Archicad ile ilgili sorularınızı bu başlık altında sorunuz.

Archicad ile ilgili sorularını bu başlık altında sorabilirsiniz. SerMimar ve diğer gönüllü arkadaşlar size yardımcı olsun.

slm ben elçin archicad 10 a ait kırık programa ulaşmak istiyorum elinizde varmıdır acaba ilgilenirseniz sevinirim
birde archicad ile çatı çizip çatı sihirbazını kullandığımda aşık mertek gibi elemanlara kalem kalınlığı atamak istedigimde bunu nasıl yapacağım…

“Forumda Crack vb. kırık program paylaşmak yasaktır.”

sayın sekban;

ilgi ve alakanız için teşekkür ederim. üyelerimizden konuyla ilgili sorusu olan arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım…

çalışmalarınızda başarılar diler saygılar sunarım…

ArchiCAD 'in türkçe kullanma kılavuzu var mı?

Sayin Pehlİvan;

Öncelİkle İlgİnİz İÇİn TeŞekkÜr Ederİm.

Forumlardan, Archİcad İn Kendİ Resmİ Sİtesİnden Ve Yİne Programin Kendİ İÇerİsİnde GÖnderİlen Yardim BÖlÜmÜnÜn Yanisira Vİdeolardan Konuyla İlgİlİ Ayrintili Bİlgİye UlaŞmaniz MÜmkÜn.

Sorulariniz Olursa Elİmden GeldİĞİ Kadar Yardimci Olmaya ÇaliŞirim…

ÇaliŞmalarinizda BaŞarilar Dİler Saygilar Sunarim…

merhaba
ben archicad kullanıcısıyım.netten araştırdım fakat sağlıklı bir bilgiye ulaşamadım.archicad dosyasını dwg olarak kaydettiğimde autocadde açamıyorum.bir dwg dosyasınıda archicadde açamıyorum.merge etsem bile layer sorun oluyor.obje olarak kaydetmeyi denedim bu seferde dwg çizim gözükmüyor.ne yapmam gerekiyor…(autocad 2004-archicad 9 kullanıyorum)
teşekkürler…

mavirella
archicad te çalışırken çizimi autocad’e aktarmak için .dxf olarak kaydetmen gerekir.ancak o zaman autocad çalıştığın dosyı kullana bilirsin.

merhaba arkadaşlar bende archicad programını öğrenmek istiyorum. kitabını aldım. sizce kursa gitmeden öğrenebilinecek bir program mı? ankaradayım kurs bulmadada sorlandım açıkcası. ilginiz için teşekkürler…

[b]selamlar,

şahsen ben herhangi bir kursa gitmeden once 8,0 versiyonunu daha sonra 8,1 versiyonunu ve en son olarak şu anda 9,0 versiyonunu profesyonel olarak kullanıyorum.

bence kendin öğrenirsen daha yararlı olur. kurs da sana sadece işin beginner düzeyini verecektir zaten…

soruların olursa yardımcı olmaya çalışırım…[/b]

teşekkür ederim sermimar. başladım çalışmaya yardımlarınızdan şüphem yok zaten. sağolun

merhaba arkadaşlar yap-sat inşaat müteahhitliği yapmaktayım ilgilendiğim potansiyel arsalar üzerinde esas projeden önce basit olarak mimari etüd çalışmaları yapmak istiyorum fazla detaylı olmayan bir program önerirmisiniz.

[b]ahmet ay,

nasıl bir etüd yapacaksınız?

2 boyutlu mu 3 boyutlu mu?

bu etüdler “bilgisayarda” değil “elde eskizlerle” yapılır ve fikirlerin son hali müşteriye ön tasarım olarak sunulur.

daha sonra müşterinin onayından sonra son çizimler için yine bilgisayardan yararlanılır.

çalışmalarınızda başarılar diler, saygılar sunarım.

SerMimar[/b]

arkadaşlar ben profesyonel olarak autocad kullanıyorum ama piyasada artık farklı arayışlara girildiğinden dolayı 3 boyutlu bir program bilmek şart.6 aya yakındır archicad üzerinde araştırma yapıyorum.1 aydır kullanmaya başladım ve türkçe bir kitabını aldım istanbul dan.elimde tr crack dosyaları var denedim ama ben tr yapamadım acaba bilen varsa yardımcı olabilir mi tşk…

Arkadaşlar Kullanma Klavuzu Olan Varsa Yardimci Olup Yollarsa Sevinirim,şimdiden Teşekkürler

Sayın gakko42 ;

Forumumuzda illegal paylaşım yapılmamaktadır.Bu yüzden bu platformada size yardım edilemez.

Sayın ayaz034 ;

Programın Türkçe kullanma klavuzu bulunmamaktaıdır.Türkçe versiyonunun help menüsüde Türkçe değildir.
Size tavsiyem tek Türkçe kitap olan Doç.Dr.Salih Ofluoğlu’nun kitabıdır.Kitapçılardan alabilirsiniz.Kitapta Türkçe versiyon anlatılmaktadır ve yeni başlayan kullanıcılar hedef alınarak yazılmış bir kitaptır.

Arkadaşlar archicad in libray objeleri gibi 3 boyutlu ve fonksiyonel objeler oluşturmak mümkünmü.Birde max içinde hazırlanmış bir objeyi archicad içinde kullanılabilirmi.

merhabalar ben archicad 11 yükledim ancak 2 sorunum oldu çizerken…
pencere koydugum zaman çizime sürekli 3 boyuta geçerken hata veriyor…bunun sebebini anlayamadım… sürekli enter lamak gerekiyor 3 boyutun görünmesi için…
diğer ikinci sorunumda döşeme çizdiğim zaman bunun ölçüsünü alta dogru kalınlık vermek istediğimde vermiyor kendi her defasında en fazla 300m veriyor o ölçü ile oynayamıyorum.

archicad kırık programı ve eğitim videolarını indirebilirmiyim

merhaba archicad 10 için sitenizden material indirdim bunu archicade koymak için ne yapmam lazım hangi dosyanın içine atacağım.