E-Kitap isteklerini buradan yapınız

“İnşaatçıların Tarihi”

Tarih Vakfı, Türkiye Müteahhitler Birliği ile birlikte, Türkiye’de inşaatçılığın tarihini yazdı. Kurum tarihi çalışmalarımızın en son örneği olan “İnşaatçıların Tarihi”, 1750 yılından bu yana inşaatçılığın gelişimini anlatırken, bir yandan da ülkemizin kalkınma sürecini de ele alıyor. Eftal Şükrü Batmaz, Kudret Emiroğlu ve Süha Ünsal’ın yazdığı 299 sayfalık kitabın danışmanlığını İlhan Tekeli yaptı. Tekeli, kitabın tanıtım yazısında inşaat sektörü ile ilgili olarak şunları söylüyor: “Yeni sanayileşmekte olan bir ülke ekonomisi krize girdiğinde sanayi yerini değiştirememekte ve krize uyumda zorlanmaktadır. Ama inşaat müteahhitleri yeni alanlara giderek kolayca krizin etkilerinden kaçınabilmektedirler. Bu özellikleri de onları yurtdışına açılmakta öncü konumuna getirmektedir.”

arkadaşlar bu açıklamasını verdiğim kitap piyasada yok. eğer eline geçen olursa lütfen paylaşsın.

Arkadaşlar acil olarak altyapı-kanalizasyon ile ilgili e-book döküman arıyorum…Şayet yanlış yere yazdıysam affoluna…Teşekkürler…

kanalizasyon sistemleri için muhtelif borular mevcuttur, beton borudan pik borulara hatta CTP ve korige borulara kadar. Burada hem nasıl bir kanalizasyon yapacağınız ve projenizin ihtiyaçları önemli. Ancak plastik kanalizasyon boruları için www.dizayn.com.tr, CTP borular için www.yapimerkezi.com.tr yada beton büzler için www.iston.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz. Bu aradakullanacağınız boruların çap ebadı da sizin yapacağınız basit bir debi hesabı ile ortaya çıkacaktır ki, bununla ilgili basit bir araç Dizayn’ın sitesinde mevcut yanlış hatırlamıyorsam.

Arkadaslar icme suyu sebekesi insaati sirasinda kontrol muhendisine yarayacak dokumani olanlar varsa paylasirsa sevinirim. ingilizce dokuman tercihtir.
selamlar

Arkadaşlar elimde 3ds max 7 var ama kullanmam için anlatımlı kitap lazım elinde pdf veya word belgesi olarak olan varsa buraya yazabilirmi veya hemenpaylaşa atım linki hurfm@hotmail.com adresine yollarmısınız.

mimarlık dersleri altında 3ds max dersleri ve 3ds max soru ve cevapları başlığını incele umarım yardımcı olur.

ayrıca www.selcukuni.com adresinde temel (basic) düzeyde programı öğrenmen mümkün…

arkadaşlar iller bankası teknik şartnameri (içmesuyu kanal vs.) varsa yollarsa sevinirim

selam arkadaşlar elinde aluminyum yapılar ile ilgili kaynak olan varmı. yardımcı olursanız çok sevinirim…!

eurocode 9 var ama taslak sürümü göndereyim dedim ama 18 mb benim bağlantımda bunu upload etmem biraz zaman alıcak ama en kısa zamanda eklemeye çalışıcam

SaĞol ArkadaŞim Ama Bende Var Eurocode 9 . Ben Bununla İlgİlİ Kİtap Gİbİ BİrŞey Ariyordum. Yİnede İlgİn İÇİn Çok SaĞol

merdiven hesabı için elinde türkçe kaynak olan varsa yardımcı olabilir mi?
… hesaplamam gereken 8 adet merdiven beni beklio :eek:
iyi çalışmalar…

Excel tablosu bu bölümün konusu değildir. Mesajı düzenledim(algorist)

:frowning: arkadaşlar çook acil lazım uğur ersoy hocamızın 2 kitabına e-book olarak ihtiyacım war betonarme 1 ve döşeme ve temeller (betonarme 2) yardımlarınızı bekliorum şimdiden saolunn…

:frowning: bitirme tezim için betonarme yapıların tasarımı konusunda
. yapı güvenliği ,Tek Doğrultuda Çalışan Plak Döşemeler ,Donatıyla İlgili Kurallar,İki Doğrultuda Çalışan Plak Döşemeler,. İki Doğrultuda Çalışan Kirişli Döşemeler İçin Yaklaşık Yöntem,. Kiriş Yüklerinin Belirlenmesi,deprem yükü, rüzgar yükü ve temeller konularını anlatan e-book lara ihtiyacım war yardımlarınız için şimdiden teşşekkürlerrr…

Plaxis programı ile ilgili türkçe kitap veya döküman.Teşekkürler.

ArkadaŞlar Bu Csİ Yin YurtdiŞinda Kİtaplari Var Ve Bayagi Pahali 150-500 $ Arasinda Kİtap Fİyatlari DeĞİŞİyo

Bu Kİtaplara Sahİp Olan ArkadaŞlar Var Mi E-book Olarak Yanİİ :slight_smile:
Eger Varsa Lutfen Bunu Dİger İnŞaat Muhendİsİ ArkadaŞlarimizla PaylaŞalim Ben Bayagi Bİ AraŞtirma Yaptim Ama Bulamadim :frowning:

Elİnde Olan ArkadaŞlarimiz Varsa Bİzİmle PaylaŞirsa Sevİnİrİm …
Yardimci Olacak ArkadaŞlari Ve Onerİlerİnİzİ Beklİyorum :slight_smile:

Lütfen elektronik kitap isteklerinizi buradan yapınız. Bulunduğu taktirde yayınlamasınıda kişinin isteğinden alıntı yaparak veriniz.Teşekkürler.

arkadaşlar David A. Nethercot un yazdığı Composite Construction adlı kitabı temin edebilecek olan varsa çok sevinirim. şimdiden teşekkürler…

İsimli kitaba ihticam var .Rapid de vs rastlayan olursa foruma eklemesi mümkün mü ?

İyi çalışmalar

Dediğiniz kitap yok ama aşağıdaki iki kitabın işinizi göreceğini düşünüyorum;

-Brockenbrough & Merritt - Structural Steel Designer’S Handbook 3rd Ed [McGraw Hill 1999]

Download - 8.7MB

Buick Davison Steel Designer’s Manual, 6th Edition, 2003

Sayfa Sayısı: 1368
Yayınlayan: Blackwell Publishing;

Download - 10 MB

Bahsettiğiniz kitaba bakacağım. Rastlarsam size haber eder buraya eklerim.

İyi çalışmalar dilerim…