Demir Fiyatları - Kandemir

Bilgiler otomatik olarak Güncellenmektedir.
[iframe]http://www.kardemir.com/turkce/fiyatlar/guncelfiyatlar.html[/iframe]

Kaynak : www.kandemir.com

yaygın olarak " 8mm - 32mm " çapında inşaat için nervürlü ve düz olarak üretilen demir fiyatları günlük olarak uluslararası piyasa hareketlerine endeskli bir şekilde belirlenip açıklanır… verilen fiyatlar sadece o gün için geçerli olur diğer günler için bağlayıcılığıyoktur…

son bir ayın istanbul şantiye teslim fiyat ortalaması / ton - 1.050 - 1.100

iyi çalışmalar…

Istanbulda en cok kullanillan mm hangisi acaba ?

istanbul ankara van vs farketmez statik proje neyi gerektirirse yani kaç mm kalınlık demir isterse ona göre kullanım zorunluluğu vardır…

ama genel olarak söylemek icap ederse nominal bir düzeyde standart olarak yapılan bina yada meskenlerde en sık ve çoğunlukta kullanılan demir ölçüsü 8 - 12 mm dir…

şu an 1100-1200 arasında yükselme hızı yavaşladı ama hala yüksek dundan sonra azalabilir.

:confused::):):)[quote=dodo34;55499]Merhabalar,

demir cesitleri ve fiyatlarini ögrenmek istiyorum.

Saygilarla[/quote]

8 dairelik binanin maliyeti ne olur

Bu soru ne kadar komik bir sorudur yav? :smiley: 8 daire bu metrekaresi yok mu ?

:slight_smile: komikmiş gerçekten
tahminimce bir katta 2 daire yapılır yani en az 4 katlı olacak bu yapı bunun içinde büyük bir ihtimalle radye temel kullanılıacak yani beyefendi siz temel için demir alın da gerisi sizi pek sarsmaz :slight_smile:

nervürlü betonarme demirinin 10-06-2008 ton fiyatı Q8 1.830 ytl Q12 ise 1.810 ytl idi, 2 günde daha ne kadar zam geldi allah bilir

fiyatları kardemirdenmi öğreniyorsunuz acaba?

beyler www.sendemir.com.tr adresinde devamlı güncel metal fiyatları buluyor. Tavsiye ederim .

Ne kadar arasamda inşaatla ilgili güncel fiyatları veren bir adres bulamadım. Hep karşıma çıkanlar kamu kurumlarının resmi birim fiyat listeleri. Bunlarında piyasayla arasında farklar var.

Birim fiyatla ilgili birimfiyat.net www.birimfiyat.com ve www.unitrate.com var.

Mühendislere referans olacak güncel fiyatların verildiği siteler biliyorsanız eminim çoğu kişinin dertlerini çözersiniz.

Arkadaşlar demir fiyatları yılbaşında 1000-1100 ytl civarında iken şuan 2000 ytl/ton civarında . Bu fiyat oluşumunda dış piyasa özellikle çine ihrac oluşu etkili. Pekin olimpiyatları sonrası inşaatlarda durgunluk olacaktır bu fiyatlara yansırmı. Çok zor şartlarda ev yaptırmak için uğraşıyorum fiyatlar nereye kadar düşer . Nereye kadar beklemeliyim. Eski fiyata düşer mi? Teşekkürler.

ya gerçekten çok komik sorular oluyo bazen soru olsun die sorulmuş sorular bence:D

Sorunun neresi komik??? Komik şeyler arıyorsan yanlış adrestesin. :mad:

demirin kilogram fiyatının 1.8-2 ytl arasında değiştiğini biliyorum ama bundan bir kaç ay sonra fiyatlarda önemli miktarda düşüş olacağı söyleniyor haberiniz olsun …

en yakın demirciden(piyasadan)

arkadaşlar demir fiyatlarının ağustos sonuna kadar düşme eyilimi daha sonrada tekrar yükseliş eğiliminde olacağı bekleniyor.

demir fiyatı 1200 de sabit kalır kendi
görüşüm