Haftanın Filmleri

Her hafta güncellenir.

Arslanı Kuzulara - Lions for Lambs

Tür : Dram
Gösterim Tarihi : 9 Kasım 2007
Yönetmen : Robert Redford
Senaryo : Matthew Michael Carnahan
Görüntü Yönetmeni : Philippe Rousselot
Yapım : 2007, ABD

Oyuncular

Tom Cruise (Senatör Jasper Irving) , Meryl Streep (Janine Roth) , Robert Redford (Dr. Stephen Malley) , Michael Pena (Ernest) , Tracy Dali (Entourage) , Peter Berg (Wirey Pink) , Derek Luke (Arian)

West Coast Üniversitesi’ndeki iki öğrenci idealist profesörleri Dr. Stephen Malley’in tavsiyelerini takip ederek edindikleri ilham ile hayatlarında önemli şeyler yapmaya çabalamaktadırlar.

Afganistan’daki savaşa katılmaya karar verirler. Arian ve Ernest Afganistan’da hayatta kalma savaşı verirlerken, başka hikayeler de işin içine girer.

Filmin başrollerinde Robert Redford, Meryl Streep ve Tom Cruise rol alıyorlar. Filmin hikayesi Afganistan’da savaşan Amerikalı askerler, bir senatör, bir gazeteci ve bir üniversite profesörünün hikayelerinden alıntılar ve bu hikâyelerin birbirleri ile bağlanması ile geliştirildi.

Çok Fena - Superbad

Vizyon tarihi: 9 Kasım 2007
Yönetmen: Greg Mottola
Senaryo : Seth Rogen, Evan Goldberg
Görüntü yönetmeni: Russ T. Alsobrook
Müzik: Lyle Workman
Tür: Romantik, Komedi
Oyuncular :Jonah Hill (Seth) , Michael Cera (Evan) , Christopher Mintz-Plasse (Fogell) , Bill Hader (Memur Slater) , Seth Rogen (Memur Michaels) , Martha MacIsaac (Becca) , Emma Stone (Jules) , Kevin Corrigan (Mark)
Yapım: ABD 2007 (Renkli)
Dil:İngilizce
Internet adresi: www.sonypictures.com/movies/superbad/

Liseden mezun olmak üzere olan, sosyal becerileri az gelişmiş iki gencin birbirine bağımlı bir arkadaşlıkları vardır. Farklı üniversitelere gidecekleri için, hayatla ayrı ayrı yüzleşmek zorundadırlar. Evan çok korkak bir gençken, Seth, ağzı lâf yapan ve karşı cinse fazlasıyla düşkün bir kişiliğe sahiptir. Film, beğendikleri kızlara yanaşmak için yaptıkları yanlışlarla dolu çabalarının hikâyesi.

YUMURTA

Yönetmen: Semih Kaplanoğlu
Senaryo : Semih Kaplanoğlu
Görüntü yönetmeni: Özgür Eken
Tür: Kurmaca
Oyuncular :Nejat İşler (Yusuf) , Saadet Işıl Aksoy (Ayla) , Ufuk Bayraktar (Haluk) , Tülin Özen (Sahaftaki KAdın) , Gülçin Santırcıoğlu (Gül) , Kaan Karabacak (Çapacı Çocuk)
Yapım: Türkiye, Yunanistan 2007 97 dakika (Renkli)
Dil:Türkçe

Şair Yusuf annesinin ölüm haberini alır ve yıllardır uğramadığı kasabadaki çocukluk evine geri döner. Bakımsızlıktan harap düşmüş bir evde onu genç bir kız, Ayla beklemektedir. Yusuf beş yıldır annesi ile yaşayan bu uzak akrabadan habersizdir. Ayla’nın Yusuf’tan bir isteği vardır. Zehra’nın ölmeden önce adadığı adağını oğlu Yusuf yerine getirmelidir. Kurban kesimi için yola çıkarlar. Koçun kurban edilişi Yusuf’un kaderini değiştirecek midir?

