Balyoz davası...

Balyoz davası sonuçlandı.Beklediğimiz gibi.En azından benim beklediğim gibi.Bu dava başka bir dönemde olsaydı aynı şekilde sonuçlanırmıydı bilemiyorum.Aama tam olarak adalet yerini bulmuşmudur emin değilim.Ama beni rahatsız eden şeyler var.Mesela askerlik yapan herkes bilir ki askerlikte emir komuta zinciri vardır.Emre itaatsizlikde çok agır ceza gerektiren bir suçtur.En üst rutbedeki kişilerle emir alarak birtakım şeyleri yapan yada yapmaya çalışan kişilere aynı ceza verilmesi bendeki adalet duygusuna pek oturmadı.BURADA bir sorun var sanırım.Yda benim düşüncelerim yanlış…

Ahmet ÇELİKKOLLU
İnşaat Mühendisi
ESKİŞEHİR

Genel kurmay eski başkanı Hilmi Özkök’ün söylediği gibi… Ancak bu sistem malesef yıllarca TSK gibi değerli bir kurumda; üst herzaman haklıdır mantığından hareketle olmayacak işlerin yapılmasına sebep olmuştur. Üst ün verdiği emir sorgusuz yerine getirilir. Bu değişmez kuraldır. Askerlik yapanlarda iyi bilirler. Ne hikmetse işin ucu kendilerine dokunmaya başladığında bu yanlışlığın farkına varabildiler. Alt rütbede olan binlerce masum askerimiz yıllarca bu mantuksız düzende çile çekti. O zaman kimsenin sesi çıkmadı… Atalarımız güzel söylemiş; Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner.