Haksız olduğunu kabul etmek...

Dün Aracımla Eskişehirde evime doğru gidiyordum.Tek yönlü bir yola girdim.Sürekli aynı yolu kullanırım.Birsüre gittikten sonra karşıdan bira araç gördüm.Bana doğru geliyordu doğal olarak şaşırdım çünkü bu yol tek yönlü bir yoldu.Yanından geçerken bu yolun tek yönlü yol olduğunu belrtir şekilde bir işaret yaptım diğer araç hemen durdu.Özür dilemek için camı açtığını sandım bende açtım.Bu yolun tek yönlü olduğunu bildiğini ama yavaş gittiğini bana da bu yüzden yol verdiğini söyledi.Benim bu yüzden ona tek yönlü yol olduğunu hatırlatmama gerek olmadığını söyledi.Düşündüm adam haklı !..Adam tek yönlü yola girmiş ama yavaş gidiyor karşıdakinede yol veriyor daha ne yapsın !!!..ÖZÜR DİLEYEREK oradan ayrıldım…(BU OLAY GERÇEK BİR OLAYDIR)

Bir kez daha anladım ki insanoğlu yaradılış itibarı ile ne kadar haksızlığı su götürmez olsada kabul etmiyor…

Ahmet ÇELİKKOLLU
İnşaat Mühendisi
ESKİŞEHİR

çok nazik bi beymiş,arabadan inip _işine bak kardeşim de diyebilirdi.hiç şaşırmazdım:)

Ahmet Bey, siz kendinizi şanslı saymalısınız, adam yine yol vermiş. İstanbul’da öyle sokaklara giriyorum ki, adam ters yönde, arkasından gelen de doğal olarak ters yönde… ve belki üçüncü araç da aynı şekilde terse girmiş… Eğer kaçacak yer de yoksa, ki olmuyor, geri geri gidip sokaktan çıkıp yol vermişimdir çok… İnatlaşsak üçüncü sayfa haberi oluruz. Burası başka bir dünya… :slight_smile:

eğitim şart

Haklısınız.bu yüzden çalıyı dolaşıyoruz zaten…

Ahmet ÇELİKKOLLU
İnşaat Mühendisi
ESKİŞEHİR