Fikret Bey

Vizyon tarihi: 9 Kasım 2007
Yönetmen: Selma Köksal
Tür: Dram
Oyuncular :Erol Keskin , Fuat Onan , Gökçe Algan , Metin Arslan , Deniz Sevinç
Yapım: Türkiye 2007 91 dakika (Renkli)
Dil:Türkçe

Yaşamının son demlerinde olan Fikret Bey, gençliğinde kendi adına önemli atılımlar yaparak yerli üretime katkıda bulunmuştur. İflas etmesi hayatının son yıllarını�çeşitli problemlerle boğuşarak geçirmesine sebep olmuştur. Diğer yandan 12 Eylül sonrası siyasi suçlu olarak hapis yatan ve daha sonra yurtdışına giden oğlunun yokluğu da yaşlı adamı üzmektedir. Fikret Bey’in işyerinde geçirdiği son günlerden biri, sadece onun hayatına değil, yaşadığı ülke ve döneme dair de pek çok ipucu barındırmaktadır.

Anka Kuşu: Bana Sırrını Aç
Vizyon tarihi: 9 Kasım 2007
Yönetmen: Mesut Uçakan
Senaryo : Mesut Uçakan
Müzik: Serkan Akgün
Görüntü yönetmeni: Mehmet Gün
Tür: Dram
Oyuncular: Yalçın Dümer , Kenan Bal , Ceren Öztürk , Rahmi Dilligil , Gafur Uzuner , Kaan Girgin , Cansu Şahin , Mahmut Hekimoğlu , Fatih Hürkan
Yapım: Türkiye 2007 95 dakika (Renkli)

Çocuk yaşta ailesini kaybederek İstanbul’a yerleşmiş olan genç yönetmen Selman gençlik aşkı Merve’nin acısını hafifletmenin yolunu sinemada bulmuştur. Henüz bir iki film çekmesine rağmen pek çok ödül kazanan Selman başarılı kariyerine rağmen içinde yetiştiği kapalı kültürle şehrin karmaşası arasında sıkışıp kalmıştır. Sürekli yaşamını sorgulayan ve sorularına yanıt bulamayan gen yönetmen, çıkış yolunu hatıralarında bulacağını umarak doğduğu kasabaya geri dönmeye karar verir. Babasının küçükken “içinde anka kuşu var” diyerek ona verdiği küçük kutunun izini sürerken Emin Efendi’yle tanışacak ve yaşamın gerçek mimarını bulmak amacıyla Emin Efendi’nin de rehberliğiyle bilinmezliklere doğru uzun bir yolculuğa çıkacaktır.

30 Gün Gece - 30 Days of Night

Vizyon tarihi: 16 Kasım 2007
Yönetmen: David Slade
Senaryo : Steve Niles, Stuart Beattie
Oyuncular: Josh Hartnett (Eben Oleson) , Melissa George (Stella Oleson) , Danny Huston (Marlow) , Ben Foster (The Stranger) , Mark Boone Junior (Beau Brower) , Mark Rendall (Jake Oleson)
Görüntü yönetmeni: Jo Willems
Müzik: Brian Reitzell
Tür: Korku, Gerilim, Macera
Yapım: Yeni Zelanda, ABD 113 dakika (Renkli)
Dil:İngilizce
Internet adresi: www.30daysofnight.co.uk/
Alaska’nın Barrow kasabası her kış, 30 gün boyunca, zifiri karanlığa gömülür. Bu kış, ortaya çıkan gizemli bir grup, kasabada kalan insanlarla beslenmek için son bulmayan bu karanlıktan faydalanmayı beklemektedir. Şerif Eben, sayıca gitgide azalan hayatta kalanlar grubu tekrar gün ışığına kavuşana dek ayakta kalmak için ellerinden gelen her şeyi yapmak zorundadırlar.

