünü bilmek yerine Hidrolikten ve zemin mekaniğinden bildiğiniz bilgileri harmanlarsanız işiniz daha kolay olur he hatta elle çözmeniz daha yerindedir.

Hidrolik problem derken neyi kastediyorsunuz? Örneğin bir yükleme havuzu duvarına gelen yük mü,boru hidroliği mi (cebri borular) Açık kanal hidroliği mi ? Duvarlı kanal ise arkasında toprak yükü var mı yok mu? Daha açık yazarsanız cevap daha net olur.

Bence Sap 2000 i araştırmadan önce yükleme tiplerine bakın. Zaten Sap 2000 e girmeden önce aktif ve pasif basınçları hesaplamayı bilmeniz gerekiyor.

ya hocamız hidro dinamik kuvvetlerin analizi konusunu arasştır dedi nasıl yapılır.örnek yapılış bul dedi.nerden bulabiliriz dediğimde sap2000 help kısmında var dedi oradan bak getir ben sana h vereceğim ona göre çözüm yapcaksın dedi. çözümü sap2000 de yapacağız sanırım.konum boru hidroliği modelleme sanırım.yardımınız için teşşekkür ediyorum.

arkadaşlar sap 2000 de boru hattı üzerine dalga yükü etki ettirme varmış nerede bilgisi olan varmı