Fikriniz benim için önemli yorum yapabilirseniz çok sevinirim..

Merhaba… Yeni mezun bir inşaat mühendisiyim sizlere bir konudaki fikrinizi sormak istiyorum…
Babamın tel örgü firması var bende yıllardır gele gide çat pat öğrendim birşeyler. Tel ihalelerine girmek için de inşaat müh arandığını bilmiyordum bunu da öğrenince bu işi yapmak istedim hem babama destek hem de iş güzel bi iş… Şimdilik sadece gelip gidiyorum dükkana ama ihaleye girebilmek için bir iki sene var önümüzde hem madden hem manen…
Hiçbiryerde çalışmadım daha önce ve yapabileceklerimi de bilmiyorum ve bu işe atılana kadar mesleğimle arama sürekli mesafe giriyor iyice kendime güvenim azaldı… Ne doğru dürüst program biliyorum ne ingilizce var… Yani bu iki sene içeresinde mutlaka birşeyler yapmam lazım… Kendi proje ofisini kuran arkadaşlarım var… Bizim firmamızın isminde inşaat da var… Yani kısaca aslında elde bi büro var denebilir tabi eğer firmanın adında geçen inşaat kelimesi buna yetiyorsa… Ben burada kendimce ne yapabilirim,nasıl çalışabilirim… Fikrinizi benimle paylaşabilrseniz çok sevinirim…Şimdiden teşkkürler…

Ciddi bir şekilde mesleginle ilgili iş aramanı tavsiye ederim. Gazate ilanlarına bak, internetten iş bulma sitelerine üye ol oradan takip et (kariyer net monster vs.) . Çevrendeki proje ofislerini ara cv bırak. Sağlam Müteahhitlerin şantiye şefi olmaya çalış. Eğer bunlardan sonuç alamazsan yapı denetim firmaları genelde yeni mezun, tecrübesi az olan inşaat mühendisi arıyolar. onlara cvni bırak. 2 sene kadar çalışmam lazım yazmısın bu süre zarfını yapı denetimde değerlendirebilirsin en azından uygulamayla ilgili aklında fikir oluşur.