Çelik Yapılar ile ilgili sorularınızı ve isteklerinizi bu başlıktan sorun

Çelik Yapılar ile ilgili sorularınızı ve isteklerinizi bu başlıktan sorun.En hızlı biçimde cevap alın.

Burakyavuz üyemizin TS 3357 acil ihtiyacı vardır.Yardımlarınızı bekliyoruz.

çelik kolon hesabı ve çizimini yapan programa ihtiyacım var. bu konuda yardımcı olabilirmisiniz (hemen paylaştan olabilirse sevinirim)

çelik konstrüksüyon çizimi hakkında bilgiye ihtiyacım var ilgili arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

güzel kardeş

s.a ustalar celik yapılardan ödev aldım arastırmam depremin celik yapılara etkisi deprem etkisinde celik yapıların davranısı ve celik yapı guclendirme ile ilgili fazla bişeye ihtiyacım yok işin mantıgını yapılması gerekenleri ve yontemleri öğrenmeyi istiyorum birde varsa depreme ugramıs bir celik yapıya ait iki uc sayfalık dokuman

ÇELİK YAPILAR…
Arkadaşlar hazırlamam gereken projeler var ve kaynak için sizden yardım istiyorum…konular:
1)çelik yapılarda yıkılmalar.
2)çelik yapılarda bozulmalar (korozyon,aşınma,bağlantıların gevşemesi,yorulma,sademe)
3)onarım (plakaj,bağlantı noktalarının ve mesnetlerin onarımı)

Bana Golden Gate Köprüsünün teknik verileri lazım yani netip çelik kullanılmış bağlantı çeşiti nedir bunlara nasıl ulaşabilirim yardımcı olursanız sevinirim

proje hesaplaması ytong ozellıklerı catı detay cızımı celık projesı

sekıldekı 4 sekılden sadece b secenegı benım odevım
resım olrak dosya boyutu cok buyuk o yuzden sadece lınkı verıyorum lınke bakarsanız seklı gorursunuz

http://img266.imageshack.us/img266/6784/cafervs8.jpg

arkadaşlar ya celik profillerin kesitleri lazım bana ama autocad ortamında olmalı elinde olan varmı

Çelik yapılar üzerinde rüzgarın etkisi ve hesap esasları…hakkında bilgi makale sunum tez ne varsa koyarsanız sevinirimm …acillll lazım şimdi den tsekkurler

kimsede yok mu ya bu rüzgar…:((((((

Arkadaşlar biliyormusunuz bilmem ama kompozit yapılar diye birşey var.Yapıda betonun ve profillerin birlikte kullanılarak inşaa edilen bir yöntem.Yani betonla birlikte inşaat çeliği kullanılmıyorda I,U veya benzeri profiller kullanılıyor.Ünv de iken hocamız bahsetmişti yurtdışında yaygın olarak kullnılmaya başlandı diye ama sanırım ülkemizde bu tarz bir uygulama yok. Belki çelik ile ilgilenen arkadaşlarımızın bir malumatı vardır?

Bilgisi olan varsa ve bizimle paylaşırsa çok sevinirim.

ii aksamlar… bana celık profıllerın bırım fıyat lıstesı lazım nerden bulabılırım bı bılgısı olan varsa acıl cevap beklyorum tesekkur ederım

Bu soruların hepsinin forumda cevapları mevcut.Yerli ve yabancı kaynaklar olarak ayrı ayrı inceleme imkanı da var.

Araştırma yaparasanız bulabilirsiniz.

Basit olarak çelik kaynak boyu hesap formülü aranıyor

merhaba ben çelik kirişlerde gövde levhasındaki buruşmayı araştırıyorum bu konuda ders notu yada anlatım içeren notu olan var mı? okullarda araştırdım bulamadım burda da 3 konuda adı geçmiş ama herhangi bir açıklama yoktu şimdiden teşekkür ederim.

tünel inşaatlarında uygulanan çelik iksa yapımı ile ilgili teknik bilgiye ihtiyacım var.teşekkür ederim.

evet banada lazım

aşağıdaki dosyada profiller mevcut.

http://rapidshare.com/files/107998136/Profiller.dwg.html