hangi kitap

arkadaşlar mrb.inşaat mühendisligi son sınıf ögrencisiyim.çeligi cok iyi ögrenmek istiyorum bana faydalı olaçak ve kütüphanemde durup yardım alabileçegim tavsiye ettiginiz kitap varmı

Benim sana önerebileceğim bi kaynak var…ama ingilizce…“Steel Structures: Behavior and LRFD” yazarı Vinnakota…Çelik yapıların dizaynı ile ilgili bu kitap Amerikan yönetmeliğine göre çelik yapıların dizaynı konusunda çok kapsamlı bi kitap…LRFD ile alakan olmasa bile, çelik yapıların davranışları, dizayn da dikkat edilmesi gereken püf noktaları vb. konularda çok güzel bir başvuru kaynağı…

Erdoğan UZGİDER 'in “Çelik Yapılar” Kitabını al Türkçe kaynak olarak çok iyidir. Teoriye geçmek istiyorsan yabancı yazar M. HiLL in asd ye göre birleşim ve boyutlama kitabı var, o kitap son derece mükemmel bir kaynak. Keşke birileri onu TR ye çevirebilse.

dostum ilk olarak yalman odabaşının çelik yapılar kitabını al basit anlatımlı bir kitap .daha sonra erdoğan hocanın kitabını alırsın .fakat erdoğan hocanın kitabını direk okumaya başlarsan ts648 e göre çözüm yöntemleri seni yora bilir .
ilk olarak çelikçi olacaksan okumadan araştırmadan sanayiye bir git .ne kadar çelik çatı varsa bi incele
fotoğraflarını çek .ilk olarak 3 boyutlu öğrenme yetisi kazan .
çelikte bir mühendisin bilmesi gereken en önemli anahtar kelime şu dur .
ben bu işi kendim imal etseydim en kolay en uygun maliyetli larak nasıl taasrlardım .
sorgulamacı ol .tasarladığın sistemi sorgula biraz daha kafan iyiyse konuş onunla senin eksiğin ne diye sor .
bi kaç örnek de verirdim ama şimdi arkasın dan bir sürü soru gelir anlatmak zor olur yeniden.
ne kadar çelik le ilğili ispatlama varsa hepsinin ispatını öğren ,iyi bi çelikçi mukavemeti çok iyi bilir .

Mukavemet kısmına sonuna kadar katılıyorum. Mukavemeti iyi biliyorsanız gerisi çorap söküğü gibi gelir.

Hem iyi bir imalathaneye git. Hem de bu imalathaneden çıkan elemanların montajınada birebir şahit ol.