Musallat
Vizyon tarihi: 16 Kasım 2007
Yönetmen: Alper Mestçi
Senaryo : Alper Mestçi
Oyuncular: Burak Özçivit , Biğkem Karavus , Kurtuluş Şakirağaoğlu
Görüntü yönetmeni: Feza Çaldıran
Müzik: Reşit Özdamla
Tür: Korku
Yapım: Türkiye 2007 2007 dakika (Renkli)
Internet adresi: www.musallat.com

Yönetmenliğini Alper Mestçi’nin yaptığı film yerli yapımı korkulardan…

Herkesin gıpta ile baktığı mutlu bir ilişkileri olan Suat ve Nurcan’ın hayatı başka dünyalardan gelen bir varlığın başlarına musallat olmasıyla altüst olmuştur. Çevrelerine açıklayamadıkları doğaüstü olaylar iki gencin tüm yaşamını etkileyecek ve kahramanlarımız için huzurlu ve mutlu günler hayal olacaktır.

Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikastı - The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

Vizyon tarihi: 16 Kasım 2007
Yönetmen: Andrew Dominik
Senaryo : Andrew Dominik, Ron Hansen(Kitap)
Oyuncular: Casey Affleck (Robert Ford) , Brad Pitt (Jesse James) , Sam Shepard (Frank James) , Sam Rockwell (Charley Ford) , Michael Parks (Henry Craig) , Ted Levine (Şerif James Timberlake)
Müzik: Nick Cave(Kitap), Warren Ellis(Kitap)
Görüntü yönetmeni: Roger Deakins(Kitap)
Tür: Aksiyon, Western, Dram
Yapım: ABD 2007 (Renkli)
Dil:İngilizce
Internet adresi: jessejamesmovie.warnerbros.com

Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikastı, Amerika’nın en ünlü kanun kaçağının ve onun şaşırtıcı katilinin özel yaşamlarını ele alarak, efsaneye yeni bir bakış açısı sunuyor ve ünlü vurulma olayının öncesindeki aylarda gerçekte neler olmuş olabileceği sorusuna yanıtlar arıyor.

Efsane gangster Jesse James’in� ve onun çetesindeki Robert Ford adlı gencin öyküsü… Robert’ın tek bir amacı vardır ;o da batının en hızlı silahını susturmak…

Garfield Geri Dönüyor - Garfield Gets Real

Vizyon tarihi: 16 Kasım 2007
Yönetmen: Mark A.Z. Dippé
Senaryo : Jim Davis
Müzik: Kenneth Burgomaster
Tür: Animasyon
Yapım: ABD 2007 (Renkli)
Dil:İngilizce
Dağıtıcı Firmalar: UIP
Internet adresi: garfield.com/d2v/index.html

Çizgi bant yıldızı olmanın tekdüzeliğinden sıkılan Garfield, gazete sayfasından firar ederek “gerçek dünyanın” yolunu tutar. Gerçek bir ev kedisi olarak düşük profilli hayat yaşarken, gazete baskıya girmeden geri dönmediği takdirde çizgi serinin iptâl edileceğini öğrenir. Ancak bugüne kadar gerçek dünyaya kaçan hiçbir çizgi karakter, sonradan geri dönmeyi başaramamıştır.

Angel
Tür : Romantik / Dram
Gösterim Tarihi : 23 Kasım 2007
Yönetmen : François Ozon
Senaryo : Martin Crimp , François Ozon , Elizabeth Taylor (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : Denis Lenoir
Müzik : Philippe Rombi
Yapım : 2007, Fransa , 119 dk.
OyuncularRomola Garai (Angel Deverell) , Sam Neill (Théo) , Lucy Russell (Nora Howe-Nevinson) , Michael Fassbender (Esmé) , Charlotte Rampling (Hermione) , Jacqueline Tong (Mother Deverell) , Janine Duvitski (Aunt Lottie) , Christopher Benjamin (Lord Norley)

Fakir bir çevrede büyüyen Angel’ın en büyük hayali ünlü bir yazar olmaktır. Fakat çevresindeki insanlar onu bu konuda hiç desteklemez ve ona inanmazlar. Herşeye rağmen kendine güvenen Angel,varlıklı bir kadının hikâyesini kendi hayatıymış gibi kaleme alır ve yayınevlerine yollar.

