Çelik ev resimleri...

http://rapidshare.com/files/289838774/__elik_ev_resimleri.rar
[RIGHT] [/RIGHT]

benim bildiğim çelik yapı genelde yüksek yapılardır bu denli küçük konutlarda neden kullanırlar anlamam… tmm daha hızlı belkide ama daha pahalı deilmi?.. emeğinize sağlık!

Yukarda gördüğün resimlerin çoğu hafif çelik sistemle yapılmış konutlardır. Senin bahsettiğin yüksek yapılar ağır çelik sistemdir. Sistem hafif çelik olduğunda değişken maliyet birtek bina adedi ve proje masrafıdır. Dolayısı ile 1000 tonla 10 ton arasında birtek proje masrafı farkeder.

güsel evler

Bence çelik Yapi Kullanmak Pahali Degil,çelik Pahali Evet Fakat Diger Maliyetlerin Sonradan çikicak Hasarlarin Işciliklerin Zararlari Daha Fazla Bence O Bunlari Karşilar:)dayanikli Uzun ömürlü 100 Sene 120 Sene Sorunsuz Bi Yapi Bence çelik Hem Daha Dayanikli Daha Kullanişli Sökülüp Tekrar Monte Edilebiliyor
Bu Binalr çok Hoş Mimarlarizin Ve Mühd. Ve çalişan Tüm Sanatkarlarin Ellerine Yüreklerine Saglik…

evet celik yapılarda celik malzemesi bıraz pahalı olabılır ama,bir sürü ekonomık yanıda var mesela ıskele kurulmadıgından,kalıp yapılmadıgında,ayrıca yapı hafıf oldugu ıcın temele fazla para harcanmıyor.tabı ekonomının onemı buuk ama can guvenlıgı herseyden once gelır.o yuzden ilerıde celık yapıya daha fazla ragbet olacak dıye dusunuyorum

bencede çelik yapı ilk bakış ta evet biraz pahalı olabilir ama bunu zamana vurduğumuzda daha ekonomik oldugu ortadadır … yalnız mimariniz bizim Türk mimarisinden biraz degişik gibi…

Malıyet olarak bakarsanız idealıst kent projesi için konuşayım
bu tür büyük işlerde hız çok önemlidiir çelik çatı sistem kullanmadakı amaçları

1. kalıteyi arttırmak
    2.belli bir hızda ve sistemde çalışmak
    3.sahayı verimli kullanmak
    Belki saçma gelebilir ama 330 bin dönümlük bir arazı için düşünün ahşap çatı sistemde 10 kişinin çalıştığı bir çatıyı çelik yapı sistemde 5 kişiyle daha kısa bi sürede bitirebilirsiniz
    kalıp çakımı ölçümler bunlar büyük şirketler için zaman kaybı
    çelik çatı sisteminde ise sadece ankraj epoxi ve kaynak başka birşey yok
    ayrıca çokda kullanışlı ben o villaları bizzat gördüm eğer ahşaptan yapılsaydı çatı katı kullanılamayacak kadar daralırdı bi villa 500 ila 1000 milyar arası 1 katın değerini siz hesaplayın arkadaşlar saygılarla ok

muhteşem kesinlikle ve türkiyenin böyle yapılara ihtiyacı var.en azından yüksek katlı yapmayıp böyle estetik ve güvenlik açısındn(deprem) çok daha ii olur diyorum.ama benim bir korkum var elektrik tesisatındadoğabilecek bir sıkıntı için neler yapılacak ve tam manasıyla yalıtımına dikkat ediliyor mu?bunu şunun için soruyorum betonarme yapılarda herkesin beton konusunda bir sıkıntısı vardı hazır beton santralleri tartışılıyordu ve hala tartışılıyor benimde çelik villalar konusunda en çok bu yönünün tartışılması gerektiği kanaatime dayanarak soruyorum.bunun tam manasıyla kontrolu yapılıyor mu

çelik yapılar biraz diğer yapılardan fiyat farkı olarak fazla olsada sağlamlık,uzun ömürlü olması yönünden güzel.üstelik portatifler sökülüp taşına biliyor hoş ve göze hitap eden yapılar olması sağlam ve dayanıklılığının yanındaki en büyük faktör bence .emeğinize sağlık…

