Gaziantepteki terör olayı...

Gaziantepte bayram günü olan terör saldırısı bayramı yok etti.Sözün bittiği yerdi.Hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet diliyoruz.yARALILARDA UMARIM EN KISA ZAMANDA ŞİFA BULUR.Bu tür olaylarda en çok çocuklara üzülüyorum.Malesef kayıplarımız arasında çocuklarımızda var.BU olayın insanlıkla alakası yoksa.Herkesin birtakım istekleri arzuları olabilir.Ancak çoluk çocuk öldürülerek birtakım talepler gündeme getirilmez.Özgürlük istenebilir, bölünme istenebilir,yeni devlet kurmak istenebilir.Ancak insan kanı ile değil.Son zamanlarda olan bu olaylar bizi ortadoğu ülkesi durumuna getirmekte.Avrupa ülkesi olacagız deken ortadoğu ülkesi olma yolundayız.Ortadoğuda her zaman kin, kan sinsilik vardır.Sonumuz nereye gidiyor belli değil.Artık bir vatandaş olarak da intikam alacagız,inlerinde vuracagız gibi sözlerde duymak istemiyorum.Sorunu çözün kardeşim 30 yıl geçmiş.Yazmak istediğim çok şey var ama buna forum uygun değil.Çünkü ahlak sınırlarını zorlayabilirim.O anlamda burada bitiriyorum…

Ahmet ÇELİKKOLLU
İnşaat Mühendisi
ESKİŞEHİR

kimse bu tar üzücü olayları görmek istemiyor artık… hayatını kaybedenlere rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum… ne yazık ki türkiye halklarnı uyutmanın bir yolunu bulmuş son 30 yıldır her taşın altında pkk arıyor. birkaç gün halk sağa sola saldırıyor birkaç linç girişimi sonrası eski tas eski hamam. pkk bunu üstlenmedi ki bölgede yaşayan bir vatandaş olarakta ilk dakikadan itibaren pkk böyle bir eylem gerçekleştiremez diyebildim. belki insanlara acıdığı için değil siyaset için de olsa yapamaz, öyle bir lüksü yok… hükümet her gün suriyeye sayıyor, direnişçilere silah yardımı yapıyor da suriyenin oturup bakmasını bekleyemez herhalde… daha önce devlet eliyle yapılan olaylar bile pkk üzerine atıldı medya ne derse halk onu alıyor… gencecik insanların, çocukların hayatlarına mal olan bu kirli savaşın biran önce bitmesi gerekir artık. uyduruk adımlarla insanları kandırmanın kan üzerinde siyaset yapmanın kimseye ( kendan beslenenler dışında) faydası yok… umarım yakın zamanda bu sıkıntı ortadan kalkar ve bazı devletlerin çıkarıları için komşularımızla sebepsiz bir gerginliğe