Londra’da bir yayınevi, genç yazarın denemelerine ilgi gösterir. Angel hiç ummadığı bir anda inanılmaz bir hızla yükselir ve hayatı bir anda değişir. Başarı, şöhret ve aşk onunladır artık. Bu peri masalının ne kadar süreceği ise merak konusudur.

Elizabeth Taylor’un romanından uyarlama olan Angel, ünlü yönetmen François Ozon’un tamamını ingilizce çektiği, etkileyici bir film.

Avukat - Michael Clayton

Vizyon tarihi: 23 Kasım 2007
Yönetmen:Tony Gilroy
Senaryo :Tony Gilroy
Oyuncular:George Clooney (Michael Clayton) , Tom Wilkinson (Arthur Edens) , Tilda Swinton (Karen Crowder) , Sydney Pollack (Marty Bach) , Michael O’Keefe (Barry Grissom) , Ken Howard (Don Jefferies) , Denis O’Hare (Mr. Greer) , Robert Prescott (Mr. Verne)
Müzik:James Newton Howard
Görüntü yönetmeni:Robert Elswit
Tür: Dram, Macera
Yapım: ABD 2007 119 dakika (Renkli)
Dil:İngilizce
Internet adresi: michaelclayton.warnerbros.com

Michael Clayton, New York’un en büyük şirket hukuku firmalarından birinde “sorun çözücü” olarak çalışmaktadır. Firmasına sıkı sıkıya bağlıdır çünkü bir boşanma, kumar alışkanlığı ve başarısız bir iş kurma girişimi onu dağ gibi bir borçla baş başa bırakmıştır. Öngörülemeyen bir felâketi düzeltmesi için görevlendirilen Michael Clayton, bu süreçte nasıl bir adama dönüştüğü gerçeğiyle yüzleşmek zorunda kalır.

Elizabeth: Altın Çağ - Elizabeth: The Golden Age

Vizyon tarihi: 23 Kasım 2007
Yönetmen:Shekhar Kapur
Senaryo :Michael Hirst, William Nicholson
Oyuncular:Cate Blanchett (Kraliçe I. Elizabeth) , Clive Owen (Sir Walter Raleigh) , Geoffrey Rush (Sir Francis Walsingham) , Samantha Morton (Mary-İskoçya Kraliçesi) , Tom Hollander (Sir Amyas Paulet) , Abbie Cornish (Elizabeth Throckmorton) , Eddie Redmayne (Babington) , Jordi Mollà (II: Philip) , Adam Godley (William Walsingham)
Müzik:Craig Armstrong, A.R. Rahman
Görüntü yönetmeni:Remi Adefarasin
Tür: Dram
Yapım: Fransa, İngiltere 2007 114 dakika (Renkli)
Internet adresi:www.elizabeththegoldenage.com

Kraliçe 1. Elizabeth’in� kuzeni olan İskoçya Kraliçesi Mary Stuart� İngiliz tahtını ele geçirmek için İspanya Kralı Philip ile işbirliği içinde çeşitli planlar yapmaktadır. 1. Elizabeth’in sadık ve güvenilir danışmanı Sir Francis Walsingham, kraliçeyi komplolardan, tuzaklardan, suikastlerden ve tahttan düşürülmekten koruyabilmek için -vargücüyle- insanüstü bir çaba gösterir. İmparatorluğunu korumak için savaşa hazırlanmakta olan 1. Elizabeth ise macerapest ruhlu yakışıklı denizci Raleigh’e� karşı hissettiği tutkulu aşk ile kraliyet sarayındaki görevleri arasındaki hassas dengeyi tutturmak zorundadır.

