Google SketchUp 7

Google SketchUp istediğiniz her şeyin 3 boyutlu modellemesini yapabileceğiniz bir yazılım. Eviniz, mobilyalar, ağaçlar, robotlar… Dilerseniz Google Earth için 3 boyutlu modelleme bile yapabiliyorsunuz. Öğrenmesi çok kolay olan yazılım, ücretsiz ve ücretli olan Pro olmak üzere 2 farklı sürümde sunuluyor.

Peki yeni sürümün önceki sürümlerden farkı nedir?

» Dynamic Components (Dinamik bileşen) adı verilen akıllı nesne sınıf oluşturulmuş. Bu kullanımı daha da kolaylaştırıyor. Bununla ilgili bilgiyi aşağıdaki videoyu izleyerek alabilirsiniz.

[GOOGLEVIDEO]http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=-1973283512411884481&hl[/GOOGLEVIDEO]

» Diğer kişilerle işbirliği yapmak ve paylaşmak daha kolay.

» Deneyimli SketchUp Pro kullanıcıları için daha güçlü özellikler – SketchUp ücretsiz uygulaması SketchUp Pro’nun yarısı diyebiliriz. Örneğin beta olmaktan çıkan LayOut 2 özelliğiyle tasarladığınız modellerden profesyonel sunumlar hazırlamanızı ve bunları paylaşmanızı sağlayan araç, çok seçenekli ve yüksek kalitede çıktı almanızı sağlayan özellik, teknik destek gibi birçok şeyi içerisinde barındırır…

Yeni başlayanlar buradaki videolara göz atabilir…

Google SketchUp 7

Windows Kullanıcıları / XP / Vista (32,5 MB) - İndir

[COLOR=“Red”]Alıntıdır[/COLOR]

Bilgi:

Win2000 işletim sistemini desteklemedi.

Evet haklısınız Haluk Bey. Ben başka yerden alıntı yaptığımda pek dikkat etmemiştim gerekli sistem özelliklerine girdiğimde kullanıcı arayüzünü desteklemediği için Windows 2000 e desteği yokmuş. Düzeltiyorum.

Looking for Windows 2000? Google SketchUp 7 takes advantage of User Interface (UI) standards that aren’t available in Windows 2000. As such, Google SketchUp 7 doesn’t support Windows 2000.