Hasan celal güzel ve terör...

Dün tv kanallarının birinde Hasan Celal Güzel in terör hakkındaki mülakatını dinledim.Hasan Celal Güzel i heimiz tanıyoruz.O anlamda pek tanıtmaya gerek duymuyorum.Ancak terörün sonu ile ilgili öyle birşeyler söylediki Hasan Celal Güzel e pek oturtamadım doğru söyleyip söylemediğinide zaman gösterecek.Terörün bitmesi ile ilgili sözleri aşagı yukarı şöyle:

“Devlet silahlı mücadeleye iyice hız vermeli.Son zamanlarda böyle oluyor zaten.Sürekli silahlı çatışmalar operasyonlar düzenlemeli, öldürmeli.Terör örgütü üyelerinin sayısı iyice azaldı ve sıkıştı.Ben kaç yıldır bu işlerin içindeyim.Tüm tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki devlet bu şekilde operasyonlara devam ederse silahlı mücadeleye hız verirse bu iş iki ay içinde bitecek ve terör örgütü diye birşey kalmayacak.Ben iki ay sonrada buradayım.Bitmezse ben buradayım gelin hesap sorun”

ilginç bir yorum.Bu günün tarihini atalım 20 eylül 2012.İki ay sonra 20 kasım 2012 de bakalım terör bitecekmi ?30 yıldır bekliyoruz zaten.2 ayda Hasan Celal Güzel e verelim…

Ahmet ÇELİKKOLLU
İnşaat Mühendisi
ESKİŞEHİR