Filmle ilgili detaylı bilgi için: www.uip.com.tr

Keman - El Violin

Vizyon tarihi:23 Kasım 2007
Yönetmen:Francisco Vargas
Senaryo :Francisco Vargas
Oyuncular:Don Angel Tavira (Don Plutarco) , Gerardo Taracena (Genaro) , Dagoberto Gama (Kaptan) , Mario Garibaldi (Lucio) , Fermín Martínez (Teniente) , Silverio Palacios (Cayetano) , Octavio Castro (Zacarías) , Gerardo Juárez (Pedro)
Müzik:Armando Rosas, Cuauhtémoc Tavira
Görüntü yönetmeni: Martín Boege, Oscar Hijuelos
Tür:Dram
Yapım:Meksika 2005 98 dakika (Siyah-Beyaz)
Internet adresi: www.elviolinthemovie.com/

Beş öğe: bir keman, cephane, bir ordu, başkaldıran insanlar ve haklar için verilen mücadele… Yaşlı kemancı Plutarco, gerilla oğlu Genaro ve sessiz torunu Lucio bir yandan taşra müzisyenleri bir yandan da hükümete karşı mücadele veren köylü gerillalar olarak çifte hayatlar sürmektedirler. Ordu köyü boşaltıp işgal edince mısır tarlasında gömülü cephaneyi almak için köye geri dönen Plutarco ile zalim yüzbaşı arasında silahlar ve müzikle oynanan bir kedi fare oyunu başlar.

Saklı Yüzler

Vizyon tarihi:23 Kasım 2007
Oyuncular:Şenay Aydın , İştar Gökseven , Cem Bender , Berk Hakman , Füsun Demirel , Nurinisa Yıldırım , Dilan Erçetin , Aslı Öngören , Necmettin Çobanoğlu , Muhammed Cangören , Açelya Akkoyun
Görüntü yönetmeni:Feza Çaldıran
Tür: Dram
Yapım:Türkiye 2007 (Renkli)
Dil:Türkçe
Dağıtıcı Firmalar: Bir Film

Yönetmenliğini Handan İpekçi’nin yaptığı Saklı Yüzler’de Şenay Aydın, İştar Gökseven, Cem Bender, Berk Hakman, Füsun Demirel, Nurinisa Yıldırım, Dilan Erçetin, Aslı Öngören, Necmettin Çobanoğlu, Muhammed Cangören ve Açelya Akkoyun rol alıyor.

Beş yıldır Almanya’da yaşayan Ali, tesadüfen seyrettiği “Namus Cinayetler” ile ilgili bir belgesel filmde, 5 yıl önce öldürdüğünü sandığı yeğeni Zühre’nin hayatta olduğunu öğrenir. Filmde, genç kadının kimliği ve yüzü gizlenmiş olmasına rağmen anlattıklarından onun yeğeni Zühre olduğunu anlar. Yapılacak tek bir iş vardır. Yarım kalan işin tamamlanması, yani Zühre’nin öldürülmesi.

Suna

Vizyon tarihi:23 Kasım 2007
Yönetmen:Engin Ayça
Senaryo :Engin Ayça
Oyuncular:Türkan Şoray (Suna) , Gülsen Tuncer (Sevgi) , Demir Karahan (Erhan) , Erol Mütercimler (Selim) , Şükran Akın (İfakat) , Pınar Dikici (Elif)
Tür:Dram
Yapım:Türkiye 2007 140 dakika (Renkli)

İki kadın ve iki erkek, dört arkadaşın yıllar sonra, sonbahar mevsiminde yazlık bir kasabada yeniden bir araya gelmelerinin öyküsü. 68’lerde üniversitede çok yakın arkadaş olan filmin kahramanlarının 2000’lerde, yaz kalabalığının olmadığı, ıssızlaşmış bu kasabada birbirlerine bakmaları, hem coşkulu hem hüzünlü birliktelikleri, geçmişte kalan anıların burukluğu, dört insan portresinin lirik anlatımı… Üniversite yıllarının düşlerinin, gelecek tasarımlarının, aşklarının, ülkülerinin kasaba ortamında eriyip gitmesi… Yanlış bir evliliğin yol açtığı çöküş… Düşlerin sonbaharı… Her şey geçer, küllenir… Düşler kalır… Aşk kalır…

