gazbeton ve ytong fiyatları

merhaba arkadaşlar

2 katlı bir binanın üzerine 3. katı çıkacagım etraftan yıgma tuğla ile yap
daha ucuz olur falan dediler ama internette şöyle bir bakındıgımda yıgma tugla ile gazbeton veya ytong kullandıgımda 3 katı fark var

yani yıgma tugla 1m2=25 tane
gazbeton veya ytong 1m2 =8 tane

bu rakamlar ne kadar dogru ben gaz beton veya ytong yaptırırsam bana maliyeti ne olur

1250 tane gazbeton veya ytong a ne ortalama kadar öderim

yıgma tuglanın tanesine 0,40 ytl fiyat çekiyorlar gazbeton ve ytong fiyatlarına ulaşamadım

yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Fiyat olarak bilgim yok ama ytong cok iyi bir malzemedir.
Icinde kalan hava dogal bir isi yalitimi saglar.
Ekonomik olacagini da dusunuyorum.Kendi evim olsa YTONG dan sasmam.
Diger gazbetonlari dusunme…
Ins.Muh.Yavuz OSMANOGLU

ytong veya gaz betonun tane fiyatı ne kadar acaba?
bu fiyatlara lentolar dahilmidir?
ayrı bir fiyatı varsa onun hakkında bilgide verebilirseniz sevinirim:))
insaat müh. Serkan FAİZ

m³ ü 92 ytl ytong un fiyatı

ytong taşıyıcı özelliği olmayan bir malzemedir. yığma tuğla ise taşıyıcıdır
ytong ısı yalıtımından dolayı tercih edilir ytong m2 fiyatı ortalama 33 ytl iken yığma tuğla isesenin adet fiyatına göre 18 ytl civarında(ama normalde 24 civarı)

13,5 tuğlanın fiyatı 0,19 ykr ytong fiyatları ise ytongun kalınlığına bağlı olarak değişir. 10!luk ytong 2ytl tanesi, 15’lik ytong 3,5 ytl ve 13,5 lik ytong 3 ytl ye yaklaşık fiyatlarla alınabilir. ytongun ısı ve ses yalıtımı tuğalaya göre fazladır, 7 adet ytong 1m2 dir.

ayrıca gazbetonun kendi içindede sınıfları var(g1,g2,g3…)sertlik dereceleri vardır. düzgün örüldüğünde sıva malzemesinden %60 lara kadar tasarruf sağlar.

[quote=bemal;53126]ytong taşıyıcı özelliği olmayan bir malzemedir. yığma tuğla ise taşıyıcıdır
ytong ısı yalıtımından dolayı tercih edilir ytong m2 fiyatı ortalama 33 ytl iken yığma tuğla isesenin adet fiyatına göre 18 ytl civarında(ama normalde 24 civarı)[/quote]

ytong ların da yuk tasıyıcı ozelligi olanlar vardır… Fiyat ve agırlık olarak oldukca fazladır

akg gazbeton 75ytl/m3 + kdv muhtelif illerde bayiileri ve fabriklaraı var.

25*60 boyutlarında derinliği isteğe bağlı.

gazbeton yaptırırsan izolasyon yaptırmazsın dış cepheye 13.5 lik tuğla kullanmazsın. oradan karın olur.

bizim binaların 2780m2 lik cephesi var 25lik gazbeton kullanacaz 52bin ytl masrafı var. tuğladan 11bin ytl kazanıyoruz. 41bin ytl ye mal oluyor nakliye+işçilik hariç.

bu konuda yardım isteyenler osmancel@gmail.com

Ne kadar arasamda inşaatla ilgili güncel fiyatları veren bir adres bulamadım. Hep karşıma çıkanlar kamu kurumlarının resmi birim fiyat listeleri. Bunlarında piyasayla arasında farklar var.
Birim fiyatla ilgili birimfiyat.net www.birimfiyat.com ve www.unitrate.com var.
Mühendislere referans olacak güncel fiyatların verildiği siteler biliyorsanız eminim çoğu kişinin dertlerini çözersiniz.

