2012 Birim Fiyatları

İnşaat mühendisliği son sınıf öğrencisiyim,bitirme tezim için 2012 birim fiyatlarına ihtiyacım var.Fakat Bayındırlık Bakanlığı fiyatları daha yeni çıkarıcak sanırım,hocalarımdan öğrendiğime göre eskalasyon katsayısı ile çarpımlarından 2012 fiyatlarını çıkarabilecekmişim.Yalnız bu konuda da çok bilgiye ulaşamadım,en azından bu konu hakkında bir bilgi verirseniz sevinirim.

Eskalasyon katsayısı bir nevi güncelleme katsayısıdır.Bu oran 1 den buyuk bir katsayıdır…Enflasyon katsayısı da denir. .POZ POZ degerlerin güncellenmesi anlamını taşımaz.Eskelasyon katsayıları ile müteahhitlik karneleri,iş bitirme belgelerini alındığı yıldan itibaren bu katsayısı ile çarpılaarak günümüze uyarlanması amaçlanmıştır.Sabt bisr sayıdır.Her yıl bakanlar kurulu kararı ile alınır.Ancak birim fiytlarda her kalem için bunu uygulamanız mümkün değildir.Bazı kalemlerde geçmişe göre çok artış olurken bazı pozlar aynı kalabilri.Dolayısı ile her kalem için bunu uygulamak doğru değildr.Hemen hemen 2012 fiyatları yayımlanmak üzere çok az bir süre beklemeniz yeterli.Bakanlık sitesini takip ederseniz net ortamından ücret karşılığı birim fiyatlara daha çabuk ulaşmanız mümkün…

Ahmet ÇELİKKOLLU
İnşaat Mühendisi
ESKİŞEHİR

Çevre ve ve Şehircilik Bakanlığı (Bayındırlık Bakanlığı) Yüksek Fen Kurulu Başkanlığı’nca hazırlanan 2012 Yılı İnşaat ve Tesisat Birim Fiyatları 03.04.2012 tarihinde yayımlanmıştır.

ibne adem kandıresen

bir hayırsever çıksada şu fiyatları bulabilsek

DSİ 2012 Fiyatları

http://www.dsi.gov.tr/faaliyetler/dsi-birim-fiyatlar

2012 BİRİM FİYATLARI EXCEL OARTMINDA ELİMDE MEVCUT İSTEYENLER E-POSTA ATABİLİRİM
ergunemlek@hotmail.com

buraya eklesende herkes indirse daha güzel olmaz mı

buraya ekle de indirelim

postana mesaj yazdım bekliyorum. sagol.

ergunemlek@hotmail.com ADRESİNDEN BİRİM FİYATLARI İSTEDİM, MAİLİME GELEN <!-- google_ad_section_end -->2012 BİRİM FİYATLARI DEĞİL 2012 RAYİÇ FİYATLARI

e postana mesaj yazdım bekliyorum. teşekkürler. Foruma yüklesen daha kolay olurdu.

2012 birim fiyatları için e-postanıza mesaj attım bekliyorum.
Tesekkurler.

2012 bayındırlık birim fiaylarımızı nilaysuner@hotmail.com mailine atarsanız sevinirim

Mailin altı boş gibi.

tşk
çookk çok saol

arkadaşlar tesisat pozları elk makine 2011 fiyatları sanki

arkadaslar 2011 birim fiyatlarını 1,09 la çarpın.2012 fiyatlarını yaklasık bulmus olursunuz…

Selamlar
birim fiyat listesine nasıl ulaşabilirim

rayiç fiyatlar ortalamamı yok sa en düşük fiyat üzerindenmi karşılaştırma yapabildinizmi acaba?