Abim Evin Tek Çocuğu - Mio Fratello E Figlio Unico

Tür : Dram / Romantik Komedi
Gösterim Tarihi : 30 Kasım 2007
Yönetmen : Daniele Luchetti
Senaryo :
Daniele Luchetti , Antonio Pennacchi (Kitap)
Yapım : 2007, İtalya , 108 dk.
Oyuncular: Elio Germano (Accio Benassi) , Riccardo Scamarcio (Manrico Benassi) , Angela Finocchiaro (Bayan Benassi) , Luca Zingaretti (Mario Nastri) , Anna Bonaiuto (Bella) , Massimo Popolizio (Benassi) , Ascanio Celestini (Padre Cavalli)

1960’laın sonu, İtalya. Accio alıngan, çabuk sinirlenen ve belalı bir tiptir. Her olaya sanki bir savaşa girermiş gibi yaklaşır ve ailesi kendisinden umudu kesmiştir. Kardeşi Manrico ise yakışıklı, karizmatik ve herkes tarafından sevilen, fakat aslında derinlerde kardeşi kadar tehlikeli birisidir. Biri komunist, diğeri faşist ideolojiye yakın duran iki tutkulu kardeş, taban tabana zıt politik görüşlerine rağmen birbirleriyle dayanışma halindedir. Ancak bu dayanışma, aynı kadına aşık olmalarıyla sekteye uğrar.

Beowulf: Ölümsüz Savaşçı - Beowulf

Tür : Fantastik / Macera / Animasyon
Gösterim Tarihi : 30 Kasım 2007
Yönetmen : Robert Zemeckis
Senaryo : Neil Gaiman , Roger Avary , Anonim Beowulf şiiri
Görüntü Yönetmeni : Robert Presley
Müzik : Alan Silvestri
Yapım : 2007, ABD
Seslendirenler : Angelina Jolie (Grendel’in Annesi) , Brendan Gleeson (Wiglaf) , Anthony Hopkins (Hrothgar Kralı) , Crispin Glover (Grendel) , Ray Winstone (Beowulf) , Robin Wright Penn (Kraliçe Wealhtheow) , John Malkovich (Unferth) , Alison Lohman (Ursula)

Zamanın sisinin perdelediği, kahramanların ve canavarların cirit attığı, macera ve yiğitlikler, zenginlik ve şanın hüküm sürdüğü büyülü bir dönemde, istisnai bir adam olan Beowulf, ürkütücü bir yaratık tarafından yok edilmenin eşiğindeki Danimarka krallığını kurtarmak üzere harekete geçer. Ülke halkına zulmedip, dehşet saçarak sürekli bir panik ve korku içinde olmalarına neden olan acımasız canavar Grendel yüzünden ülkesi harap olan Kral Hrothgar’ın yardımına koşan Beowulf’un adı krallığın dört bir yanına yayılır; yaptıklarını ve yiğitliğini anlatan şarkılar söylenmeye başlar. Ülkeyi vahşi canavardan kurtarmak, Beowulf’a şöhret ve servet kazandırır. Muazzam zenginlikler ve baş döndüren akıl çeldiriciler önüne serilir. Yeni elde ettiği bu gücü ne kadar bilgece kullanacağı, bir savaşçı, kahraman, lider, koca ve en önemlisi de bir erkek olarak kaderini sonsuza dek belirleyecektir.Eastern Promises: Şark Vaatleri

Tür : Gerilim / Dram
Gösterim Tarihi : 30 Kasım 2007
Yönetmen : David Cronenberg
Senaryo : Steven Knight
Görüntü Yönetmeni : Peter Suschitzky
Müzik : Howard Shore
Yapım : 2007, ABD , 100 dk.
Oyuncular Naomi Watts (Ana) , Viggo Mortensen (Nickolai) , Vincent Cassel (Petrid) , Armin Mueller-Stahl (Semyon) , Olegar Fedoro (Tattoo)