Hafif çelik yapıların içini hiç gezdiniz mi?! Yukarıdaki resimde görülen evler gibi hafif çelikle yapılmış yapıları gezdiğinizde sanki ayağınızı bastığınız yer çökecek ya da devrilecekmiş gibi bir hisse kapılıyorsunuz. Genelde duvarları çok az yalıtımlı ve hafif olduğundan ses geçirgenliği çok fazla. Ayrıca sevgili mimarlara ve müteahhitlere sesleniyorum… Neden sürekli Amerikan panel kullanmakta ısrar ediyorsunuz?? Çok itici geliyor bana. Ucuz diye mi kullanıyorsunuz? Çok sevdiğinizden mi? Lütfen daha başka malzemeler kullanın.
Hafif çelik yapıların en önemli dezavantajı yükü tek bir noktaya değil de yüzeye yayarak sündürmeye çalışmak. Bu durumda örneğin iki katın birleşim noktasına odaklanmış bir yük geldiğinde (deprem gibi) malzeme bazında çok zayıf kalacaktır. Hafif çelik dediğimiz yapının taşıyıcı elemanları bildiğiniz alüminyum sacın kıvrılmasından yapılmaktadır ve karşılayabileceği yük ağır çelik yapıya, ahşaba ya da betona göre çok çok azdır. Bunu da belirteyim…
Öte yandan ağır çelik yapılar çok daha dayanıklıdır ve yüksek katlı yapı yapabilirsiniz ve imalatı iyi yapılmışsa sahada montajı çocuk oyuncağıdır. Yapım süresi çok azdır. Ekonomikliği ise bence betonarme yapılarla hemen hemen aynıdır. Mimarlar ve mühendislere sesleniyorum… Arkadaşlar neden halen daha o hantal ve ağır beton yapılarla uğraşıyorsunuz ki?!! Dünya bırakın çeliği başka malzemelere geçiyor konstrüksiyonda. Siz de halen o klasik Türk mimarisi ile beton yapılar yapmaya çalışıyorsunuz… Hiç zevkli değilsiniz.

güzel evler heryere yapılabilirmi hangisi iyi betonermemi bunlarmı:(

Artik Zamann Degisyor Ve Bircok Yeni Malzeme Cikiyor Muhendisler Olarak Bu Malzemeleri Takip Etmeli Projelerde Kullanmaliyiz. çelik De Gunumuze Hizla Giren Ve Yeni Tanisdigimiz Bir Malzeme. Kullanilabildigi Kadar Cok Kullanilmali Farkli Acikliklar Daha Rahat Gecilmeli Ve Ozellikle Bunun Mimariye Yansitilmasi Gerekmektedir. Kolay Gelsin

maliyet ortalam m2 de 250 usd ile 450 usd arasında pekde pahalı değil

hayallerdeki evler

Iyi akşamlar
fiyatları nasıl acaba

evet kesinlikle katiliyorum celik yapilarda avantajlardan biriside uzun omurlu ve binada betonun agirlik yapmamasidir ve ayrica prefabrik binalarda oldugu gibi sokulup ve takilabilir bir sistem soz konusudur

buradaki evler hakikatenn görünümü gusell… fakat bu tarz evlerinn ses yalıtımıı gibi bi problemm ortaaya çıkmaktaa… ayrıcaa çelikk yapılarınn birçokk avantajı olduğuu gibii bi kaçç dezavantajı var bunlardann en önemlisi de yangınaa karşı çoook dayanıksız olmalarıdır:( m2 bazında 300 dolar az değil …binanın ortalama olarak 600 m2 olduğunu düşünürsek 180000.00$ farketmektedir bu da 306000.00 ytl fark demektir:( bir inşaat mühendisinin amacı öncelikle emniyetli sonra ekonomik bir yapı oluşturmaktadır. bu sebeple betonarme olarak inşaa edilmesii daha makul…

Merhabalar çelik konstrüksiyon Marjınal faydaya benzer yani bir hafta çölde kalmış susuz birine 1 lt suyu 1,00 tl.yede satarsınız 10000,00 tl.yede satarsınız.Mimarın veya Mühendisin özgür düşüncesine cevap verebilecek taşıyıcı sistemdir. Basitleştirirsek ilk yatırım maaliyeti yüksek (Betonarmeye göre %20-25 pahallı), işletme maaliyeti düşüktür.Ekonomik ömrüde betonarmeye göre yüksektir.

çeliği yararlı ve zararlı yönleri vardır tabi. önemli olan yapılacak yapı ile ilgili gerekli değerlendirmeleri yapıp; estetik, güvenilirlik, ekonomik ve yapım zamanı olarak karşılaştırıp doğru olanı yapmak. yani salt çelik sağlam deyip işin içinden çkmak da pek doğru olmasa gerek. çeliğin en önemi kusuru sıcaklığa karşı dayanıklı olmaması…