arkadaşlar ben 100 m2 lik bir ev yaptırıcam ytong kullanmak istiyorum bana maliyetri ne kadar olur bilgisi olan varsa yazar mı
teekkür ederim

ytong kullanman daha dogru en azından basınc dayınımı fasla daha ucuza geleblır osenın pazarlıgına kalmıs

ROLLER SİLİNDİR W 1103 D (İŞ MAKİNESİ)1997 MODEL =?

W 1103 D SİLİNDİR (İŞ MAKİNESİ) 1996MODEL=?

ACİL BİLGİSİ OLAN Bİ FİYAT WERSİN LÜTFEN …

şimdiden tesekkürler<!-- / message -->

Gazbeton üzerine taş kaplama yapılamıyor, harçlı yapıştırma olarak, ama mekanik olarak sorun olmuyor. Bence en güzel getirisi hafif ve kesilip şekil verilebilmesi…

ben bugun aldım eskişehirdeki şantiyeye
akg gaz beton m3 91 ytl+kdv…şantiye teslimi…
boyutları arkadaşımında yazdığı gibi 25 x 60 sabit genişliği değişiyor,ben 20 lik kullanıcam…

Merhaba.
ben bu sitenin yeni bir üyesiyim.
gaz beton hakkında bilginiz var sanırım.
size birşey sormak istiyorum.
100 m2 tekkatlı yığma evim üzerine kat çıkmak istiyorum.
bunu 20 cm lik gazbetonla çıkmam mümkün mü?
acemi bir mühendisim ama yığma yapılar hakkında çok fazla bilgim yok.
20lik gazbeton taşıyıcı olur mu?
hem taşıma hem yalıtım avantajım olsun diye bunu soruyorum…
teşekkürler…

Bir arkadasimiz YTONG tasiyici degildir demis…YTONG g4 sinifi son derecede tasiyicidir. Ornegin 20 cm kalinligindaki YTONG G4 bloklari metre boyu basina 100 ton yuk tasir.
YTONG’un cati plaklari,doseme plaklari,yatay ve dusey duvarlari,soveleri,lentolari da vardir.Bunlar donatili olarak uretilmektedir.
YTONG ayni ebattaki diger malzemelere oranla 2db daha ses yalitimi saglamaktadir.
YTONG tuglayla mukayese edilemez cunku tuglada isi yalitim ozelligi yoktur. YTONG belki tuglaya gore pahalidir ancak tugla uzerine isi yalitim yapilmasi istenirse hem ytongdan kotu olmaktadir hem de ytongdan pahaliya mal olmaktadir.Cunku zaman icin de tugla uzerine konulan malzemeler deforme olmaktadirlar.Hele duvarin sivasinida isin icine kattigimizda YTONG farkini ortaya koymakta cok az siva gideriyle kar saglatmaktadir. Bunlara isciligin kolay ve cabuk olmasinida dahil edersek gunden ve iscilikten de kazanacagimiz acik olarak gozukuyor.
YTONG u alin suda gunlerce bekletin batmadigini goreceksiniz,bir de bu deneyi diger gazbetonlar icin yapin. Bugun YTONG kendi bransinda hakli olarak liderdir.
Kendi calistigim insaatlarda yaklasik olarak 9000 m3 YTONG kullandim.
Dogru uygulama ve iscilige cok dikkat edilmesi gerekiyor.

gazbeton ya da piyasa da ki adıyla ytong aynı malzeme olup m3 fiyatı 90 + kdv dir.

ytong ya da gazbeton bir defa kullandım bir dahada kullanmayı düşünmüyorum duvarlarda kıl çatlağı dediğimiz çatlaklar oluşuyor ve suyu sünger gibi emiyorlar tuğladan vezgeçmeyin derim ben