Gizemli ve karizmatik Rus Nikolai Luzhin, Doğu Avrupa kökenli, Londra’nın en acımasız ve tehlikeli ailesinin şoförü olarak çalışmaktadır. Aile, Vory V Zakone adlı bir suç örgütünün parçasıdır. Tüm çevrelerde saygın ve ulaşılmaz bir yere sahip olan Semyon’un başını çektiği ve tüm servetin, ailesinden çok Nikolai’ye daha yakın olan zorba ve iki yüzlü oğlu Kirill tarafından kontrol altında tutulduğu, şehrin en lüks yerlerinden biri olarak kabul edilen, ancak kimsenin bilmediği vahşi ve zalim bir dünyaya hizmet eden Trans Sibirya kökenli bir restoran işletmektedirler. Ancak Nikolai’nin bu güçlü çevre tarafından koruma altına alınmış yaşamı, Noel zamanı Kuzey Londra hastanesinde ebe olarak çalışan Anna Khitrova ile tanışmasıyla tamamen sarsılacaktır. Anna, doğum sırasında genç bir kızın ölümüne tanık olur ve bu olaydan çok etkilenir. Anna, tek başına kalan bebeğin diğer akrabalarını bulmaya kararlıdır. Bir yandan da, bebeğin annesinin tuttuğu günlüğe ulaşmıştır; ancak günlük Rusçadır ve Anna tek kelime Rusça bilmemektedir.

Kayıp Sırlar Adası - Island of Lost Souls De Fortabte Sjaeles

Tür : Aksiyon / Macera / Fantastik
Gösterim Tarihi : 30 Kasım 2007
Yönetmen : Nikolaj Arcel
Senaryo : Nikolaj Arcel , Rasmus Heisterberg
Görüntü Yönetmeni : Rasmus Videbaek
Müzik : Jane Cornish
Yapım : 2007, Danimarka / İsveç / Almanya , 100 dk.
Oyuncular Sara Langebæk Gaarmann (Lulu) , Lucas Munk Billing (Sylvester) , Lasse Borg

Sessiz sakin bir kıyı kasabasında yaşayan 14 yaşındaki Lulu hayatına renk katacak maceralar aramaktadır. Esrarengiz olaylar konusunda uzman olan genç kız, hayatı boyunca hayaletlerin ve ruhların gerçekten varolmasını dilemiştir. Sonunda bu dileği gerçek olur ve küçük kardeşinin bedeni, 19. yüzyılda şeytanla savaşırken ölmüş bir adamın ruhu tarafından ele geçirilir. Lulu’nun yardım isteyebileceği, kendine inanan sadece iki kişi vardır: Zengin bir çocuk olan ve kendi gölgesinden bile korkan Oliver ile paranormal araştırmaları hayal kırıklığı ile sonuçlanmış bir bilim adamı. Bu üçlü, Kayıp Sırlar Adası’nda gizlenen sırları su üstüne çıkarmak için, karanlık güçlere karşı amansız bir savaşa girişirler.Zeynep’in Sekiz Günü

Tür : Dram
Gösterim Tarihi : 30 Kasım 2007
Yönetmen : Cemal Şan
Senaryo : Cemal Şan
Görüntü Yönetmeni : Sarp Kaya
Müzik : Babazula
Yapım : 2007, Türkiye
Oyuncular Fadik Sevin Atasoy , Mustafa Üstündağ , Ali Sürmeli , Fırat Danış , Cengiz Sezici , Sinan Albayrak , Ferit Kaya , Arzutan Bayraktutan , Uğur Çavuşoğlu

Zeynep, takıntı derecesinde düzenli hayat süren, kendine ait dünyasında yaşayan, asosyal bir kadındır. Kendini dış dünyaya kapattığı için, her günü birbirinin aynıdır. Ancak bir akşam, arkadaşının ısrarlarına dayanamaz ve onun doğum günü kutlaması için bir bara gider. Barda sıkılgan bir şekilde otururken, Ali adında bir gençle tanışır. Delidolu ve hayat dolu olan Ali’yle tanışması, Zeynep’in hayatında beklenmedik değişikler yaratacaktır.