büro açma hakkında

Merhaba arkadaşlar ben 1 senelik bir mühendis olarak proje bürosu açabiliyor muyum? Herhangi bir imza yetkim var mı? Serbest mühendis olmak için neler gerekiyor? Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Serbest MÜhendİslİk Yapabİlmen İÇİn 3 Yil Zorunlu EĞİtİmİn Var Dİye Bİlİyorum Yanİ 3 Yil Sİgortali Olarak Bİrİnİn Yaninda ÇaliŞmalisin.daha Sonra Odaya Basvurarak Serbest MÜhendİslİk Yapmaya Hak Kazaniyorsun…

[b][i]Candeniz arkadasım bu konuyla ilgili forumda bir cok yazı var foruma konu acmadan once arama yaparsan bu konuyla ilgili bir cok veriyle karsılasacaksın Asagıdaki linkte bu yasa ile ilgili bir cok dosya ve son durumlarla ilgili yazılar var.

Son durum olarak 3 yıl tecrube istenmiyor arkadaslar (yine o linke bakarak dosyaları indirebilirsin).O durum 2008 ocak yılından itibaren gecerli suandaki durum 1 yıllık oda kaydının tamamlanması SİM belgesini almak için yeterli…

iyi çalışmalar…[/i][/b]

arkadaşlar 2006 mezunuyum …ve çok mutsuzum…çünkü bu yıl ,

, hem projeleri yapmaya başlayacaktım hem TUS u hem de işimin müteahhitliğini…ancak son çıkan SİM beni kahretti…çok anlamsız buluyorum ve aptalca ayrıca…madem okul eğitimine güvenmiyorsunuz eğitimi 1 yıl daha uzatın kardeşim…şu an elimde bir sürü iş var ancak hiç bi imza yetkim yok…lanet olsun bu işe ya…

SAYIŞ

[b][i]Sayis sende benim gibi dusunuyorsun bende kahroldum.Bana dediler ki 1 sene boyunca SİM belgeli bir yerde 850ytl maas+sigortayla calısacaksın dediler.Eger verdigim linkteki yazıları okuduysan yasadıgım onca sıkıntıyı anlarsın.Ya bende orda bunun yerine olması gereken benim dusuncelerimi yazdım.Keske bu yasa cıkmasaydı ben kaybolan yıla uzulmuyorum zaten ben bir sene tecrube için calısacaktım ama beni asıl kahreden olay bizim diplomamızda Muhendis unvanı olmayacak İnsaat muhendisligi lisans egitimini tamamlamıstır diye yada ona benzer bir tabir kullanılacak asıl beni uzen konu bu.Ve bu konuyla ilgili herkesten fikir istedim o linkte ama hiç kimseden bir fikir cıkmadı elimizden geleni yapmalıyız sessiz kalmamalıyız.Sesimizi duyuralım arkadaslar…

Bu yasayı okuyan okumayan herkesin haberi olsun 5 dakikalıgına forumda baska seylere bakmayın birsey kaybetmezsiniz.Tecrubeli,yeni mezun,okuyan arkadaslar fikir fikirdir.Size gore onemsemediginiz dusunce bir baskası yada bizim için cok onemli bir adım olacaktır…Yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliorum…

İlk adım olarak bu linkteki yazıları dosyaları okuyalım:

iyi Çalışmalar[/i][/b]

SİM ile ilgili gerekli açıklımayı ben burada yaptım isetrsen bak

arkadaslar ben 1990 yılında ktü mezunuyum suan londra da statık heasplar uzmanı olarak şirketim var ve ben burada yapı denetım burosu acmak ıstıyorum bununla ılgılı yardımlarınızı,bilgilerinizi rica ediyorum. İyi çalışmalar;

şimdi odayta üye olduktan sonra 3 yıl tecrübe olacak ve ondan sonra büro açıp imza atabileceğiz demekki