Her gün aynı.......

Afyonda cephanelikte patlama oldu.25 vatandaşımız şehit .Ailelerine başsağlığı diliyoruz.Yine bir ihmal.Yine işin ehli olmayanlar yüzünden meydana gelen bir olay.İster sabotaj olsun ister kaza olsun bir ihmal söz konsuu.Her gün bir patlama ,şehit ,ölü,terör olayları duymaktan usandım.Akşam ana haber bültenlerinin ilk 3 haberini bir dinleyin bakın.Kanal önemli değil hangi kanalın ana haber bültenini dinlerseniz dinleyin il 3 haber(enaz 3 haber) konusu aynı.terör olayı bu kadar ölü bu kadar şehit,kaza olayı,trafik kazsı yaralanma ve ölümleri,cinayet haberl o bunu kesmiş diğeri kurşunlamış vb.Bu tür haberlerin basında yayımlanmasından rahatsız olmuyorum.Bu tür olayların her gün ülkemde olmasından ve artık bunların rutin hale gelmesinden rahatsız oluyorum.

Enson Afyondaki patlamadan sonra su bakanı Veysel roğlu çıkmış Hindistanda pakistanda da bu tür patlamaların olduğunu pişkin pişkin söylüyor.Bu işin bir kaza olduğunu söylüyor.Kesinlikle sabotaj olmadığını söylüyor.Savcıların soruşturma başlattığını söylüyor.EE madem bu işin kaza olduğunu biliyorsunda savcılar neden soruşturuyor.Belli araştırmalar soruşturmalar yapmadan birtakım şeyler söylemek bakan için doğru mu ?Birde suişleri bakanının konuyla ne ilgisi var ? Sudan bir konu değil ki bu ?Bir kimsenin bakan olması ona her tür demeç verebileceği hakkınımı vermekte yoksa. Sürekli övünüyorlar bakanlar.Dünyanın en büyük 18 . ekonomisi Türkiye diye.Biz dünyanın en büyük ekonomisi olmak istemiyoruz.Bizim istediğimiz insan yaşama hakkının sağlanmasında dünyanın en büyük devleti olmak.Dünyanın en buyuk 18.ekonomisi olabiliriz ama ülkemizde insan hayatı çok ucuz !!!

Ahmet ÇELİKKOLLU
İnşaat Mühendisi
ESKİŞEHİR

ben yaptım oldu, veya bugüne kadar yapılanları bunlar 2 koyun güdemez deyip aşağılarsanız, böyle kalakalırsınız işte.ülke aynı bir titanik gibidir.dümeni kırarsınız, gemi yavaş yavaş döner.tam dönüş sağlandığı zaman karşınızda kayalıklar varsa çarpmanızı kimse durduramaz.yani sandal gibi değildir.vereceğiniz kararlar bilimin süzgecinden geçmediyse, daha çok kayalıklara çarpar ülkemiz.(ülkede son 1 yıldır yaşananlara çok üzülüyorum, herkes çaresizce olan biteni izliyor.irade ve kararlılık şart)