3d Max ve Autocad dersleri Yorumlar ve Sorular...

Arkadaslar sitenin yeni üyesiyim… gordüğüm kadarıyla projeleri görselleştirme konusunda biraz zayıf kalmış. Bu konuda size yardımcı olmak isterim. Site yöneticileriyle gorüserek eğer mumkunse bu konu adı altında yeni bir forum açarak mimar arkadaşların projelerini 2boyut 3boyutlu olarak sunum yapmalarına yardımcı olmak isterim… Ben 3d max programını kullanıyorum. Bu konuda yardıma ihtiyacı olan veya yeni başlamak isteyen arkadaşlar benimşe irtibata geçebilir. Tekrar yönetici arkadaşlardan rica ediyorum bu konuya lütfen ağırlık verelim…

Bakıyorumda bu başlığa pek ilgiyok. Neyse ben birkaç çalışmamı koyayım belki bu sizin ilginizi biraz çekebilir…

Değerli üyemiz; göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederim. Açtığınız başlığı sabitledim. Yani her zaman açılan konuların en üstünde yeralacaksınız. Siz paylaşımlarınızı yapınız. Zamanla bu konuya da ilgi olacağını göreceksiniz.

Teşekkür ederim Mühendis. Umarım arkadaşların ilgisini çekebilirim bu konuya. Yukarda eklediğim resimler hakkında bilgi vermek istiyorum. 3 boyutlu modellemesini autocad ile yaptım, daha sonra 3dmax e geçip bazı duzeltmeleri yaptım, son olarak 3dmax e render eklentisi olan vray (gerçekci render almayı kolaylaştıran bir yazılım) ile renderları aldım, ve sunumu photoshop ile hazırladım… Arkadaşlar eğer bu konuya yeterli ilgiyi gösterirseniz size bu başlık altında yada yönetimin bana göstereceği yere bu aşamaları ders olarak hazırlayıp sizin hizmetinize sunacağız. Burda amacımız Türk Genc Mimarlarının Bilgisayar grafiği kullanarak sunum yapmalarını sağlamak, bu öğrenci arkadaşların projeleri için yararlı olacak, Mimar arkadaşlarında kendilerine gelir olarak geri dönecektir. Bu yüzden bana manevi olarak destek olursanız bu forumda cok iyi şeyler yapacağımızı düşünüyorum… Herkese iyi çalışmalar…

Bunlarda canımın sıkıldığı zamanlarda yaptığım çizimler…

[img=http://img146.imagevenue.com/loc588/th_21415_Mahsen800600_588lo.jpg]

[img=http://img136.imagevenue.com/loc595/th_21423_HucreKltl800600_595lo.jpg]

[img=http://img102.imagevenue.com/loc493/th_21432_Sokak1800600_493lo.jpg]

Merhaba ben siteye sizin yazılarınızı okuduktan ve de calışmalarınızı gördükten sonra kaydolmaya karar verdim. Gercekten de calışmalarınız benim ilgimi cok cekti. Bende bunları yapabilmeyi cok isterim. ama nasıl olacak hiç bilmiyorum. Ben mimarlık üçüncü sınıf ögrencisiyim ve autocad de 2D çizim yapmayı iyi biliyorum diyebilirim ama 3D konusunu bilmiyorum. Özellikle de 3D max ögrenmeyi cok istiyorum.

mrb ufuk ilgin hosuma gitti. Biraz daha bekleyip bu konuya ilginin artmasıyla autocad de 3 boyutlu modelleme, 3dmax ile 3 boyutlu modelleme ve render tekniklerini ders olarak yayınlamaya başlıcam. Ama dediğim gibi ilgi biraz artsın…

Diğer çalışmalarımdan… Arkadaşlar bunlar ilginizi çekmek için lutfen ilgi gosterelim…

sevgili hi-laz. Bende yeni mezun bi mimarım. bulunduğum şehir de mimarlar ve inşaatcılar 3 d de sunum yapmıyorlar. ben okurken bi kursa gittim ama eksiklerim çok var. bende sizi destekliyorum. saygılar.

evettt ilgi artıyorr hadi arkadaşlar daha çokk ilgi daha çabuk bilgiii…

merhaba
çalışmalarınız gerçekten çok güzel. ben daha çok autocad 2d kullanıyorum ama şu an 3d üzerine yoğunlaştım. kursa gidip 3d max öğrenmek istiyorum. burada bizimle paylaşacağınız bilgilerin bizlere çok faydası olacağını düşünüyor ve merakla bekliyorum.

Gelecek arkadaşlar yakında dersleri hazırlamaya başlıyorum… İlginiz için teşekkurler…İyi çalışmalar…

ilk dersi ben vermek istiyorum tabi müsade edilirse;)

Tabiki neden olmasın. Yalnız önce site yönetimiyle bi görüşelim bu başlık altındamı yoksa yeni bi başlık açıp orayamı koyalım belli olsun banada hangi konuda ders hazırlıyacağınızı soylerseniz bende onu hazırlamıyım… İyi çalışmalar…

benim için farketmez istersen konu paylaşımı da yapabiliriz…

Olur ozaman zaten ilk olarak modellemeyle başlanır sen modellemeyle ilgili bir ders hazırla. Ardından kaplama ışıklandırma ve render la devam ederiz… Bana msn den ulaşabilirsin… İyi Çalışmalar… brhanorhan@hotmail.com

merhabalar ben inşaat müh. öğrencisiyim
bende 3D max i öğrenmek istiyorum
bu CD yi veya Cd nin demosunu nasıl bulabiliriz
yardımcı olursanız memnun olurum… . .

mrb kardes ben bu sene Karadeniz Teknik Üniversitesi İnsaat Muh bolumunden mezun oldum.autocad i insaat muh bildigi kadar biliorum ancak 3 boyutlu çizimi öğrenmek istiorum.Bu konunun acılması cok gusel oldu umarım bize bu konu baslığı altında cok seyler ögreteceginizi umuyorum.Ayrıca arkadasın sordugu gibi bu programın demosunu nasıl temin edebiliriz? Şimdiden çok teşekkur ediyorum hersey için…

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/index?id=5659302&siteID=123112 arkadaşlar bu 3d max in yapımcı sitesidir direk bu linki açtığınızda sağ tarafta Get a Free 30 day Trial gorceksiniz onu tıklayın ve download edin demo versiyonunu… İyi Çalışmalar…